Červenec 2011

Blog blbne...

29. července 2011 v 21:12 | Tracy |  Moje řeči...
Blog už zase blbne. Nejdou přidávat videa a ta stará se zobrazují jen jako obrázek. Taky mi vůbec nejdou psát komentáře, vždycky se tam zobrazí jen nápis, že vyplněný součet je nesprávný...fakt nechápu, co to má být. Přitom někdo komentáře psát může. Doufám, že se to co nejdřív spraví.

Jinak příští týden tu neočekávejte nové článku, nebudu tady.
Tracy

Kimi Räikkönen a rallye Finska

29. července 2011 v 12:56 | Tracy |  Kimi - novinky
Máme tu další rallye, tentokrát se jede ve Finsku. Rallye začala včera a bude pokračovat až do neděle.
Bohužel tuto pro Kimiho asi dost důležitou rallye nebudu moct sledovat celou, ale palce Kimimu budu samozřejmě držet i tak :). Přála bych mu, aby se mu konečně povedlo bodovat před domácími fanoušky. Zatím se ale rallye nevyvíjí úplně dobře, ale to se určitě zlepší. Momentálně je Kimi po šesti rychlostních zkouškách někde na 14. místě.

Billie Joe v dokumentu o rokenrolovém fotografovi Bobu Gruenovi

27. července 2011 v 22:22 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
V březnu vytvořila televizní síť Sky speciální dokument o fotografovi Bobu Gruenovi. Bob je mezinárodně známý pro svou práci s punkovými a rockovými hvězdami, jako The Who, John Lennon, Led Zeppelin, KISS a mnoho dalších. Od roku 2002 fotil pro Green Day, kdykoliv byli někde v New Yoruku.

V dokumentu Billie Joe s dalšími Gruenovými klienty mluví o Bobově práci. Na celý dokument se můžete podívat níže.

Druhá část dokumentu je tady.
Pokud by jste chtěli vidět některé fotky Green Day, které Bob Gruen vyfotil, koukněte se na jeho stránky bobgruen.com.

Včera jsem viděla posledního Harryho Pottera...

27. července 2011 v 19:26 | Tracy |  7. díl
...a bylo to táák smutný! xD Ne, vážně, moje tušení, že u toho budu brečet se potvrdilo. Myslím, že bych brečela i kdyby z toho udělali komedii (což teda rozhodně neudělali, nebojte), už jen ten fakt, že tím končí jedno období mého života, že už nikdy nebudeme čekat na další díl a pro nikoho to už nikdy nebude takové, jako to bylo pro naši generaci - když jsme rostli a dospívali společně s Harrym...nejvíc mi tekly slzy při závěrečných titulcích, protože to byl už úplný KONEC.

A teď už doopravdy k tomu filmu :O). Myslím, že se jim povedl, a hodně. Moc se mi líbil od začátku až do konce. Vůbec nic mi tam nevadilo. Samozřejmě, že se v některých věcech odlišuje od knížky, ale opravdu mi připadá, že to udělali dobře. Pamatuju si, že když jsem viděla trailer, tak při pohledu na padajícího Voldemorta s Harrym jsem si říkala - jéžiš, co to tam zase vymysleli? Ale ve skutečnosti mi to ve filmu vůbec nepřekáželo. Byla tam spousta moc hezkých scén, např. Harry zachraňující Draca nebo Snapeovy vzpomínky a polibek Rona a Hermiony a - vypisovat to tu nebudu, protože bych asi musela popsat celý film :D. Taky se mi líbilo, jak nakonce udělili závěr - to o 19. let později. Opravdu jsem se bála, jak budou vypadat "postaršení", ale povedlo se to. Řekla bych, že tento film je důstojným závěrem celé potterovské série.
Závěrem bych už jen doporučila, aby jste na to do kina určitě šli, pokud jste na tom ještě nebyli. Já bych na to chtěla jít ještě znova, zajímalo by mě, jaké je to třeba ve 3D.

Mike Dirnt ve spolupráci s Macbeth vytvořil další boty

26. července 2011 v 13:21 | Tracy |  Mike Dirnt
Mike Dirnt opět spolupracoval s Macbeth a vytvořit další boty z jeho kolekce. Boty (na obrázku na levé straně) jsou šedočerné a jsou vyrobeny z veganských materiálů (boty s tímto označením jsou z materiálů, které neobsahují látky živočišného původu). Budou k dispozici na podzim 2011.

Time of Your Life je prý "na nic"

26. července 2011 v 11:06 | Tracy |  Green Day
Stránka Cracked.com sestavila nedávno seznam pěti klasických rockových písniček, které vlastně stojí za prd. Good Riddance dali na první místo, protože prý "ji milují čtrnáctileté holky všude na světě a chtějí si ji dát ke svým kolážovým videím ze dne, kdy přespávali u kamarádky".

V článku se taky (skoro jako vždy, když pisatel nemá tuhle skupinu rád) objevují pochybnosti nad tím, jestli Green Day hrají opravdu punk-rock.

"Ale Green Day mi v podstatě vždycky šli na nervy kvůli psaní čistě popových písní, o kterých prohlašují, že je to punk. Šlápnutí na pedál zkreslení a absurdní pseudo Sex Pistols přízvuk - to z nich nedělá punkovou kapelu. Byl bych spokojený s tím, jen tak říct, "Ach, Green Day. Jste neškodní. Píšete příjemné malé silné popové písničky ", ale ve skutečnosti se stále drželi toho, že "my jsme punk" v 90. letech, a jo, to mě pěkně štve."

Celý článek, ve kterém najdete i zbylé čtyři písničky si můžete přečíst tady.

Alternativní konec Relikvií Smrti

25. července 2011 v 14:13 | Tracy |  7. díl
Britský žurnalista Greg Palast způsobil mírný rozruch ve světě fanoušků Harryho Pottera, když detailně rozepsal "alternativní konec" celého příběhu, který mu údajně dopodrobna vyprávěla samotná J.K. Rowlingová.

Palast, sám spisovatel, na svojí stránce tvrdí, že každý autor má více možných zakončení příběhu a když se Rowlingové (se kterou jsou podle jeho slov přátelé) svěřil, že není nadšený koncem Relikvií Smrti (protože se podle něj nechala příliš unést tím, jak to celé bude vypadat na filmovém plátně), ona mu prozradila pár jiných konců, které zvažovala. Nepoužila však kouzelnou formulku mimo záznam, a tak kamarád Palast nemá žádné výčitky, a několik roků po tomto rozhovoru nám přináší ten alternativní konec, který ho nejvíce zaujal, v podobě, jak si ho zapamatoval...
Do Zapovězeného lesa

Harry kráčel k místu, kde čekal Voldemort se svojí smečkou mozkomorů. Harryho jizva strašlivě pálila, což ho ušetřilo bolesti z přílišného přemýšlení o svém rozhodnutím, které mu pravděpodobně nepřinese nic jiného, jen smrt.

Změna data vydání knížky Green Day

24. července 2011 v 20:53 | Tracy |  Green Day
Před pár měsíci jsem tu psala o první oficiální knížce Green Day. O knížce která bude o kapele a psána kapelou. Podle popisu na Amazon.com by knížka měla být plná fotografií a zajímavých informací:

"Dynamická první kniha od populární punk rockové kapely Green Day bude obsahovat stovky fotografií kapely z turné, zákulisí, útržky vstupenek, ručně psané poznámky a texty a mnoho dalšího. Tyto nádherné fotografie budou doplněny texty z jejich posledních dvou hitových alb American Idiot a 21st Century Breakdown a titulky od zbytku kapely. Tato pro fanoušky nezbytná knížka bude také zahrnovat i předmluvu Billieho Joe Armstronga."

Znova o tom tady píšu, protože se přesunulo datum jejího vydání. Původně na stránkách Harper Collins Catalogs psali, že by měla vyjít 25. října 2011 a teď na Amazonu mají uvedeno, že až 20. září 2012, ale žádné z těchto dat stejně není oficiální, takže to nakonec bude třeba úplně jinak, ale hlavně že to někdy vyjde :D.

25 Greatest Bands of All Time

24. července 2011 v 19:46 | Tracy |  Green Day
Q Magazine slaví 25. výročí a k této příležitosti vymysleli anketu "25 Greatest Bands of All Time", tedy 25 nejlepších kapel za celou dobu.

Na jejich stránkách, např. po kliknutí sem, si můžete sestavit vlastní pořadí kapel, které se v časopisu Q dostali na titulní stranu.

Green Day - charitativní tričko "City of Hope"

24. července 2011 v 19:30 | Tracy |  Green Day
Nedávno se Green Day spojili s charitativní organizací "City of Hope" a navrhli tričko, na kterém je vepředu kytička z alba Kerplunk a na zadní části trička je pak logo organizace City of Hope. Výtěžek z prodeje těchto triček přispěje na výzkum lékú proti rakovině, cukrovce a HIV / AIDS.

Trička se dají předobědnat na stránce CityOfHope.com a stojí $21.95. Začnou je rozesílat okolo 8. srpna.