Rowlingová odpovídá

23. května 2009 v 15:30 | Tracy |  J.K. Rowlingová
Allie: Co skutečně viděl Brumbál v Zrcadle z Erisedu?
J.K. Rowling: Viděl svoji rodinu, živou, šťastnou. Ariana, Percival a Kendra se k něm vrátili a Aberforth se s ním usmířil.
další otázky v článku


Delailah: Jak mohl Brumbál rozumět hadímu jazyku?
J.K. Rowling: Brumbál rozuměl jazyku vodních lidí, jazyku skřetů a hadímu jazyku. Ten člověk byl skvělý!

Jessica Lynn: Musel Hagrid vidět testrály, aby je mohl trénovat? Jestli ano, tak koho viděl umírat?
J.K. Rowling: Hagrid za svůj život viděl moc úmrtí, takže testrály vidí.

Camille: Jak se Georgovi žije bez jeho dvojčete?
J.K. Rowling: No já si myslím, že George nikdy úplně nepřekousl ztrátu Freda, z čeho jsem velmi smutná. Avšak svého prvorozeného syna pojmenoval Fred a pokračuje v úspěšném obchodování s pomocí starého dobrého Rona.

Smallbutpowerful: V zájmu všech fanoušků Harryho Pottera, kteří se považují za Mrzimorské. Mohla by jste popsat Mrrzrimorskou společenskou místnost, protože je to jediná společenská místnost, kterou Harry nenavštívil.
J.K. Rowling: Do Mrzimorské společenské místnosti se vchází přes portrét blízko kuchyně, jak jste často tipovali. Promiňte, měla jsem spíš říct "malba" než portrét, protože to je zátiší. Je to velmi útulné místo, tak rozdílné jako je jen možné od Snapeového sklepení. Spousta žlutých závěsů, měkkých křesel a malých podzemních tunelů vedoucích do ložnic, které mají všechny perfektně kulaté dveře jako víka od sudů.

Steph: Budou mozkomorové nadále hlídat v Azkabanu?
J.K. Rowling: Rozhodně ne. Kingsley se o to postará. Používání mozkomorů byl vždycky znak zásadní korupce ministerstva, jak neustále tvrdil Brumbál.

Su: Jak se Neville dostal k Nebelvírovu meči? Existuje nějaké propojení s Moudrým kloboukem?
J.K. Rowling: Ano, propojení s Moudrým kloboukem rozhodně existuje! Neville, jako pravý Nebelvírčan, prosil o pomoc přesně tak, jak Harry v Tajemné komnatě a Nebelvírův meč se přenesl do Nebelvírova klobouku. Jak jistě víš, Moudrý klobouk nejprve patřil jemu.Griphook se mýlil, Godric meč neukradl. Teda pokud nejsi skřetovský fanatik a nevěříš, že všechny věci, které skřetové vyrobí, patří ve skutečnosti jejich tvůrcům.

Tineke: Co se stalo s Percym? Vrátil se na své místo na ministerstvu?
J.K. Rowling: Ano, nový a vylepšený Percy skončil jako vysoký úředník pod Kingsleym.

Casey Kunze: Kdo zabil Remuse a Tonksovou? Myslím si, že kdyby jsem to věděla, pomohlo by mi to nějak uzavřít tuto velmi smutnou, i když pochopitelnou smrt dvou mých oblíbených postav.
J.K. Rowling: Je mi to tak líto! Na zahajovací večeři jsem potkala dvojici, která přišla oblečená jako Lupin a Tonksová a cítila jsem se příšerně vinná, když jsem jim podepisovala knihy. Remus byl zabit Dolohovem a Tonksovou zabila Bellatrix.

James Farrell: Jak to, že Umbridgeová dokázala vykouzlit Patrona, i když měla na sobě medailon,když Harry toho nebyl schopný?
J.K. Rowling: Protože ona je velmi odporná postava. Byla spřízněná s tímto hrozným předmětem, který by jí dřív pomohl a bránil.

Stephanie: Jak si hůlka vybírá kouzelníka. A jak je možné, že hůlka funguje i když je předávaná z otce na syna - jako v případě Nevilla a hůlky jeho otce?
J.K. Rowling: Podle Ollivandera kouzelník může používat skoro jakoukoliv hůlku, ale nejlíp bude fungovat hůlka, která si ho/ji vybere sama. Já si myslím, že tam kde je rodinné spojení, hůlka bude pracovat lépe, než náhodně vybraný.

Laura Trego: V poslední scéně byla nepřítomnost Snapeova portrétu v pracovně ředitele neúmyslná nebo záměrná?
J.K. Rowling: Bylo to záměrné. Snape před smrtí de facto opustil post ředitele, takže si nezasloužil být přijatý do tohoto vznešeného kruhu. Ale já si myslím ( a ta myšlenka mě těší), že Harry by mohl napomoci tomu, aby se tam Snapeův portrét v blízké době objevil.

Superhans: Co byla Dudleyho nejhorší vzpomínka?
J.K. Rowling: Myslím si, že když Dudleyho napadli Mozkomoři, viděl sám sebe poprvé takového, jaký doopravdy byl. To byla velmi bolestivá ale naopak velmi poučná lekce, která započala jeho změnu.

Alicepie: Co se stalo s Lenkou, vdala se? A za koho?
J.K. Rowling: Nakonec se vdala (o něco později jako Harry a spol.) za kolegu přírodovědce a vnuka známého Mloka Scamandera (Rolfa)!

Camille: Co anebo kdo je přesně Protiva. Je nějak spojený s příběhem Krvavého Barona?
J.K. Rowling: Ne, Protiva není spojený s příběhem Krvavého Barona. Je duchem zmatku, který vstoupil do Bradavic před několika lety a ukázalo se, že není možné ho vyhnat!

Blodeuwedd: Mohla by jsi nám říct, kam šli pracovat Harry, Hermiona, Ron, Ginny a Lenka a jestli si Trio dokončilo poslední ročník ve škole a jestli udělali OVCE?
J.K. Rowling: Hermiona po Bradavicích začala svoji kariéru na Oddělení pro regulaci a kontrolu kouzelných tvorů, kde napomohla k velkému vylepšení života pro domácí skřítky a jim podobných bytostí.. Kingsley se stal stálým Ministrem kouzel a přirozeně chtěl, aby Harry vedl nové oddělení Bystrozorů. Harry mu vyhověl (to, že je Voldemort pryč neznamená, že se v nadcházejících letech nevyskytne žádný temný kouzelník nebo čarodějka). Ron se přidal k Georgovi ve Weasleyho Kratochvilných kouzelnických kejklích, které se staly zlatým dolem a přinesly obrovské zisky. Ginny po pár letech, v jejichž průběhu se proslavila jako hráčka Harpyjí, odešla, aby měla rodinu a stala se odbornou famfrpálovou komentátorkou Denního věštce.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama