Listopad 2009Byla jsem v kině na New Moon!

28. listopadu 2009 v 11:29 | Tracy |  Nový měsíc
Včera večer jsem byla v kině na New Moon!
Celý sál byl úplně obsazený - to už jsem hodně dlouho neviděla! :o) Po dvaceti minutách různých reklam film konečně začal, a to docela působivě - objevil se měsíc, který postupně ubýval a zanechával za sebou nápis new moon. Potom následoval sen s Bellou jako babičkou a vtipná scéna s šedivým vlasem :o) Příchod Edwarda na plátno mi připadal trochu přehnaný až směšný, ale jedná se o Edwarda tak to člověk přežije lecos :D
Celý film se dost drží předlohy z knížky, což je určitě dobře. Líbila se mi scéna, jak šla Bella s Mikem a Jacobem do kina a všechny scény s vlky - např. boj s Laurentem, rvačka mezi Jacobem a Paulem nebo honička Victorie. I když grafické stvárnění vlků by mohlo být určitě lepší! Myslím, že je dobře že dost zkrátily období kdy se Bella trápí kvůli tomu, že ji Eward opustil (vyřešili to tím, že Bella sedí před oknem a venku se mění počasí zároveň s měsíci které mezi tím ubíhají). Skok Belly do vody mohli udělat trošku elegantněji, ale je fakt, že nešikovná Bella asi nebude skákat šipku, že jo :o)
Pěkný byl záběr na Edwarda drtícího v ruce mobil, když se dozví nebo spíš si myslí, že je Bella mrtvá. Volturiovi se taky povedli, hlavně Aro :D
Super je, že upíři vypadají konečně trochu víc jako upíři - mají výraznější zabarvení očí a jsou mnohem bledší než ve Stmívání. Film je pěkně barevný a ne "do modra" jako Stmívání a taky mnohem vtipnější.
Celkově se mi film líbil, ale Stmívání na mě asi zapůsobilo víc.


20 rozdílů mezi knihou NM a filmem NM

26. listopadu 2009 v 19:01 | Tracy |  Nový měsíc
1. Více svlečených chlapců.
Všichni jsme věděli, že si můžeme udělat obrázek o alabastrové hrudi Edwarda ve Volteře, ale kdo tušil, že bychom měli vidět tolik vlkodlaků s horkou kůží? Naštěstí 'Wolf Pack' mají tak vysoké teploty, že odpálí pryč jejich oděvy tak často, že jejich volba pro společný úbor jsou ustřihlé džíny bez košile.

2. Scény ve Volteře.
New Moon kniha není slavná pro její pomalé tempo, díky ochromující depresi, kterou tam má Bella. Takže je dobře, že se film vrhá do akčních scén a, že se snaží vlčí potyčky trošku více oživit. Naše oblíbené je: sledování jednoho z Volturiových -
Felixe, jak rozmetal našeho drahého Edwarda. I tato scéna byla vytvořena pro film.

3. Místo toho, že Bella mluví sama pro sebe, posílá e-maily Alici.
New Moon, stejně jako všechny Twilight knihy, vypráví vnitřní hlas Belly, aby nám řekl co se asi tak děje v její hlavě. V New Moon, Bella píše e-maily - aby se zbavila deprese - Alici, do práce. Jsou to důmyslně maskované zprávy mezi Bellou a Alicí. (A také e-mailová adresa Alice, byla vytvořena pro film a jak dostat do filmu reklamu pro e-mail Apple MobileMe.)

4. Bella je méně smutná než v knihách.
Značná část knihy je věnována srdcervoucí Belle, dlouhým měsícům zlomeného srdce a depresi, takže je dobře, že film tuto část trošku zkrátil, kvůli vyprávění. Kritikové si stěžují, že Bella tráví tolik času, zíráním do prázdna a chřadnutím nad Edwardem. Jen kdyby věděli, jak mnohem víc jsme, my čtenáři, trpěli spolu s Bellou v knihách! Naštěstí je tam skript jak Bella přechází tuto hroznou dobu, tak nějak, v relativně krátkém čase.

"Whats on your mind?"

24. listopadu 2009 v 17:38 | Tracy |  Novinky (Tom Felton)
Tom Felton se ve videu ptá ostatních herců z Harryho Pottera na různé otázky a oni mu musí říct to, co je napadne jako první.

druhá část videa je v celém článku
"S Emmou se domlouvám co si oblékneme" práskla Bonnie

15. listopadu 2009 v 16:40 | Tracy |  Novinky (Bonnie Wright)
Uplynulou středu mladá herečka Bonnie Wright (Ginny Weasleyová v HP) navštívila tiskovou konferenci k premiéře nového trháku, který do našich kin přijde již brzy v podobě druhého dílu Twilight ságy s podnázvem New Moon.

Pro časopis InStyle zodpověděla několik otázek ohledně jejího stylu oblékání, svěřila se také, jaký má vztah s její hereckou kolegyní Emmou Watson, filmovou Hermionou.

"Teď mám na sobě poměrně starý model svetru, zato teplého, protože když jsem odcházela z domu, byla skutečně zima, takže jsem si ho přes sebe přehodila," říká Bonnie. "Vždycky jsem si dala záležet na tom, co si oblékám, ale nikdy jsem se neřídila styly, které jiní lidé považují za vhodné. Chci mít dobrý pocit a nosit to, co je pro mě pohodlné. "

"Emma nyní studuje v Brownu, ale když celé týdny strávíte spolu na place při natáčení Harryho Pottera, je skutečně těžké nezůstat v kontaktu. Mluvíme spolu o módě a vždy, když máme projít po červeném koberci, si naplánujeme, co si na sebe oblékneme. "

ZDROJ