Září 2012

Let Yourself Go - text a překlad

30. září 2012 v 20:34 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
Čtvrtou písničkou na albu Uno! je Let Yourself Go. Jak Billie řekl v jednom rozhovoru, fráze "Let Yourself Go" se dá vyložit dvěma způsoby, a to buď tak, že se člověk odváže, začne si užívat a nebo tak, že se o sebe přestane starat. Tahle písnička je rozhodně o tom prvním případu:


Text a překlad v celém článku.

Rozhovor s Green Day v časopisu Guitar World

30. září 2012 v 20:27 | Tracy |  Green Day
Na obálce vydání časopisu Guitar World pro tento měsíc se nachází Billie Joe a uvnitř dlouhý rozhovor s Green Day o trilogii. Je to skvělý rozhovor, ve kterém se člověk dozví spoustu nových věcí o nových albech, o písničkách na nich a o dalších věcech. Rozhodně doporučuji přečíst.

Billie tam např. říká, že celkově napsal 80 písniček, než pak vybrali těch konečných 36 pro trilogii. V článku také přirovnávají jednotlivá alba k jiným albům od Green Day, píší, že Uno je pro fanoušky Dookie, Dos zase trochu jako Foxboro Hot Tubs a Tré bude trochu ve stylu American Idiot a 21st Century Breakdown.

Scany z časopisu najdete ve článové sekci na GDA - zde.

Carpe Diem - text a překlad

29. září 2012 v 20:19 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
Třetí písnička z alba ¡Uno!, Carpe Diem, je o žití tímto momentem:


Text a překlad v celém článku.

Víkend s Green Day na Evropě 2

29. září 2012 v 12:44 | Tracy |  Green Day
Na rádiu Evropa 2 už od včerejška probíhá "víkend s Green Day", jde o soutěž, ve které můžete vyhrát CD ¡UNO!, International Superhits a CD/DVD Awesome As Fuck!.
Stačí jen poslouchat Evropu 2 v herním čase 09:00 - 18:00 hodin a když uslišíte jakoukoliv písničku od Green Day, zavolat do rádia na telefonní číslo 257 400 888 a dovolat se jako třetí.


Omlouvám se, že o tom píšu až teď, ale dřív jsem to nějak nezjistila. Ale ještě před sebou máme skoro celý dnešek a zítřek.

Green Day v časopisu Q odpovídali na dotazy fanoušků

28. září 2012 v 19:45 | Tracy |  Green Day
V posledním čísle Q magazínu odpovídali Green Day na otázky svých fanoušků. Článek si můžete přečíst buď na scanech níže (v angličtině), nebo přeložený do češtiny u Magnumky na blogu. Každopádně přečíst ho rozhodně doporučuji, nad těmi odpověďmi se člověk opravdu nasměje :).


Scany mám z greendayauthority.com

Stay The Night - text a překlad

28. září 2012 v 13:37 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
Druhá písnička z alba ¡Uno!, Stay The Night:


Text a překlad v celém článku.

Nuclear Family - text a překlad

27. září 2012 v 19:19 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
První písnička z alba ¡Uno!, Nuclear Family:Text a překlad v celém článku.

Fotografka Felisha Tolentino zveřejnila fotky z bookletu ¡Una!

27. září 2012 v 17:17 | Tracy |  Green Day
Fotografka Felisha Tolentino dala na svůj web fotky Green Day, které s nimi nafotila do bookletu k albu ¡Uno!. Na těch fotkách je rozhodně zajímavé to, že je to snad poprvé, co se Jason White objevil se skupinou na oficiálních fotkách. V bookletu je také napsán u hry na kytaru. Otázkou je, jestli je stále ještě jen "oficiální neoficiální člen kapely", nebo už bude od teď členem opravdu oficiálním.


Na všechny fotky se podívejte na webu fotografky - zde.

Už mám své ¡Uno! :)

27. září 2012 v 16:34 | Tracy |  Green Day
Už od předvčerejška mám doma své vlastní krásné drahé ¡Uno!, což by bylo naprosto super, když by se zrovna můj CD přehrávač nerozhodl protestovat - vždycky mu trvá asi čtvrt hodiny, než se uráčí cédéčko akceptovat a začne ho přehrávat. Obvykle mezitím už skoro zapomenu, že jsem ho vlastně zapla, takže mě ten náhlý zvuk trošku vyděsí xD. Nutno ale podotknout na obranu mého přehrávače, že už je dost starý a hodně toho zažil, a nakonec se ještě vždycky zapne. Ale stejně mu asi při nejbližší příležitosti dopřeju odchod do důchodu.

No, to by bylo k mému nešťastnému přehrávači vše, a teď konečně něco k tomu ¡Unu!. To, že je skvělé, a že ho poslouchám pořád dokola jsem už psala, ale teď bych chtěla říct, že se mi na něm líbí, že ty texty jsou zase takové víc osobní, ze života. Poslední dvě alba, 21st Century Breakdown a American Idiot, byly alba koncepční, s příběhem a zaměřené na politiku a takovéhle věci, zatím co Uno je zase "normální", trochu jako první alba Green Day, a to je jeden z důvodů, proč se mi líbí :).


Tady je mé hodnocení jednotlivých písniček podle oblíbenosti. Neustále se to mění, ale pro tuto chvíli mi to připadá takhle:

1. Nuclear Family - 10/10 - skvělá písnička na úvod, má trochu takový podobný zvuk jako písničky na AI, strašně se mi tam líbí to Billieho "Wow, yeh!"
2. Stay The Night - 10/10 - úžasná písnička se vším všudy, možná úplně nejlepší ze všech, doopravdy je tam Hey Oh!
3. Carpe Diem - 9/10 - fakt dobrá písnička, jen už ji mám trošičku oposlouchanou, vzhledem k tomu, že ji známe už nejdéle (tedy kromě Stay The Night), protože to byla první písnička, kterou jsme slyšely z těch tajných show
4. Let Yourself Go - 8,5/10 - tahle písnička je jak odpálená bomba, těším se, až mi ji zahrají na koncertě, vždycky mě pobaví, jak tam někdo v pozadí křičí "Shut the fuck up!" xD.
5. Kill The DJ - 9/10 - je asi taková nejzvláštnější, moje oblíbená pasáž "We are the vultures, the dirtiest kind"
6. Fell For You - 9/10 - u téhle písničky se mi moc líbí jak její melodie, tak i text
7. Loss Of Control - 8,5/10 - strašně chytlavá a plná energie, můj oblíbený text "I'm gonna hide in the shadows 'cause, I really got nothing to say, We never had anything in common, And I never liked you anyway"
8. Troublemaker - 6/10 - moje momentálně nejméně oblíbená písnička, taková úplně jiná, ale když se tak nad tím zamyslím, tak není vlastně špatná
9. Angel Blue - 8/10 - hrozně chytlavá, můj oblíbený text "You're a princess I'm a fucking clown"
10. Sweet 16 - 10/10 - když jsem ji slyšela poprvé, nějak mě vůbec nezaujala, ale teď se mi strašně líbí, je krásná :)
11. Rusty James - 10/10 - výborná písnička, takoví klasičtí Green Day, můj oblíbený text "your heart can't even break, when it doesn't even pound"
12. Oh Love - 7,5/10 - na tom albu zní opravdu dobře, je to hezké zakončení

No musela jsem se hodně snažit, abych některým písničkám dala míň bodů, momentálně jsem totiž ve stádiu, že bych za nejoblíbenější mohla asi označit všechny xD.


Část koncertu Green Day z Irving Plaza

27. září 2012 v 2:08 | Tracy |  Green Day - koncerty
Na YouTube kanálu Green Day zrovna přibylo video z jejich koncertu v Irving Plaza v New Yorku, který se konal před dvěma týdny. Tři písničky z téhle show jsme mohli vidět dokonce naživo, a teď se můžeme mrknout na celých dvacet počátečních minut. Rozhodně to stojí za zkouknutí, Green Day tam podali excelentní výkon. Strašně se mi líbí, jak si očividně všichni ten koncert užívají: