Rozhovor s Danielem Radcliffem

13. ledna 2009 v 22:32 | Tracy |  Novinky (Daniel Radcliffe)
Kvůli rozvoji temné síly postavy se, jak Dan říká, stále rád vrací do role Harryho, letos již pošesté z osmi zamýšlených filmů série.
Dále kvůli dospívání postavy stejně jako scénáři, který drží krok s nároky fanoušků.

"Nebyl bych tu po osmi letech, kdybych nemiloval to, co dělám, a neinvestoval bych spoustu ze sebe do něčeho, co dělám nerad," říká.
"Stejně jako zbytek štábu, který za filmy stojí osm let."

Specielně o šestém filmu Dan říká:

"Myslím, že o co jsme se v tomto filmu určitě pokoušeli, je nalezení rovnováhy mezi temnotou," říká Radcliffe.
"Chci říct, jediná věc, po které jsem vždy při čtení scénáře toužil, bylo, aby byl film temnější a obsahoval více takové té skutečné vášně, protože to mě baví nejvíc, ale doufejme, že tentokrát jsme v tomto filmu strefili i střed mezi touto temnotou a jistou komedií.
"A co si myslím, že se nám podařilo, je, že to není ten druh komedie, který je fraškovitý a plný směšných obličejů .
"Není to vůbec tento typ komedie, je mnohem chytřejší a snad se bude lidem zdát legrační - to je mimochodem hlavní cíl."

Dan krátce zmiňuje Relikvie smrti a pohled fanoušků na sérii:

Filmová verze výpravné poslední knihy Harry Potter a Relikvie smrti byla rozdělena do dvou filmů a druhá část bude promítána následující rok. Filmy, věří Dan, snad i přesto získají svou popularitu.
"Myslím, že až fanoušci přijdou na první film, bude mezi nimi část diváků, kterým se film nebude líbit, jelikož to budou zarytí fanoušci knižní předlohy," říká.
"Stále tu takoví lidé jsou, ale nikdy jejich názor nezměníte, nemá cenu to ani zkoušet.
"Takže si myslím, že pro většinu lidí - protože množství fanoušků se s blížící premiérou vždy zvyšuje - se nám povedlo vytvářet temnější a ještě temnější filmy, abychom udrželi jejich zájem.
"A myslím si, že tím, že jsme temnost filmů stupňovali, jsme hodně získali. A také skrze to, že lidem se líbí režie Davida Yatese, filmy si získaly určitý respekt."

ZDROJ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama