Srpen 2011

Osmnáctiletí Green Day hrají "16"

30. srpna 2011 v 22:17 | Tracy |  Green Day
Na GDA dali dneska jako "song of the week" písničku 16 a k tomu video, ve kterém jsou Green Day, jak tuhle písničku hráli na střední škole, kam chodil Billie s Mikem (Pinole Valley High School) při nějaké akci. Je to z 10. května 1990.


Po zkouknutí videa se tam objeví odkazy na další videa z této akce, hráli tam písničky jako např. Who wrote Holden Caulfield, Knowledge, Going To Pasalacqua atd.

Parodie na Harryho Pottera od Hillywood show

30. srpna 2011 v 21:12 | Tracy |  Vtípky a jiné blbosti
Hillywood show udělalo zase další parodii, tentokrát na sedmý díl Harryho Pottera a opravdu se jim povedla. Vždycky obdivuju, jak dokáží sehnat všechny ty kostýmy a tak skvěle to napodobit. Nejlepší na tom je ta písnička, ale je dost vlezlá :D


Joey Armstrong mluví o nahrávání se svým tátou pro Emily's Army

27. srpna 2011 v 21:56 | Tracy |  Emily's Army
Tady je krátký rozhovor s Emily's Army z Associated Press. Joey mluví o nahrávání alba se svým tátou a je tam i kraťoučký klip s Billiem Joem.


"Depression Times" na seznamu nejlepších písniček roku 2011

27. srpna 2011 v 21:50 | Tracy |  Green Day
Ze spolupráce Jesse Malina a Green Day jako Rodeo Queens vznikla minulý rok písnička Depression Times. S písní Depression Times tvoří Little Seven's Underground Garage - dostala se mezi prvních 26 nejlepších písní roku 2011. Všechny písničky si můžete poslechnout tady.

Na fotce vlevo je Billie Joe a Jesse, fotku fotil Bob Gruen. Tento fotograf, se kterým Green Day dlouho spolupracují, nedávno vydal knížku nazvanou Rock Seen, ve které jsou samozřejmě i Green Day.

Basista Simple planu: "Green Day byli moji Ramones"

27. srpna 2011 v 21:28 | Tracy |  Green Day
V interview, které bylo zveřejněno na stránce Atalantic Records, mluví basista skupiny Simple Plan David Desrosiers o tom, že Dookie bylo první album které si koupil, a jak ho Green Day inspirovali ke hraní. Říká, že pro něj byli Green Day to samé, co pro ně Ramones.

Video mi sem nešlo vložit, takže se na něj můžete podívat tady.

Vždycky je skvělé slyšet, když jiní muzikanti zmiňují Green Day jako skupinu, co je inspirovala :O).

My Chemical Romance a Blink-182 mluví o žertících Green Day

24. srpna 2011 v 13:00 | Tracy |  Green Day
V současné době jsou skupiny My Chemical Romance a Blink-182 společně na "Honda Civic Tour" a obě skupiny dělali rozhovor pro časopis Spin o žertících, co provádějí na turné. Obě kapely řekli, že teď na sebe navzájem nebudou vytahovat žádné vtípky, ale obě skupiny měly nezapomenutelné zážitky z doby, kdy byly na turné s Green Day.

Mikey Way z My Chemical Romance řekl:

"Když jsme jezdili s Green Day, opravdu nás dostali poslední noc turné. Měli nade mnou pytle na odpadky naplněné popcornem a vysypali to na mě během setu. Také měli reflektory a jejich hlavní osvětlovač přišel a namířil nám je přímo do obličeje. Pokaždé když se (frontman MCR) Gepard (Way) pokoušel během písniček něco říct, zhasli světla a začali dělat ohlušující výbuchy - a potom přišla kapela na pódium se světelnými meči a začali spolu bojovat, během toho, co my jsme hráli."

Tom DeLonge z Blink-182 mluvil o jednom z jejich žertíků inspirovaným Green Day:

"Opravdu si z nikoho nechceme střílet. No dobře, na předchozím turné během setu Jimmy Eat World jsme spustili otřásající světelné výbuchy. Udělali jsme to náhodně uprostřed písně. Frontman Jim Adkins by zpíval o dívce a my by bychom to trefili. Částečně to byl taky nápad Green Day."

Celý rozhovor si můžete přečíst na stránce Spin.com po kliknutím sem. Více informací o spolupráci Green Day s Blink 182 na Jimmy Eat World najdete tady.
Zdroj: greendayauthority.com

Green Day sluneční brýle

23. srpna 2011 v 16:46 | Tracy |  Green Day
Na stránce tillys.com přidali do svého internetového obchodu nové sluneční brýle s Green Day tématikou. Oboje brýle mají na vnitřní straně obrázek s motivy 21st Century Breakdown nebo Awesome As Fuck.


První brýle stojí v přepočtu na koruny 1602Kč a ty druhé 1971Kč. Oboje lze objednat tady, obchod dováží zboží i do ČR.
Mně by se líbily ty druhé, když by nebyly tak drahé.

Nová videa z tajného koncertu

22. srpna 2011 v 13:18 | Tracy |  Green Day - koncerty
Objevila se další videa z toho "tajného" koncertu Green Day. Mají docela dobrý zvuk (minimálně oproti těm minulým) a občas je na nich i něco vidět :D. Billie vypadá opravdu dobře.
Stray Heart

V celém článku najdete It´s Fuck Time a Amy (i s obrazem).

Boulevard of Broken Dreams v anketě na MTV!

18. srpna 2011 v 15:06 | Tracy |  Green Day
Písnička Boulevard of Broken Dreams byla na MTV nominována v anketě o "nejlepší videoklip od roku 2000".

Pokud by jste Green Day chtěli pomoct tuto anketu vyhrát, hlasujte tady :).


Alfred Publishing vydalo nový songbook Green Day

18. srpna 2011 v 14:48 | Tracy |  Green Day
Nakladatelství Alfred Publishing vydalo nový zpěvník Green Day, který obsahuje akordy a texty k téměř 70 písničkám, zahrnující celou kariéru kapely!

"Green Day: Lyric & Chord Songbook je ideální ukázkou toho nejlepšího z kariéry Green Day, obsahuje téměř 70 písniček z oceňovaných alb a vítězících v hitparádách, včetně Kerplunk!, Dookie, Insomniac, Nimrod, Warning, American Idiot, 21st Century Breakdown a dalších. Zpěvník zahrnuje kompletní texty a kytarové akordy, plus všechny důležité kytarové riffy v tabulaturách. Zpěvník je ideální kapesní příručka na zkoušky a vystoupení, nebo jen tak pro sdílení s kamarády."

Knížka už je v prodeji, dá se objednat na stránkách Alfred Publishing nebo na Amazonu.