Srpen 2011

Kerrang: "50 Greatest Rockstars in the World Today"

18. srpna 2011 v 14:23 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Billie Joe se objevil v časopisu Kerrang, v rubrice "50 nejlepších rockových hvězd v dnešním světě".

Článek si můžete přečíst po kliknutí na obrázek.

Nové písničky od Green Day

16. srpna 2011 v 12:45 | Tracy |  Green Day - koncerty
Tady je pár videí s písničkami, které Green Day zahráli na tom čtvrtečním "tajném" koncertu:
Amy - text tady

Last Gang In Town

Sweet 16

Další písničky s odkazy ke stažení v celém článku.

Green Day mluví o svém "tajném" koncertu

16. srpna 2011 v 11:44 | Tracy |  Green Day - koncerty
Na GreenDay.com zveřejnili zprávu od skupiny o jejich tajném koncertu, který měli ve čtvrtek. Na konci nám dávají dáreček v podobě textu k nové písničce nazvané "Amy"!

"Děkujeme všem, kdo jste ve čtvrtek přišli na show a podpořili nás a nadaci Cystic Fibrosis Foundantion. Posledních pár měsíců jammujeme a píšeme nové písničky. Bylo skvělé hrát tyhle nové songy naživo a sdílet náš "polotovar". ..Zůstaňte naladěni na další!
S láskou Green Day

P.S. Tady je text k nové písničce Amy...


Amy
Is your heart singing out of tune
Are your eyes just singing the blues
Dirty records from another time
Some blood stains on your shoes
No one really knows about your soul
And I barely even know your name
Burning rhythms and posting lies
For a bunch of fools drown in shame
Amy don't you go
I want you around
Singin' woah please don't go
Do you wanna be a friend of mine?
Did you tattoo a lucky charm
To keep you out of harms way?
Warding off all evil signs
But it never really kept you safe
You're too young for the golden age
Cause the record bin's been replaced
27 gone without a trace
And you walked away from your drink
Is your heart singing out of tune
Are you eyes just singing the blues?
Dirty records from another time
Some blood stains on your shoes
May I have this last dance
By chance if we should meet?
Can you write me a lullaby?
So we can sing you to sleep"

Pár fotek z koncertu najdete tady.

Článek o "tajném" koncertu Green Day v Tiki baru

12. srpna 2011 v 23:36 | Tracy |  Green Day - koncerty
greendaydrawing Green Day Bust Out New Tunes, Melt Faces At Tiki Bar In Costa Mesa
Po celém dni se stále neobjevilo nic moc nového - žádné další fotky ani video. Jediná zajímavost, co jsem se dozvěděla na fóru, je Billieho další vtípek o tom, že příště udělají rapové CD a pojmenují ho DJ BJ Smějící se.
Ale zato se objevili první články o tomto koncertu a tenhle ze stránky kroq.radio.com je opravdu dobrý:

V úterý se jako lesní požár rozšířila zpráva, že Green Day budou mít v úterý v Tiki Baru v Costa Mesa benefiční koncert pro nadaci Cystic Fibrosis Foundation.

Byl jsem nadšený, protože miluju Green Day odmala a za druhé protože to místo je pět minut od mého domu. Nikdy předtím jsem na koncert Green Day jít nemohl (já vím, jsem špatný člověk), takže šance, že je nejen konečně uvidím, ale uvidím je zblízka, byla věc, kterou jsem si nemohl nechat ujít.

Vstupenky na koncert se začaly prodávat včera v jednu hodinu odpoledne a všech 250 lístků bylo pryč během několika vteřin. Už jsem vyloučil možnost si lístek koupit, ale měl jsem obrovské štěstí, protože kamarád měl jeden lístek navíc, takže jsem měl možnost prožít přes dvě hodiny úžasnosti, zahrnující spoustu nové hudby, staré oblíbené písničky a epické pocení.

Po dvou hodinách čekání, popocházení kolem a čekání, okolo desáté večer Green Day konečně vrazili na pódium. Když byla show zahájena, Green Day slibovali klasiku, ale místo toho se nadšené publikum dočkalo přes hodinu úplně nových písniček od Green Day! Skupina začala s písní "Nuclear Family" a když to skončilo, Billie Joe se rozhodl, že by to chtěl zahrát znovu. Dal o tom hlasovat davu, pak řekl "S - - u na to, to není demokracie!" a zahrál písničku s ještě větším rázem než poprvé.

Pokračování v celém článku.

Informace o včerejším koncertu Green Day!

12. srpna 2011 v 12:32 | Tracy |  Green Day - koncerty
Dnes v noci měli Green Day koncert v Tiki Baru v Kalifornii. Na GDA slibují, že co nejdřív napíšou reportáž, ale prozatím sem napíšu alespoň to, co jsem vyčetla na jejich fóru:

Byli tam samozřejmě Billie (má ostříhané vlasy), Mike a Tré a s nimi i Jason White a zahráli 19 úplně nových písniček, které se možná objeví na novém albu! Písničky jsou prý skvělé a jsou asi nejvíc rokenrolové, prý to zní jako něco mezi Foxboro Hot Tubs a Warning. Těmihle novými písničkami začali a hráli je asi 80 minut a poslední půl hodinu z celé show pak věnovali starším písničkám a taky zahráli nějaké covery. Celé vystoupení bylo nahráváno, takže se z toho třeba objeví nějaká videa na jejich oficiálních stránkách...ale asi to bude spíš pro jejich osobní účely.

Jednu z nových písniček "Amy" Billie zazpíval jako sólo nakonci a text četl z papírku, jako když by to právě napsal. A prý řekl o Train's Soul Sister, že zní jak reklama na tampóny. xD

A ještě jsem se dočetla, že ti vytrvalci, co se sice nedostali dovnitř, ale čekali celou noc před barem byli za odměnu na posledních 20 minut puštěni dovnitř :O).

No tak to je asi tak všechno, co jsem zatím zjistila. Zatím se objevilo jen jedno video, které zveřejnil nějaký kluk co tam byl na svůj twitter a ještě získal Trého pivo, paličky a Billieho trsátko, na fotku se koukněte tady. Pak je ještě jedna další fotka zde, na té je Jason White a Billie, a jak můžete vidět, mají normální oblečení.
Ve videu je cover Goodbye To Romance od Ozzyho Osbourna. Kvalita je opravdu strašná, ale líp to asi nešlo, protože ochranka prý opravdu důsledně kontrolovala, jestli někdo nenatáčí nebo nefotí.


A tady je celý setlist i s názvy nových písniček:

Green Day Setlist Tiki Bar, Costa Mesa, CA, USA 2011

Pottermore - projekt J.K. Rowlingové

11. srpna 2011 v 14:15 | Tracy |  HARRY POTTER
Už dlouho jsem sem o tomto skvělém projektu chtěla dát článek, ale nějak jsem se k tomu nedostala, až teď:

Fanoušci knih o čarodějnickém učni Harrym Potterovi se mohou těšit na nové příběhy jejich oblíbeného hrdiny a také na globální výpravu za poklady ze světa vytvořeného spisovatelkou J. K. Rowlingovou.

Na stránkách www.pottermore.com totiž vzniká online hra nabízející další příběhy ze života Harryho Pottera a odkazy na poklady schované v reálném světě - například na "kouzelné hůlky" schované ve Velké Británii a ve Spojených státech.

Rowlingová prohlásila, že další knihy o čarodějnickém učni nevydá. Prostřednictvím serveru Pottermore nicméně nabídne fanouškům sérii dalších povídek, které budou šířeny výhradně elektronickou formou.


Další informace v celém článku.

The boy who lived, come to die?...

11. srpna 2011 v 13:54 | Tracy |  Vtípky a jiné blbosti
No...


Tohle mě teda dostalo xD xD.

Tajný koncert Green Day zítra večer!

10. srpna 2011 v 12:02 | Tracy |  Green Day
Pro fanoušky Green Day z Kalifornie nastane ve čtvrtek šťastný den, budou je totiž moct vidět po dlouhé době koncertovat na živo a to konkrétně tento čtvrtek 11.srpna v Tiki Baru v Costa Mesa v Kalifornii. Tuto správu potvrdili Greeni jak na svých oficiálních stránkách, tak Billie Joe na twitteru.
Lístky na jejich vystoupení se budou prodávat přímo na místě (nebude žádný předprodej) a budou stát 20 dolarů v hotovosti. Celý výtěžek z koncertu poputuje na nadaci cystické fibrózy. Na akci mohou jen lidé starší 21 let a přísně zakazují používání fotoaparátů a mobilů. A účastníci mají být připraveni k tanci :O).

Škoda, že nebydlím v Kalifornii, i když oni by mě tam stejně nepustili, když mi ještě nebylo 21, ale je to skvělá správa a třeba z toho přeci jen nějaké fotky nebo videa budou, no uvidíme :D.

AKTUALIZACE: Tak nakonec díky ohromnému zájmu o tento koncert (nevím co jiného čekali xD) bude předprodej na lístky - dokonce jen předprodej, jinak se to nebude dát koupit, aby se u vchodu netvořily dlouhé fronty.

Nová "článková" sekce na GDA

9. srpna 2011 v 21:32 | Tracy |  Green Day
Na té asi nejlepší fanouškovské stránce o Green Day, tedy na greendayauthority.com vytvořili novou, naprosto úžasnou sekci, ve které najdete scany s články o Green Day z různých časopisů od roku 1994 až do současnosti. Momentálně je tam okolo 150 článků a budou je dále doplňovat, jak o nové, tak o ty staré, které tam ještě nemají. Dostanete se tam po kliknutí sem.

Takže když se budeme nudit, tak rozhodně můžeme zamířit tam a číst, číst a číst :D, akorát je to samozřejmě v angličtině, takže to čtení bude asi trochu obtížnější, zvlášť pro ty, co stejně jako já anglicky zas tak skvěle neumí...ale to se ňějak zvládne :).

Nejpamátnější momenty v Lollapalooze

8. srpna 2011 v 21:48 | Tracy |  Green Day
Na stránce spinner.com napsali další článek týkající se výročí festivalu Lollapalooza:

V letošním roce si připomínáme 20. výročí Lollapaloozy, festivalu, který za ta dvě desetiletí ušel dlouhou cestu. Vyvinul se z alternativních hudebních turné do hlavního letního festivalu mnoha žánrů, kterého se účastní fanoušci, kteří statečně vzdorují strašlivým vedrům s hod dogem v jedné a pintou piva ve druhé ruce. V historii této kultovní akce se toho stalo hodně, a jak se blíží její narozenin, podíváme se na nejpamátnější momenty z Lollapaloozy.

Frontman Green Day Billie Joe Armstrong navždy změnil život jednoho fanouška, když pozval toho "hubeného malého s----" na jeviště zazpívat "Longview". Nadšený fanoušek políbil frontmana a pak se ujal zpěvu a získal si dav. Udělal velký dojem, Armstrong si sundal kytaru a dal ji fanouškovi, který se k ní pravděpodobně tulí ještě dnes.


Na další památné momenty se můžete podívat tady.