Duben 2009


Emma o režiséru Yatesovi,natáčení Prince a milostném trojúhelníku Ron,Hermiona a Levandule

29. dubna 2009 v 17:33 | Tracy |  Novinky (Emma Watson)
Wizard Universe se tak, jako každý časopis na světě, snaží zachytit jednoho z herců, aby odpověděl na několik otázek ohledně nejočekávanejšieho kinového trháku Prince Dvojí Krve. Emma Watson odpověděla: "Nejlepší bude, když se Ron snaží chytat v bráně, a za jeho zády Hermiona s Lavender doslova bojují ..."

Kdy pro Hermionu nastane v šestém filmu její největší okamžik?
"V šestce je novou postavou Lavender, která si umínila tisknout se mezi Hermionu a Rona. Pokazila celý vyvíjející se jejich vztah, který probíhal již od prvních filmů pred mnoho lety. Hermiona je poměrně dost citlivá. Ve filmu je mnoho scén, kde dokáže ignorovat Lavender, je to velmi zábavné. Ona je vlastně úplným opakem Hermiony, takže je to komické, zároveň však i smutné. Hermiona je trochu citově navázána na Rona, který jí přestal věnovat pozornost. "

Myslíte si, že fanoušci budou spokojeni se shodností filmu s knihou?
"Doufám, že ano. Tak blízko jsme se drželi knižní předlohy, až je to zcela reálné. Nikdy při předchozích filmech jsme však ale nedostali oficiální stížnost, že se film vůbec nedržel knihy. Ja osobne jsem velký fanoušek této série knih. Každou jsem četla nejméně pětkrát a při šestce jsem nepostřehla velké úpravy. "

Když si vzpomenete na časy, kdy se Princ natáčell, myslíte si, že si z toho na něco vzpomenete?
"Z čehož jsem dostávala absolutní záchvaty byla scéna na famfrpálovém hřišti a když byl Ron na koštěti. Byla to opravdu zábava. Rupert ví všechno špičkově načasovat, tak to má být, a proto je považován za velkého komika. Nejlepší bude, když se Ron snaží chytat v bráně, zatímco za jeho zády Hermiona s Lavender doslova bojují.
Scéna, kdy zemřel Dumbledore se nakrúcala v jednu mrazivou noc, všichni jsme pomrzli ale bylo to smutné, opravdu. "


Na závěr se Emma ještě pro časopis vyjádřila také o režisérovi Davidu Yatesovi.
Ten musí mít z Emmy radost. ;)

"Bylo velmi zábavné pracovat do pátého filmu vždy s jiným režisérem. Každý dal do filmu něco jiného, něco své, jiný lusk. Musí se však uznat, že David Yates, i když od pětky s námi zůstal až dokonce, je velmi dobrý, zábavný a předvedl opravdu kus práce, ukázal co v něm je a za úspěch bojoval ze všech svých sil. Ve filmech učinil nejvíce změn a přinesl nejvíce kreativních nápadů, za to si ho velmi vážím.

Yates o HBP: Bude "o sexu, lektvarech a rock "n" rolu"

27. dubna 2009 v 15:28 | Tracy |  6. díl
Ve Velké síni bradavické školy čar a kouzel je snídaně v plném proudu, stoly jsou naložené salámy a tousty a neformálně oblečení studenti snídají a baví se. Ron Weasley (Rupert Grint) vstupuje do dveří, oblečen v rudě-zlatou famfrpálovou výzbroj a nervózně se rozhlíží po místnosti.

Vstoupí. Přátelé ho plácají povzbudivě po zádech zatímco prochází centrální uličkou. "Hodně štestí, Rone!" "Spoléháme na tebe, Rone!" "Mám vsazený dva galeony na Nebelvír!"
Obrovský kluk si stoupne Ronovi do cesty. Oba chvíli přešlapují ze strany na stranu, jak mu velký kluk schválně znemožnujě postup, a tak se Ron musí protáhnout, aby se mohl dostat ke svému stolu.

"STŘIH!"

Je leden 2008 a jsme na place filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, který se natáčí v Leavsdenských filmových studiích, dlouhodobém "domově" potterovských filmů. Malé skupině novinářů bylo dovoleno pozorovat natáčení.

Kromě toho, že jsme se mohli účastnit scény, ukazující Ronův debut jako hráče famfrpálu, jsme se posadili a mluvili s režisérem Davidem Yatesem o 6. filmu, který vtrhne do kin 15. července. Následuje upravená verze rozhovoru od Potterweb.cz:

Pokračování v článku

New Moon Special - Day 3

27. dubna 2009 v 15:14 | Tracy |  Nový měsíc
Upíři fakta nebo pohádky ?

26. dubna 2009 v 17:22 | Tracy |  Stmívání
Zprávy a zmínky o upírech zaznamenáváme z různých částí světa a to již v nejrannějších kulturách, jako je stará Babylonie, Persie, Indie. V každém kulturním prostředí přijímá obraz upíra samozřejmě více či méně jinou podobu. Takže v Portugalsku potkáváme femininní bruxu, která je kombinací čarodějnice sabatu s vampýrem, v arabských zemích příšerného revenantního požírače mrtvol - ghůla , ve starém Řecku zase se strigami či lamiemi.

I Dan poskytl rozhovor

26. dubna 2009 v 13:52 | Tracy |  Novinky (Daniel Radcliffe)
Ani Dan nezaostává za svými hereckým kolegy a proto se skotským novinám The Daily Record podařilo pořádně ho vyspovídat. Nehovořil o příchozím šestém filmu, ale spíše o celé své herecké kariéře.

Dozvíte se například to, že se nemůže dívat na předchozí Potterovky, protože je to jako dívat se na svoje fotky z úplného dětství. Tomuto známému herci bylo jen 11 let , když jej vybrali, aby ztvárnil čarodějnického chlapce ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Psal se rok 2000.

Pokračování v článku

Zpověd Bonnie z natáčení v Princi Dvojí Krve

26. dubna 2009 v 13:32 | Tracy |  Novinky (Bonnie Wright)
Stránka SnitchSeeker.com přinesla všem fanouškům svou v pořadí již druhou reportáž o natáčení Prince. Jejich návštěva v Leavesden Studios, kde se soustřeďuje většina natáčení všech filmů, se uskutečnila v lednu 2008 a první reportáž byla zveřejněna v prosinci minulého roku. Dnešní zpráva obsahuje exkluzivní rozhovor s Bonnie Wright, která ztvárňuje Ginny Weasleyovou.

Bonnie Wright, která ztvárňuje Ronovu mladší sestru Ginny už od svých osmi let, si konečně mohla díky novému filmu, vyzkoušet to, na co se dosud jen zpoza kamer dívala a záviděla svým kolegům, kteří ztvárňují její starší bratry. Konečne si zahrála Famfrpál. "Je to zábava, ale je to i dost bolestivé, kdy má do vás něco trefit. Natáčí se velmi vysoko a řeknete si 'Proboha, já jsem opravdu vysoko' a dostanete panický strach ale i tak to je zábava. "
Pokračování v článku

Zpověd Ruperta z pocitů famfrpálu v šestém díle

26. dubna 2009 v 13:24 | Tracy |  Novinky (Rupert Grint)
Stejně, jako i redaktoři ze SnitchSeeker.com, i jistá Vanessa Davies z fanouškovské stránky o Harrym Potterovi Mugglenet.com připravila pro všechny stručnou reportáž o její návštěvě v Leavesden Studios. Tentokrát jsme pro vás přeložili kratší zpověď Ruperta Grinta, podle kterého bude famfrpál naprosto úžasný!

Vanessa popisuje svůj příjezd do studií v lednu 2008: "Seděla jsem v jedné místnosti s desítkami dalších novinářů, který netrpělivě čekali na Ruperta. Všichni jsme s ním chtěli mluvit o jeho prvním 'létu' na koštěti."

Rupert hned zareagoval: "Famfrpál bude opravdu úžasný, nejlepší, jaký jste doposud viděli. Náš kousek týmu dělá neuvěřitelné věci, opravdu neuvěřitelné věci. "
Čtěte dále v celém článkuDan, Rupert a Emma - společná fotka

25. dubna 2009 v 16:10 | Tracy |  HARRY POTTER
Hlavní trio herců z Harryho Pottera zřejmě nafotilo nový photoshoot: