Leden 2012

Rozhovor s pětiletým Billiem

30. ledna 2012 v 19:54 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Zrovna jsem našla na YouTube něco tak strašně roztomilýho! Je to interview s malým pětiletým Billiem Joem těsně po tom, co nazpíval písničku Look for Love:


Já jsem ten rozhovor ještě nikdy předtím neslyšela a vůbec jsem netušila, že ten začátek k písničce "Maria" je právě z tohohle rozhovoru :). Tady je pár nejzajímavějších otázek a odpovědí malého Billieho:

Reportérka: "Billie Joe it's certainly exciting to meet you here at the recording studio just after you made your very first record, how does it feel?"
Billie: "Hmm... Wonderful!"
Reportérka: "How long have you been singing"
Pětiletý Billie Joe odpovídá: "For many years!"
Reportérka: "Would you like to sing to people in other countries?"
Billie: "Yes, I love people everywhere!"
Reportérka: "Now tell me, do you wanna continue to sing when you grow up and make more records?"
Billie Joe: "Yes"
Reportérka: "That's wonderful"
Reportérka: "Before we say good bye Billie Joe, is there anything you would like to say to people all over the world?"
Billie: "Look for love! And please write to me and send me your pictures!" xD

Only Of You

29. ledna 2012 v 20:11 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
Písnička Only Of You je z alba 1039 Smoothed Out Slappy Hours (původně na 1000 Hours). Tahle zamilovaná písnička je o tom, když někoho moc chcete, ale víte, že s tím člověkem pravděpodobně nebudete moct být, ale přesto na něj musíte neustále myslet.

Text a překlad v celém článku.

Fotky Kimiho z Valencie <3

29. ledna 2012 v 13:47 | Tracy |  Kimi - fotky
Lotus na twitter neustále zasílá nové fotky a zprávy o Kimim, za což jsem jim vděčná :). Na všech těch fotkách se mi strašně líbí, jak je na nich vidět taková pohoda :O).


Dry Ice

27. ledna 2012 v 19:39 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
Písnička Dry Ice je z alba 1039 Smoothed Out Slappy Hours (původně na EP 1000 Hours). Billie Joe napsal tuhle písničku o dívce, kterou miloval, ale ona o tom nevěděla, neustále na ni musel myslet a rozhodl se, že jí o tom řekne a snažil se představit si, co bude dělat, když bude chtít být jen jeho kamarádka.

Text a překlad v celém článku.

1,000 Hours

26. ledna 2012 v 8:02 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
Písnička 1,000 Hours z alba 1039 Smoothed Out Slappy Hours je o lásce a jedné romantické vášnivé noci. Původně to byla titulní písnička k EP 1,000 Hours - vůbec první desce, kterou Green Day vydali. Všechny písničky z tohoto EP jsou o stejné dívce, stejně tak jako písnička Paper Lanterns.
Když se Billieho v jednom rozhovoru ptali, která z písniček Green Day ho uvádí nejvíc do rozpaků nebo kterou nejvíc nenávidí, odpověděl: "Řekl bych, že písničku "1,000 Hours", protože nejen že se to vůbec nehodí, aby to hrála skupina, ale je to prostě ta nejsentimentálnější písnička o holce, je to jak špatný film Johna Hughese. xD


Text a překlad v celém článku.

Green Day se připravují na nahrávání nového alba

25. ledna 2012 v 20:29 | Tracy |  Green Day
Už od té doby, co Green Day začali na svých tajných koncertech hrát spoustu nových písniček se spekuluje o tom, kdy začnou nové album nahrávat a kdy asi vyjde.

V některých článcích (např. tady) pisatelé tohle album už téměř s jistotou zařazují mezi alba, která budou vydána v tomto roce, jinde si dokonce vymysleli, že vyjde v září. Nic z toho ale není nijak potvrzené.

Skupina zatím nevyhlásila žádné datum nahrávání ani vydání alba, ale jisté je, že na albu pracují (např. Mike o tom mluvil na NAMM). A snad za nedlouho začnou i nahrávat. Tomu nasvědčuje třeba i článek na Fender.com, kde se píše o tom, jak si Mike od nich vybral na NAMM dvě baskytary, z toho jednu si nechal poslat domů a druhou do Green Day studia v Oaklandu v Kalifornii, kde se skupina připravuje na zahájení nahrávání jejich dalšího studiového alba.

Musíme tedy doufat, že se nebudou připravovat ještě dva roky, ale že začnou co nejdřív, abychom album mohli mít ještě letos! :)

První fotky Billieho z "Nurse Jackie"

24. ledna 2012 v 22:48 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Na stránkách Hollywood Reporter zveřejnili první fotky z Billieho účinkování v seriálu Nurse Jackie:

Zvláštní vidět ho, jak na tý fotce drží jinou ženskou než Adrienne...fakt zvláštní xD

Knowledge

24. ledna 2012 v 19:19 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
Písnička Knowledge z alba 1039 Smoothed Out Slappy Hours je cover od skupiny Operation Ivy.

Text a překlad v celém článku.

Ve Velké Británii se prodalo už přes 25 milionů alb Green Day

24. ledna 2012 v 17:21 | Tracy |  Green Day
Minulý týden Yahoo oznámilo, že Green Dayve Velké Británii překonali úctyhodnou hranici 25 000 000 prodaných alb!

Nejprodávanějším albem je Dookie - toho se prodalo již přes 8 milionů kusů a druhým nejprodávanějším albem je American Idiot, kterého se od roku 2004 prodalo už něco přes 6 milionů.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Boulevard of Broken Dreams na "písničkové mapě"

23. ledna 2012 v 18:03 | Tracy |  Green Day
"Boulevard of Broken Dreams" je zahrnut na "písničkové mapě", kterou vytvořilo NME. Město na mapě je tvořeno jen samými názvy písniček, takže tam najdete např. "Highway to Hell" od ACDC nebo "Strawberry Fields" od Beatles a spoustu dalších.

Škoda, že tam není těch písniček od Green Day víc. Třeba Christie Road by se hodila nebo Road to Acceptance a určitě by se našly i další.

Tak se na tu mapu koukněte (tady) a schválně, jak rychle ten Boulevard of Broken Dreams najdete, mně to docela trvalo xD.