Twilight Saga - knížky

1. prosince 2008 v 17:10 | Tracy |  Stmívání
Autorka: Stephenie Meyerová

Twilight (Stmívání)


NABIZIM-VSE.cz

Mladá studentka Bella, aby ulehčila matčiným osobním vztahům, se vrací do svého rodného města k otci. V prostředí nudného, šedivého maloměsta se vypořádává s novým způsobem života. Pomalu se sžívá s otcem i svými novými spolužáky na střední škole, mezi nimiž ji zaujme charismatický Edward, který se spolu se svou rodinou straní okolí. Původní nevraživost a nedůvěra mezi oběma přerůstá v osobní vztah. Bella cití, že jsou k sobě s mladíkem přitahováni záhadným, těžko vysvětlitelným způsobem. Díky její empatii a výjimečnosti se jí Edward svěří se svým tajemstvím - on a jeho rodina jsou upíři. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?

New Moon (Nový měsíc)

obálka

Bella s Edwardem postupně zjišťují, že jejich vztah má mnohá úskalí. Edwardova rodina, nakonec i Edward sám, představuje pro Bellu smrtelné nebezpečí. A Bellino přání stát se kvůli Edwardovi upírem, Edward odmítá, protože svůj druh považuje za prokletý. Situace se zkomplikuje příchodem vklodlaků, protože mezi upíry a vlkodlaky existuje odvěké nepřátelství. A přesto Bella mezi vlkodlaky nachází nejlepšího přítele.

Eclipse (Zatmění)

obálka

Bella i přes veškeré překážky a varování stále miluje svého spolužáka Edwarda, který je upírem, je dokonce ochotna pro něj stát se členkou jejich společenství. Vztah však komplikuje její přátelství s vlkodlakem Jakobem, který se ji snaží chránit a jehož souputníci jsou úhlavními nepřáteli upírského klanu. Bella musí volit nejen mezi životem smrtelníka a nesmrtelností, ale i mezi láskou a přátelstvím.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama