Jak šla Lily s Jamesem na rande

14. února 2009 v 19:30 | Tracy |  POVÍDKY
Před pár měsíci jsem napsala tuhle povídku, tak vám ji sem teď dám, aby jste si ji mohli přečíst a zkritizovat :o) O čem povídka je už vyplývá z názvu. Snad se vám bude líbit!


Jak šla Lily s Jamesem na rande

Po chodbě Bradavického hradu kráčela asi sedmnáctiletá dívka. Měla temně rudé, husté vlasy dlouhé až po pás a neuvěřitelně oválné, zelené oči. Jmenovala se Lily Evansová a právě spěchala na večeři do Velké síně.

Najednou se z šera oproti ní vynořil vysoký, přibližně stejně starý černovlasý chlapec. Měl úzký obličej a za brýlemi vykukovaly oříškově hnědé oči.
"Nazdar Evansová" řekl, když k ní došel a zastavil se.
Dívka mu kývla na pozdrav a pokračovala svižným krokem dál.
"Počkej!" zavolal na ni.
Lily se otočila.
"Co zase chceš, Pottere?" měla tohohle kluka pro dnešek už dost.
"Pořád to samý, Evansová," odvětil James.
"Snad mě zase nechceš pozvat na rande?" zeptala se znechuceně Lily.
"No, zítra se jde do Prasinek a slyšel jsem, že Mary a Susan leží na ošetřovně se spalničkami. Je to pravda?"
"Jo, to sice je, ale...,"
"Bezva, tak to do Prasinek můžeme jít spolu! Uvidíme se ráno v devět ve vstupní síni!" vítězoslavně se usmál a odešel.
"Já s tebou nikam nejdu, Pottere!" křičela za ním Lily.
James dělal že neslyší a zmizel za rohem.
"Pitomec, absolutní pitomec," cedila skrz zaťaté zuby. " Snad si nemyslí, že tam s ním fakt půjdu."
Chuť k jídlu ji nějak přešla, a tak se rozhodla jít na ošetřovnu navštívit své kamarádky.

"Ahoj holky!" pozdravila když ji madame Pomfreyová zdráhavě pustila dovnitř.
"Jak se vám daří?"
"Nic moc," zamručela Mary.
"Je tu strašná nuda," postěžovala si Susan.
"Potřebuju s vámi něco probrat." Posadila se na okraj Susaniny postele a vyložila jim své dnešní setkání s Jamesem Potterem.
"A půjdeš tam?" zeptala se Mary, když jim to Lily dopověděla.
"No jasně že na to rande půjde," předběhla ji s odpovědí Susan. "On to určitě nebude čekat, takže ho tím parádně vykolejí! Už jen ten pohled na něj by měl stát za to. Viď že tam s ním půjdeš, Lil?"
"No, já nevím, představa že s Potterem budu muset strávit celé dopoledne se mi zdá dost děsivá."
"Copak se ti ani trochu nelíbí?" zajímala se Susan. "Je přece hezký, chytrý a oblíbený," vypočítávala Jamesovy dobré vlastnosti. "A skvěle hraje famfrpál," dodala ještě.
"Tak si s ním jdi sama, když je podle tebe tak úžasný," řekla paličatě Lily.
"Ale Lil, vím že ti na něm vadí to, jak se chová, ale v poslední době se docela zklidnil a už se ani tolik nepředvádí. Myslím, že bys to s ním mohla zkusit," namítla mírumilovná Mary. "Když to s ním bude moc hrozné, můžeš prostě odejít."
"Nebo ho zaklít," navrhla zvesela Susan.
"Dobře, já tam teda půjdu," souhlasila nakonec s povzdechnutím Lily a zvedla se k odchodu.
"Budeme ti držet palce!" vykřikla za odcházející zrzkou Mary.

James po setkání s Lily pokračoval dál ve své cestě do nebelvírské společenské místnosti.
"Nazdárek Siriusi," řekl když se posadil do volného křesla u krbu.
"Tak jsem ji zase pozval na rande."
"A co ona na to?" zeptal se bez valného zájmu Sirius.
"Nevím, radši jsem odešel abych to neslyšel."
Sirius se uchechtl a pokýval hlavou. "Jo, máš to s ní těžký kámo, ale třeba budeš mít tentokrát štěstí."
"Mě dneska zase pěkně naštval Snape."
"Co ten srábek proved?" nadzdvihl se z křesla James.
"Chtěl si na mě s tou svojí zmijozelskou bandou počíhat až půjdu z večeře, ale asi zapomněl, že znám zkratky, takže mě nechytli. Ale stejně si myslím, že to zaslouží odplatu," řekl, a v očích se mu zablýskalo.
"Však mi už na něj něco vymyslíme, Tichošlápku..."

Příštího dne ráno se Lily probudila dost časně. Nějakou dobu proto ještě ležela v posteli a přemýšlela o nadcházejícím dni a tím pádem i o Jamesovi Potterovi.
"No uvidíme," pomyslela si nakonec. Třeba to nebude tak špatné, a když jo, tak už mě snad konečně přestane otravovat a zvát na rande." zadoufala.
S touto nadějí vylezla z postele, oblékla se a sešla dolů na snídani.

Chvíli před devátou vstala od stolu a vešla do vstupní síně. James stál u paty hlavního schodiště. Byl k ní otočený zády, takže ji nemohl vidět. Lily k němu zezadu potichu přistoupila a prstem mu poklepala na rameno. Brýlatý chlapec se prudce otočil. Když ji spatřil vytřeštil oči a pak si rukou automaticky prohrábl už tak dost rozcuchané vlasy.
Lily se ušklíbla.
"Tak co, půjdeme?" otázala se.
"Co-cože?" vykoktal James.
"Myslela jsem, že jsi mě včera pozval, nebo ne?" řekla Lily a pobaveně ho pozorovala.
"Vče-no-ale-ty-že-bys," blekotal a přemýšlel proč Lily přijala jeho pozvání na rande zrovna dneska, když během minulých dvou let ho odmítla asi tak tisíckrát.
"Hm, jo. Jasně," řekl když si to v hlavě trochu urovnal a rozhodl se o této záhadě raději nedumat. Jen si ještě pomyslel, že v holkách se opravdu člověk nevyzná.

"Ehm, moc ti to sluší," řekl, když se připojili k frontě studentů čekajících na propuštění do Prasinek. Pak spěšně mávl hůlkou a podal jí bílou lilii.
"Jé, děkuju! usmála se potěšeně Lily a zastrčila si květinu za ucho.

Potom co je Filch pustil ven na školní pozemky, šli vedle sebe chvilku mlčky a dýchali vlahý vzduch prosycený vůní přicházejícího léta. Po pár krocích se spolu dali do řeči a Lily překvapilo jak dobře a nenuceně se s Potterem dokáže bavit. Cesta jim rychle ubíhala a za krátkou dobu už procházeli ulicí v Prasinkách, která byla plná bradavických studentů. Zamířili do Medového ráje a koupili si dvě velké zmrzliny. S kornoutkem v ruce bloumali uličkami a prohlíželi si pestrobarevné výlohy obchodů. Na Jamesovu žádost zašli k Taškářovi, kde James koupil brazilský bleší prášek.
"Na co to prosím tě potřebuješ?" zeptala se se zvednutým obočím Lily.
"To není pro mě. Sirius mě požádal abych to pro něj koupil. Prý, že se potřebuje někomu krapet pomstít," pokrčil rameny James a zastrčil si balíček s práškem do kapsy.

Kolem poledne se rozhodli zajít ke Třem košťatům na skleničku a něco malého k snědku. Jako obvykle tam bylo narváno. Probojovali se k malému stolku v rohu a usadili se tam. Lily zvolna upíjela čaj. Když vzhlédla, viděla že na ni James celou dobu zírá a marně se snaží strefit se lžičkou s pudinkem do pusy. Lily mu zamávala rukou před obličejem aby se probral. James zamrkal.
"Promiň," řekl. "nemůžu za to, že jsi tak krásná."
"Až půjdeš na rande s někým kdo se ti bude líbit tak dlouho jako ty mně, tak budeš třeba taky trošku mimo," dodal, když viděl, že se mu Lily směje.
"Pochybuju, že by mi někdo dokázal tak poplést hlavu, že bych nevěděla co dělám," řekla Lily s lehkým ruměncem ve tváři.
"Ne?" podivil se James a dlouze se jí zadíval do očí
"Páni, ten má ale krásné oči! Jak to že jsem si toho nikdy nevšimla? Ten oříškový pohled ji přímo uchvátil. Po chvíli si uvědomila, že přesně o tohle Jamesovi šlo, a tak aby své chvilkové rozpoložení zakryla, rychle uhnula pohledem a hmátla po cukřence, aby si osladila čaj, James ji však chytl za ruku a tím ji zarazil. Lily se zachvěla.
"To je sůl," šeptl James a usmál se.
"Jo, sůl," přikývla Lily a rozesmála se při pohledu na domnělou cukřenku.
"Pojďme ven" řekla když dojedli. "nebo tady úplně zblbnu." dodala.

James zaplatil, pak vyšli před hostinec a vydali se do křivolakých uliček. Povídali si o škole, famfrpálu a taky o tom, co by chtěli dělat až vyjdou tenhle ročník. James se Lily svěřil, že by chtěl být bystrozorem a od Lily se dozvěděl, že se chce stát léčitelkou. Mezitím došli až k Chroptící chýši. Tam se zastavili a chvíli koukali na zpustlé stavení se zabedněnými okny.
Jak tam tak vedle sebe stáli, napadlo Jamese, že to musí udělat teď, nikdy jindy už nebude mít takovou příležitost.
"Lily?"
"Ano?" upřela na něj své nádherné zelené oči.
"Mám tě rád, Lily," řekl a pak to udělal, konečně ji políbil. A světe div se! Nedala mu facku ani ho nikam nekopla ale polibek mu opětovala. V Jamesovi jakoby cosi vybuchlo, chtělo se mu křičet radostí, ale neudělal to, jen se na Lily šťastně usmál, ona se usmála na něj, vzali se za ruce a vraceli se zpátky do hradu.

Na příští hodině bylinkářství kterou měl Nebelvír spojenou se Zmijozelem se Snape pořád ošíval a drbal.
"Nemáš blechy, Srabusi?" zeptal se ho s úšklebkem Sirius. Snape po něm vrhl přímo vražedný pohled a začal se drbat ještě víc. Sirius se hlasitě rozchechtal, vyhledal očima Jamese a ukázal mu zdvižený palec. James se nejdřív ujistil, že se Lily nedívá a pak se zakřenil a gesto Siriusovi oplatil. Brazilský bleší prášek evidentně fungoval.

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kara Afík Kara Afík | Web | 14. února 2009 v 20:11 | Reagovat

Jééé ta je pěkná. Jinak jsem si tě přidala sry, ale dřív to opravdu nešlo. XD

2 holinka holinka | 14. února 2009 v 22:24 | Reagovat

jjj, pěkná to tedy je :-)

Už se těším na další ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama