Další otázky pro Rowlingovou

7. května 2009 v 17:25 | Tracy |  J.K. Rowlingová
Nikki: Jak se Siriusovo zrcadlo dostalo k Aberforthovi? A nebo existuje ještě nějaké podobné?
J.K. Rowling: Víme o střetnutí Mundunguse a Aberfortha u Prasečí hlavy. To byla příležitost, při které mu ho předal po tom, jak ho vzal z Grimmaldova náměstí 12.

Tierney Roth: Jak měl Moody čarovné oko a Červíček ruku, není také nějaký způsob jak vytvořit Georgovi čarovné ucho, třeba jen na zakrytí díry, aby vypadal víc symetricky?
J.K. Rowling: Ano, mohl by nosit falešné ucho. (Začínám se nad to myšlenkou smát, možná je to s dírou lepší!)

Pablo: Co právě teď dělá ropcha Umbridgeová?
J.K. Rowling: Ráda vidím, že si o ní myslíš to co já. Byla zatknutá, vyslíchaná a uvězněna za zločiny proti kozelníkům z mudlovských rodin.

Tina: Všimli si mudlové, že se už nedějí zvláštní věci od té doby, co umřel Voldemort?
J.K. Rowlingy. Ano, svět se stal světlejším místem. (doslova řečeno - s odchodem Mozkomorů se zlepšilo počasí). Tady ve Velké Británii mají Mozkomorové na počasí velký vliv.

Carol: Mají Mozkomorové duši?
J.K. Rowling: Ne a to je dělá tak hrozivými!

Sampotterish: Proč chtěl Brumbál, aby Ron dostal jeho zhasínač?
J.K. Rowling: Protože věděl, že Ron by mohl potřebovat trochu víc vedení než Harry a Hermiona. Brumbál si uvědomoval Ronovu důležitost v triu. Nebyl ani nejšikovnější ani nejinteligentnější, ale držel je pohromadě; jeho humor a dobré srdce byly pro trio důležité.

Lady Bella: Čí vraždy Voldemort spáchal při výrobě jednotlivých viteálů?
J.K. Rowling: Deník - Ufňukaná Uršula, Šálek - Hepziba Smithová, předcházející majitelka. Medailon - nějaký tulák. Naginy - Berta Jorkinsová (jak Voldemort získal primitivní tělo, mohl použit hůlku, dokud byla oběť oslabená či podřízená). Diadém - albánský rolník. Prsten - Tom Raddle starší.

Vio91: Je Teddy Lupin vlkodlak?
J.K. Rowling: Ne, je metamorfomág jako jeho matka.

Nippy23: Po celou dobu si můžeme víckrát všimnout ponožek: např. Dobby je miluje, Brumbál tvrdí, že je vidí v Zrcadle z Erisedu. Co se skrývá za všemi těmi ponožkami?
J.K. Rowling: Nic důležité, ani hluboké, obávám se. Jsou tam jen pro pobavení.

Annie: Ví už teď kouzelnický svět, že Snape byl Brumbálův člověk, nebo si stále myslí, že byl zrádcem?
J.K. Rowling: Harry se postará o to, aby se svět dozvěděl o jeho hrdinství. To samozřejmě nezabrání Ritě Holoubkové v psaní článků: "Snape: gauner či světec?"

Jessie: Vyléčí se někdy Lockhart?
J.K. Rowling: Ne. A ani bych to nechtěla. Je šťastný tam, kde je a já jsem šťastnější bez něj.

Roseweasley: Proč byl Colin Creevey stále bradavickým studentem? Jestliže pocházel z mudlovské rodiny, určitě by měl být zavřený a vyslýchaný, takže by mu nebyl umožněn návrat do školy a proto by nemusel umřít?
J.K. Rowling: Colin nebyl student (v tom čase). Přišel zpátky s některými z BA, zároveň s Fredem, Georgem a ostatními. Neměl tam zůstávat, když mu McGonagallová říkala, aby odešel, ale bohužel - zůstal.

Michael: Proč se Fawkes nevrátil zpět na pomoc Harrymu? Myslel jsem si, že když byl Harry tak oddaný Brumbálovi, že by se Fewkes mohl stát jeho novým zvířátkem.
J.K. Rowling: Když Brumbál umřel, něco muselo opustit školu napořád a já jsem se rozhodla, že to bude Fawkes. Brumbál byl skvělý a nenahraditelný člověk a ztráta Fawkese to symbolicky vyjadřuje.

Cornersoul: Co se stane se všemi mozkomory? Kam odejdou? Budou zničeni? Jestli ano, jak?
J.K. Rowling: Mozkomory není možné zničit, ale dá se omezit jejich počet, když odstraníte podmínky, ve kterých se množí, což je zoufalství a rozklad. Ale jak jsem už říkala, ministerstvo jich ž víc nepoužívá na trápení svých protivníků.

Boggo: Vybrala by jste plášť jako jednu z třech relikvií, jak se předpokládá, a byla by jste v pokušení použít i ostatní?
J.K. Rowling: Moje pokušení by bylo podobné Harrym, takže Kámen. Avšak věřím, jako potom Harry, že nejlepší je přijetí toho, že všichni musíme zemřít a pohnout se dál.

Christiana: Jak se Voldemort, po tom jak byl pryč, dostal zpět ke své hůlce?
J.K. Rowling: Červíček, zoufale toužící vykonat mu nějakou službičku, ji zachránil z místa, kde mu upadla a odnesl mu ji. Uznávám, že na potkana je to velký výkon, ale oni jsou velmi inteligentní tvorové.

Jaclyn: Cítila někdy Lily něco podobné k Severusovi jako on k ní?
J.K. Rowling: Ano. Možná by to dokonce mohlo přejít i v lásku (určitě ho měla ráda jako kamaráda), kdyby on nebyl tak ponořený do černé magie a kdyby nebyl přitahován k tak zlým lidem a skutkům.

James Farrell: Voldemort o viteálec nikdy nikomu neřekl. Jak potom Regulus Black vypátral jeho tajemství?
J.K. Rowling: Kouzlo viteálů nebylo Voldemortovým vlastním objevem. Jako je zmíněné v příběhu, objevili ho jiní kouzelníci, i když nikdy nikdo nezašel tak daleko a nevytvořil jich šest. Voldemort házel nepřímé narážky; ve své aroganci nevěřil, že by někdo mohl být natolik chytrý, aby je pochopil. (dělal tak i na hřbitově v Malém Visánku, před Harrym). Podobně předtím i před Regulusem a ten se správně dovtípil, proč je Voldemort tak přesvědčený o své nesmrtelnosti.


Lechicaneuronline: Myslíte si, že je Snape hrdina?
J.K. Rowling: Ano, ale hrdina s mnoha chybami. Možná anti-hrdina. V mnoha ohledech není sympatický. Je poměrně krutý, násilný, plný horkostí a nejistoty - ale přece miloval, ukázal oddanost lásce a nakonec i kvůli ní položil svůj život. To je velmi hrdinské!

Ravleen: Do jaké míry souvisí Voldemortova neschopnost porozmět lásce s tím, že byl počatý díky nápoji lásky? Je v tom nějaká symbolika?
J.K. Rowling: Byl to symbolický způsob jak ukázat, že pocházel ze početí bez lásky. Ale samozřejmě, všechno by bylo jinak, kdyby Meropa přežila, vychovávala ho a milovala. Kouzlo, pod vlivem kterého Tom Raddle splodil Voldemorta je důležité, protože ukazuje manipulaci (nátla ze strany Meropy vůči Tomovi) a nemůže být mnoho škodlivějších způsobů jako přijít na svět, než jako výsledek tohoto spojení.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama