Emma: rozhovor pro Crash magazine

24. března 2009 v 21:22 | Tracy |  Novinky (Emma Watson)

Jak si začala svou hereckou kariéru?
Bylo mi devět, když přišli k nám do školy a hledali lidi na konkurz pro HP filmy. Už tehdy jsem byla velký fanoušek knih, takže můj učitel mi řekl, abych to zkusila. Zhruba po 8 konkurzech a testech s ostatníma 'Harryma' a 'Ronama' mi řekli, že to mám!

další část rozhovoru v článku...Hermionu jste začala hrát, když vám bylo 10. Teď je vám 18. Je to poměrně vzácné vidět herce vyrůstat v jedné roli. Jak se po všem cítíš?
Nebylo snadné vyrůstat na velkém plátně. Když jste mladí, znepokojují vás miliony věcí. Učíte se, vyrůstáte a děláte chyby. Bylo to těžké procházet těmito změnami v době, kdy jste součástí tak velké produkce.

Co je nejzajímavější na tom být herečkou?
Miluju analýzu postav: chápání, její reakce v dané situaci a co by si myslela. Ráda utíkám před realitou. Uplně na všechno přitom zapomenete. Ráda rozebírám své negativní a pozitivní vzpomínky. Udržuju je pořád naživu, abych si je rychle mohla vybavit a zároveň dělat scény.

Jak vidíte svou budoucnost?
Já to nesleduji. Zajímám se o dalších 5 let...maximálně! Je mi jen 18! Může se přihodit cokoliv. A já jsem připravená využít všechny příležitosti!

Proč chcete jít na vysokou školu?
Cítím se živá a motivovaná, když se mám učit. Nikdy jsem nechtěla se přestat vzdělávat. Chci se setkávat s novými lidmi. A chci vědět, co se mi líbí, krom filmového průmyslu, protože to je svět, který může být velmi izolovaný a práce může být docela přerušovaná. Chtěla bych vyplnit ty mezery něčím, co mám ráda. A chvíli chci být neznámá. Žít aspoň chvíli normální život.

Co se chystáte studovat?
Chci mluvit plynně francouzky, jako když jsem byla malá. A chci lépe malovat. Naučit se fotografovat. Od svých 15 let jsem nestudovala Historii, tak bych se k tomu ráda vrátila. Mám ráda literaturu. A nikdy jsem nestudovala filosofii a politiku.

Jsi velice skromná. Nehrajete si na 'hvězdu'. Co si myslíte o dětských hvězdách?
Nemám tuhle přezdívku ráda. Dětské hvězdy nenásledují nejlepší cesty... pokud si poslechnete media. Vypadá to, že se zapomíná na Meryl Streep, Natalie Portman, Julii Stiles, Jodie Foster. Nemyslím si, že jsem odsouzena k nezdaru. Nejsem pošpiněná i nic víc než ostatní. Nejedu v drogách. Samozdřejmě, život po HP nebude jednoduchý. Vždycky jsem se trochu bála, abych se nestala 'bývalou dětskou hvězdou'. Pravděpodobně nikdy nebudu tak slavná, mladá a dobře placená, jako jsem teď. Ale všechno to bude záviset na mém vlastním úspěchu.

Jak oddělujete svůj soukromý a veřejný život?
Ráda mám své soukromí, ale v součastné době je to dost obtížné. Nikdy jsem nemluvila o lásce svého života a novináři to pořád řeší. Ale určitým způsobem, to že lidé spekulují je lepší. Nikdo neví pravdu, ale oni pořád píší články, bez důkazů. Audrey Hepburn vždycky říkala: " Nezajímá mě, co o mně píší, pokud to není pravda." Bulváry jsou směšné a já mám tendenci s ní souhlasit. Ale já si vlastně opravdu nemám na co stěžovat. Relativně vzato, zacháteli se mnou docela dobře.

Jste opravdu nadšená do módy. Čím to?
Je to takové potěšení. Ráda se oblékám, je to expresivní a kreativní. Uznávám módu stejně jako umění.

Kdo jsou vaši oblíbení návrháři?
Chanel, Vivienne Westwood, Balenciaga, Balmain, Preen, Christopher Kane, Marc Jacobs...

Co si myslíte o vaší první zkušenosti s Karlem Lagerfeldem?
Byla jsem jeho fanouškem po dlouhou dobu, ale teprve nyní, jsem si začala uvědomovat rozsah jeho díla. Opravdu si myslím, že je to genius. Kromě toho myslím, že tento photoshoot je jedním z nejhezčích, co jsem kdy měla.

Kde byste chtěla žít?
Ve Francii.

Vaše nejhorší noční můra? Žraloci!

Jste zapojena v charitě?
Začínám pomalu. Chci, aby moje rozhodnutí byla založena na důkladných informacích a abych se zúčastnila akcí, které opravdu mohou něco změnit. Nechci být jen 'tváří' nějakého projektu.

Jste ekologická aktivistka?
Nemůžu být ekologická aktvistka. Na konci roku jsem svůj závěrečný projekt udělala o globálním oteplování a hurikánu Katrina. Studovala jsem účinky v malém měřítku, jako jsou přehrady v Lodnýně, ale také na větší měřítku. Moje auto je na elektřinu, recykluji, jezdím MHD, snažím se nekupovat a pít balenou vodu. Jsem purista a nejsem dokonalá, ale tohle je něco, co cítím silně.

Věříte v magii?
Ano. Ne všechno lze vysvětlit.

Váš oblíbený druh hudby?
Poslední dobou poslouchám blues a folk.

Váš oblíbený zvuk?
Dětský smích.

Vaše oblíbené vůně?
Rose Raspberry.

Vaše nejoblíbenější kniha?
"The Shadow of the Wind" od Carlos Ruiz Zafón.

Váš oblíbený kus umění?
Mí oblíbení umělci jsou Euan Uglow, Gustav Klimt, Egon Schiele a Jenny Saville. Miluju fotografie Towa Wilkera. Chtěla bych v nich žít! Před několika měsíci jsem se šla podívat na výstavu Francise Bacona v Tate Gallery a byla to nekrásnější výstava jakou jsem kdy viděla. Ale neptejte se mě na výběr jednoho kusu umění, to je příliž složité

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 moniQa-t♥v♥o♥j♥e s♥b♥e♥c♥k♥o moniQa-t♥v♥o♥j♥e s♥b♥e♥c♥k♥o | Web | 25. března 2009 v 16:12 | Reagovat

awooy SB precitaj si hend v provom clanku na mojom blogu smutne oznamko:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama