Červen 2011

Budu pryč

30. června 2011 v 19:28 | Tracy |  Moje řeči...
Zítra odjíždím na 10 dní do Anglie a Skotska (zabaleno už skoro mám a hrozně se tam těším ), takže tu po tuhle dobu nečekejte žádné nové články. Po tom co se vrátím, tady asi začne takový prázdninový provoz, což znamená že novinky přidám vždycky, když budu zrovna doma a budu mít čas.
Zatím se tu mějte hezky a užívejte si prázdniny! :O)
Tracy

Vše co potřebujete vědět o Green Day

30. června 2011 v 19:27 | Tracy |  Green Day
Na stránce AltSounds.com je článek o Green Day nazvaný "All you need to know about Green Day" (vše co potřebujete vědět o Green Day), je v něm popsaná historie kapely a jejich kariéra, v článku je také hodně videí. Tady je ukázka:

"Pokud jste měli dost smůly a narodili jste se v 90. letech, pak byli vaší skupinou. Vyrůstali jste s nimi. Sledovali jste jejich vzestup, pád a zase vzestup tak vysoko, že je nikdo nemohl dostat zpět dolů. Ne, nemluvím o Take That, omlouvám se že to říkám, ale ve skutečnosti mluvím o všemohoucích Green Day. Americké punk-rockové hvězdy byli soundtrackem k mé výchově, když jsem s nimi poprvé ve svém velkém věku 8 let přišel do styku. Když jsem dospíval, Green Day dospívali semnou, aby se stali jednou z největších kapel na světě vůbec."

Celý článek si můžete přečíst tady.

Kdo chytá v žitě?...Holden Caulfield ne, ale chtěl by

28. června 2011 v 14:41 | Tracy |  Moje řeči...
Včera jsem dočetla knížku Kdo chytá v žitě (The Catcher in the Rye) od amerického spisovatele J.D. Salingera.
Rozhodně bych ji všem doporučila k přečtení, protože mně se opravdu hodně líbila, už dlouho jsem nečetla tak dobrou knížku. I když všem se samozřejmě líbit nemusí, já jsem si ji například přečetla na základě referátu mého spolužáka, který ji strašně kritizoval (on všeobecně nemá rád knížky) a popisoval, co se mu v té knížce nelíbilo - všechno co jemu připadalo hloupé a nelíbilo se mu, mě zaujalo, a proto jsem si to přečetla :D.
Knížka je o sedmnáctiletém klukovi, kterého vyhodí ze školy (už zase) a on se pak tři dny poflakuje po New Yorku, protože se ještě nechce vrátit domů. Tenhle kluk se jmenuje Holden Caulfield.

Pokud posloucháte Green Day, tak by vám tohle jméno mělo, stejně jako mně, připomenout název jedné jejich písničky Who wrote Holden Caulfield?, která je právě o hlavním hrdinovi této knížky..
Někde jsem četla, že Billie Joe měl tuhle knížku číst jako povinnou četbu ve škole, ale neudělal to, ale později si ji přečetl a zjistil, že je to o podobné klukovi jako je on sám, a tak o Holdenovi Caulfieldovi napsal písničku. Kdyžtak si ji můžete poslechnout tady:

Text je v celém článku.


Emily's Army - vidioklip k "Broadcast This"

28. června 2011 v 14:08 | Tracy |  Emily's Army
Včera vydala skupina Emily's Army vidioklip ke své písničce "Broadcast This" z jejich debutového alba Don't Be a Dick, které vyšlo 14. června. Je to jejich úplně první videoklip.

Bohužel mi sem nejde to video dát, kouknout se na něj můžete TADY.

Mně se ta písnička docela líbí :), po tom co jsem si ji poslechla víckrát to zní dobře.

Billie Joe mluví o písničce "Surrender" od Cheap Trick

26. června 2011 v 12:01 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
V nadcházejícím srpnovém vydání časopisu Guitar World bude Billie Joe diskutovat o písničce "Surrender" od skupiny Cheap Trick, která je součástí vydání Guitar World, nazvaném "100 nejlepších klasických rockových kytarových písní".

V minulosti udělali Green Day "cover" této písničky během jejich koncertů a zkombinovali to s písničkou "Bastards of Young" od The Replacement a to celé dohromady nazvali "Midwest Medley". Tuto jejich verzi si můžete poslechnout tady:


Časopis se dá objednat na stránkách GuitarWorld.com po kliknutí sem. Na GDA slibují, že udělají scany, takže si to pak snad budeme moci přečíst.

BJ - twitter 38

26. června 2011 v 11:47 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Poslední dobou přidává Billie na twitter hlavně různé okomentované obrázky a fotky:

Gonz at my old house in Berkeley. We lived in the basement where Longview video was shot. Thanks steve!
(Gonz v mém starém domě v Berkeley. Bydleli jsme v suterénu kde bylo natočeno video k Longview. Díky steve!)

Billie Joe - "Dad Who Rocks"

23. června 2011 v 9:37 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Na stránce rolingstone.com vytvořili seznam 40 rockových tatínků. Je to prostě sezam rockerů (žijících i nežijících), kteří mají děti. Mezi nimi samozřejmě nemohl chybět Billie Joe Armstrong. Kromě něj je tam např. Kurt Cobain, Paul McCartney nebo Ozzy Osbourne.


Město Longview a Green Day

23. června 2011 v 9:23 | Tracy |  Green Day
V článku ve Washingtonských novinách nedávno psali o spojení svého města Longview s Green Day. Město s 34.000 obyvateli je známé proto, že sdílí jméno s jednou z nejpopulárnějších písní od Green Day, která byla vydána v roce 1994, a jejíž videoklip pomohl Green Day k obrovskému úspěchu Dookie.

Billie Joe napsal o titulu písně již v únoru na Twitteru:
"Náš přítel / roadie Kaz Hope, navrhl ať pojmenujeme tu písničku Longview, protože poprvé jsme ji hráli v Longview Washingtonu na jaře 1992"

Skupina napsala tuhle písničku před turné, ale nedala jí jméno. Vzhledem k tomu, že s ní debutovali v Longview, Washingtonu, jméno bylo na světě. Celý článek si můžete přečíst tady.


Billie jako St. Jimmy ve filmu nepotvrzen

19. června 2011 v 12:07 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Tak to nakonec není tak jisté, jestli Billie bude hrát ve filmu St. Jimmyho. Podle toho, co napsal na twitter se zatím ještě úplně nerozhodl, novináři zřejmě zveličili něco, co řekl, jak to bývá jejich zvykem.

Haven't totally committed to St Jimmy for AI movie. Yes, I'm interested. Yes someone jumped the gun..
(Ještě jsem se úplně nerozhodl pro St. Jimmyho v AI filmu. Jo, mám zájem. Jo, někdo použil zbraň..)
-> jumped the gun znamená, že někdo udělal něco dřív než měl a než o tom přemýšlel
Mimochodem, ten obrázek vlevo je Billieho autoportrét :D, velmi povedené :D :D. Ještě že Billie není malíř x).

Finální trailer k Harrymu Potterovi a Relikviím Smrti

17. června 2011 v 14:31 | Tracy |  7. díl
Warner Bros vypustilo do světa konečný trailer ke druhé části filmu Harry Potter a Relikvie Smrti. V tomto díle se rozhodne o všem a zároveň také všechno skončí...


Už se nemůžu dočkat, až ten film uvidím! :O)