Srpen 2012

Ukázka videoklipu ke "Kill the DJ"

29. srpna 2012 v 22:25 | Tracy |  Green Day
Videoklip k písničce "Kill the DJ" bude mít premiéru příští úterý. Tady je k němu ukázka:


Tak tady jsou konečně ty motorky, o kterých mluvil Mike! A ještě nějací zombíci, či co, jako bonus xD.

Nová GreenDay.com

27. srpna 2012 v 19:35 | Tracy |  Green Day
Oficiální stránka Green Day - greenday.com konečně dostala úplně nový kabátek ve stylu nových alb ¡Uno!, ¡Dos! a ¡Tre!. Je taky tak pěkně barevná, jako ta alba. Nově se na stránku můžete zaregistrovat a psát tam komentáře, jako zpětnou vazbu. Tedy alespoň myslím, že předtím to tam nebylo xD. No běžte to radši prozkoumat sami! Mě se nový design stránky moc líbí :), změnu už to rozhodně potřebovalo.


Stay the Night z Reading festivalu

27. srpna 2012 v 19:22 | Tracy |  Green Day
Krásné video Green Day, hrajících písničku "Stay the Night" (bude na ¡Uno!) na Reading festivalu ve Velké Británii:


Podle mě je to skvělá písnička :).
Zdroj: GDA, BBC3

Úryvky nových písniček Green Day puštěných na BBC Radio One

26. srpna 2012 v 19:18 | Tracy |  Green Day
Ve středu se Green Day objevili v pořadu Zana Lowa na BBC Radio One. Jejich 45 minutový rozhovor obsahoval také úryvky z nových písniček Green Day, ve studiové finální verzi, které Billie Joe v rádiu pouštěl přímo ze svého ipodu.

Z alba Uno! tam Billie pustil "Carpe Diem" a "Fell For You" (pro poslechnutí klikněte na název písničky, přesměruje vás to na YouTube). Pak už pouštěl jen písničky z druhého alba Dos! - "Makeout Party", "It's Fuck Time", "Wild One", "Lady Cobra" a "Nightlife".

Kdyžtak po klinutí sem se vám všechny úryvky stáhnou ve formě mp3.

Green Day museli na Readingu téměř odtahovat z pódia

26. srpna 2012 v 13:53 | Tracy |  Green Day - koncerty
Green Day měli na včerejším Reading festivalu vyhrazenou hodinu na hraní, což je pro ně ovšem trochu málo, a tak se jim z pódia moc nechtělo.

Během písničky American Idiot na stage přiběhl Bill Schneider, jejich manažer turné, a pokusil se Billieho z pódia odtáhnout. Ten se ale nedal a Green Day pak odehráli ještě dvě závěrečné písničky. Všechno proběhlo v přátelském duchu, jako legrace, ale zjevně to mělo být upozornění pro Green Day, že přetahují, a aby tam už taky pustili někoho jiného. I když v publiku si na jejich mírně prodloužený set nikdo rozhodně nestěžoval.


Celkem tam tedy Green Day hráli asi hodinu a dvacet minut a odehráli 13 písniček (Welcome To Paradise, Murder City, Stay The Night, Burnout, Hitchin' A Ride, Letterbomb, Brain Stew, St Jimmy, Longview, Basketcase, American Idiot, Minority, She).

Na pět písniček z koncertu se můžete podívat v záznamu níže, který včera večer odvysílala televize BBC3. To, jak Billieho Bill Schneider odtahuje, je vidět v čase 19:10.


Green Day v Anglii

25. srpna 2012 v 21:57 | Tracy |  Green Day - koncerty
Green Day část tohoto týdne strávili ve Velké Británii. Nejprve ve čtvrtek koncertovali v Shepherd's Bush Empire v Londýně, a poté dnes dopoledne "neočekávaně vystoupili i na Reading festivalu.

Ve videu zde si můžete poslechnout reakce lidí na vystoupení Green Day na festivalu a také je tam vidět, jak se fanoušci sbíhali do stanu, ve kterém Greeni vystupovali :). A níže je krásné video Green Day, hrajících Oh Love:


V celém článku jsou fotky z obou akcí.

Green Day Angry Birds

25. srpna 2012 v 20:33 | Tracy |  Green Day
Na facebooku si můžete zahrát hru Angry Birds s tématikou Green Day. Hra má 10 úrovní, když se vám podaří zvládnout třetí úroveň, za odměnu se vám odblokuje nová písnička od Green Day - Troublemaker. Pokud se vám ovšem přes třetí úroveň nejde dostat, protože jste podobní antitalenti jako já, tak si písničku můžete poslechnout i ve videu níže:


Green Day v Japonsku

25. srpna 2012 v 19:44 | Tracy |  Green Day - koncerty
Minulý týden měli Green Day tři koncerty v Japonsku. První 15.8. v jednom klubu v Tokyu a další dva v rámci festivalu Summer Sonic - 18.8. v Tokyu a 19.8. v Osace. Tady je video z jejich japonského turné:


A níže jsou ještě dvě další videa z jejich vystoupení, v prvním hrají Oh Love a ve druhém 99 Revolutions:V celém článku najdete ještě pár fotek.

Billie Joe, Mike a Tré na instagramu

25. srpna 2012 v 18:27 | Tracy |  Green Day
Billie Joe minulý týden na svém twitteru oznámil, že jeho, Mika i Trého můžeme od teď najít na Instagramu. Dávají tam fotky z jejich turné po Japonsku, Evropě a USA.

Najdete je tam pod jmény bj_unoxx, mike_dosxx a treleparc.


Green Day budou dnes v osm na rádiu "BBC Radio One"

22. srpna 2012 v 19:30 | Tracy |  Green Day
Green Day budou za půl hodiny, ve 20:00, na britském rádiu "BBC Radio One" (ve stejném rádiu, kde měla premiéru i písnička Kill The DJ) v živém vysílání v show Zana Lowa. Pravděpodobně tam budou dělat rozhovor, ne že by nám naživo hráli, ale uvidíme. Tedy uslyšíme xD. Rádio online můžete poslouchat zde.

AKTUALIZACE: Wow! Tak to bylo asi to nejlepší "interview" na světě xD. Green Day tam skoro celou dobu pouštěli úryvky nových písniček z Uno a z Dos, protože Billie si tam donesl svůj iphone a prostě to pouštěl z toho. Ty písničky zní fakt skvěle! Billie Joe dále v rozhovoru nepřímo potvrdil, že Green Day zahrají v sobotu na Reading Festivalu. A nakonec Green Day oznámili turné po Velké Británii, které začne v červnu 2013.

Celý rozhovor i s těmi úryvky si můžete poslechnout na GDA. A tady je ještě fotka Green Day v rádiu: