Další otázky a odpovědi

18. dubna 2009 v 22:46 | Tracy |  J.K. Rowlingová
Abbey: Vyhrají někdy Kudleyští kanonýři Světový pohár ve famfrpálu?
J.K. Rowling: Se štěstím možná. Ale potřebují vyměnit celý tým a vyprázdnit několik kotlíků s Felix Felicis.

Lola Victorpujebet: Byla Minerva zamilovaná do Albuse?
J.K. Rowling: Ne! Ne každý se zamiluje do každého.

Jess Mac: Co bylo tou třetí vůní, kterou Hermiona cítila v elixíru Amortencia (nápoj lásky) v Princi dvojí krve (např. nějaká speciální esence z Rona)?
J.K. Rowling: Myslím, že to byly jeho vlasy. Všimli jste si, že každý člověk má velmi odlišnou vůni vlasů?

Natalie: Je zařazování do kolejí v Bradavicích (v době Harryho dětí) stejné jako v předešlé době?
J.K. Rowling: Zmijozel začal přijímat i kouzelníky z mudlovských rodin. Už není jen pro "čistokrevné" jako tehdy. Avšak jeho temná stránka přetrvává, proto ty obavy Albuse Pottera.

Nithya: Lily se velmi hnusili Mulciber a Avery (smrtijedi). Když ji Snape tak velmi miloval, proč kvůli ní neobětoval jejich společnost?
J.K. Rowling: v tom spočívá Snapeova tragédie. Počase, kdyby se mohl rozhodnout znovu, už by se nestal smrtijedem, ale jako hodně nejistých a zranitelných lidí (podobně jako Červíček) chtěl být sočástí něčeho velkého a mocného, něčeho působivého.
Chtěl Lily a chtěl být smrtijedem. Ve skutečnosti nepochopil Liliinu averzi; byl tak zaslepený nákloností k černé magii, že si myslel, že by ho považovala za úchvatného, když se stane skutečným smrtijedem.

Alborz: Co znamená být pánem smrti?
J.K. Rowling: Jak vysvětluje Brumbál, sktečný Pán smrti přijímá, že msí umřít a že na světě existují i horší věci. Nespočívá to v pokoušení se o nesmrtelnost, ale v přijímání smrtelnosti.

Lucy: Na co se změní Bubák před Brumbálem?
J.K. Rowling: Na mrtvolu jeho sestry Ariany.

Barbara: Byla jsem zklamaná, když Harry použil kletbu Crucio a vypadal, že se mu líbí. Jeho neschopnost použít takovouto kletbu předtím sloužila ke cti jeho charakteru. Proč ta změna a litoval Harry někdy, že se mu líbilo úmyslené působení bolesti?
J.K. Rowling: Harry není a nikdy nebyl žádný svatoušek. Jako Snape i on je smrtelníkem a dělá chyby. Harryho nedostatky jsou především hněv a občasná arogance. V tomto případě byl velmi naštvaný a podle toho i učinil. Byl také v extrémní situaci a chtěl chránit někoho velmi dobrého před násilím a vraždícími protivníky.

Nicole: Který moment považujete za nejvtipnější z celé napsané série?
J.K. Rowling: Na to se nedá odpovědět. Můj nejoblíbenější okamžik v této knize je asi ten, kde Ron říká: "Že to ale trefil, i velikost a tragédii toho všeho, co říkáte?" (když komentoval Protivovy verše o pádě Voldemorta).

Courtney: Dal Harry někomu ze svých dětí Pobertův plánek?
J.K. Rowling: Mám pocit, že ho nedal ani jednomu, ale James mu ho jednou vzal tajně ze stolu.

Maggie: Je Rita Holoubková stále novinářkou?
J.K. Rowling: Přirozeně, co by Ritu mohlo zastavit? Představuji si, že přávě naškrábala Harryho životopis potom, jak porazil Voldemorta. Čtvrtina pravdy ke třem čtvrtinám hloupostí.

Maggie Keir: Dokázala Hermiona najít své rodiče a vrátit zpět paměťové kouzlo?
J.K. Rowling: Ano, přivedla je přímo domů.

Katie Mosher: Jak přesně získávají kouzelníci narození v mudlovské rodině svoje schopnosti?
J.K. Rowling: Oni mají někde ve svém rodokmeně kouzelníka nebo čarodějku, v některých případech velmi, velmi generací zpátky. A gen se znovu objeví v nečekaných místech.

Karin: Co chtěla teta Petunie říct Harrymu, když Dursleyovi odcházeli?
J.K. Rowling: Myslím, že v jednom okamžiku byla na pokraji toho, aby Harrymu popřála štěstí; až skoro uznala, že její odpor k jeho světu a i k Harrymu se zrodil jen ze závisti. To však nemohla udělat; roky předstírání "normálnosti" ji příliš poznamenaly.

Leaky Caldron: Prosím, napište odpověď na otázku, kterou by jste chtěla zodpovědět o celé sérii.
J.K. Rowling: Ooo, to je těžké. Vždy jsem uvažovala, proč se mě nikdo nezeptal, z čeho je vyrobena Brumbálova hůlka. A nemohla jsem to zodpovědět, ani když se mně ptali "co chcete, aby se vás zeptali", protože by to naznačilo, jak významnou se ta hůlka stane.

Nora: Je nějak důležitá čelenka tety Muriel?
J.K. Rowling: Lituji, ale není. Kromě toho, ža vyjadřuje, jaká je teta Muriel stará rašple.

Nigel: Umí ještě Harry mluvit Hadím jazykem, když už není viteálem?
J.K. Rorwling: Ne, tuto schopnost ztratil a je s tím celkem spokojený.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama