Listopad 2012

Ukázky z ¡Quatra!

28. listopadu 2012 v 14:50 | Tracy |  Green Day
MTV zveřejnila tři ukázky z dokumentu Green Day, který se jmenuje ¡Quatro!. Dokument bude mít premiéru už dnes na VH1.Na třetí video se podívejte např. na GDA.

V kině na druhé části Breaking Dawn

24. listopadu 2012 v 15:09 | Tracy |  Rozbřesk
Včera jsme byly s kamarádkou v kině na druhé části Rozbřesku, a musím říct, že se jim to povedlo. Opravdu se mi líbilo, jak to všechno udělali, obzvlášť tu část, ve které se tvůrcům podařilo dostat všechny diváky v sále. Jak, to říkat nebudu, abych vás nepřipravila o případné překvapení. Vzhledem k tomu, že jsem knížku četla už před několika lety a skoro vůbec jsem si nepamatovala, jak to skončí, jsem jim na to vážně hezky naletěla xD.

Líbilo se mi to všechno od detailů zamrzající přírody na začátku, Bellina upířího "zrození" a jejího prvního lovu, přes přípravu na bitvu. I ta samotná "bitva" byla dobrá, i když jsem si říkala, že tam ty upíří hlavičky létají, jako by se nechumelilo xD. Až po závěrečné promítání Belliných vzpomínek Edwardovi, při kterých jsme si všichni mohli postesknout, že už to končí. Jo a Renesmé vybrali krásně :).

No občas to sice bylo poněkud twilightovsky vtipné a je škoda, že se jim za celou sérii nepodařilo zlepšit efetky u skoků, běhání a takových věcí, aby to vypadalo trošku reálněji, ale nevadí, celkově to bylo pěkné.

Celý film jako vždy podkresluje krásná hudba, hraje tam znovu i Bellina ukolébavka. Pokud by jste čekali na písničku The Forgotten od Green Day, tak ta se nachází až v závěrečných titulcích :).

¡Quatro! bude mít premiéru příští týden na VH1

24. listopadu 2012 v 14:14 | Tracy |  Green Day
Dokument Green Day, nazvaný ¡Quatro!, bude mít příští týden premiéru na televizní stanici VH1. V tiskové zprávě o tom před pár dny informovali na GreenDay.com. ¡Quatro! tam popisují jako "odhrnutí opony", a že zavede fanoušky do světa Green Day během vytváření jejich ¡Uno!, ¡Dos! a ¡Tre! trilogie.

V tiskové zprávě citují, co o ¡Quatru! řekl Mike:

"Během minulého roku, když jsme nahrávali naši trilogii, jsme každý týden zveřejnili několik klipů, takže fanoušci mohli vidět části nahrávacího procesu ¡Uno!, ¡Dos! a ¡Tre!. ¡Quatro! vezme fanoušky ještě o krok blíž tím, že jim dá větší přístup a odhalí, jaké pro nás bylo vytvářet tyhle nahrávky."

¡Quatro! bude mít příští týden ve středu 28. listopadu o půlnoci premiéru na VH1, následovanou vysíláním druhý den 30. listopadu na MTV2 během pořadu 120 Minutes a také na televizi Palladia.

Tracklist k albu ¡Tré! a délka písniček

24. listopadu 2012 v 13:26 | Tracy |  Green Day
Warner Music na svých švýcarských stránkách zveřejnil tracklist k albu ¡Tré!, i s dobou trvání jednotlivých skladeb. Vypadá to, že by album, skládající se z 12 písniček, mělo celkově trvat 46:35 minut, což znamená, že bude nejdelší z celé trilogie.

Délce alba výrazně pomáhá písnička "Dirty Rotten Bastards", která trvá skoro sedm minut. Billie o této písničce v článku pro The Sun řekl:

"Je to stadiónová písnička, která lidi strhává k tomu, aby zpívali společně s vámi. Chtěli jsme udělat něco podobného jako je Jesus Of Suburbia nebo b-sidovka Abbey Road od Beatles. Je spousta písniček, na které můžete najednou tancovat i společně zpívat."

A tady je ten tracklist:

1. Brutal Love - 04:54
2. Missing You - 03:43
3. 8th Avenue Serenade - 02:36
4. Drama Queen - 03:07
5. X-Kid - 03:41
6. Sex, Drugs & Violence - 03:31
7. A Little Boy Named Train - 03:37
8. Amanda - 02:28
9. Walk Away - 03:45
10. Dirty Rotten Bastards - 06:26
11. 99 Revolutions - 03:49
12. The Forgotten - 04:58

Album ¡Tré! vyjde 11. (u nás už 10.) prosince.

Hlasujte pro Green Day v People's Choice Awards

19. listopadu 2012 v 23:03 | Tracy |  Green Day
Green Day byli nominováni na letošní People's Choice Awards, v kategorii "Favorite Band" (oblíbená skupina).

Další nominované skupiny v této kategorii jsou Linkin Park, No Doubt, Maroon 5 a Train.

Pomoci Green Day vyhrát tuto cenu můžete tak, že pro ně budete hlasovat, a to tak často, jak jen budete chtít :). Hlasujte prosím zde.

Stačí dole pod nadpisem "Music" vybrat kategorii "Favorite Band", kliknout na to a pak hlasovat už jen tam.

Vyhlášení vítězů proběhne 9. ledna 2013.

Dnes oficiálně vyšlo album ¡Dos!

13. listopadu 2012 v 20:37 | Tracy |  Green Day

Dnes 13.11. v USA oficiálně vyšlo album ¡Dos!, a mělo by se tak dát už koupit všude na světě (tedy tam, kde to jde xD). U nás album vyšlo již včera.

Na internetu stojí obvykle okolo 350 až 380 Kč. Např. konkrétně v Bontonlandu je to 379 Kč a v Popronu 349 Kč. Takže pokud jste tak ještě neučinili, můžete jít nakupovat :).

Já si pro něj půjdu tenhle nebo příští týden. Už se na něj těším, ale popravdě nemám moc kam spěchat, protože si ho momentálně stejně nemůžu pustit jinde, než v notebooku nebo počítači, protože všechny ostatní přístroje se nám najednou rozbily...no ale stejně se těším, až ho budu mít doma.

Oh Love - text a překlad

13. listopadu 2012 v 20:17 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
Poslední písničkou na albu Uno! je písnička Oh Love. Písnička je o tom, řídit se více svým srdcem, než svým mozkem.Text a překlad v celém článku.

Rusty James - text a překlad

13. listopadu 2012 v 20:01 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
Předposlední písničkou na albu Uno! je písnička "Rusty James". Písnička dostala jméno podle hlavní postavy knížky Rumble Fish, a je o staré punk-rockové scéně v Bay Area a o těch, co "přežili", a také o těch, co nežili zrovna tak, jak slibovali, nebojují za to, za co dříve bojovali a prostě zmizeli ze scény. Billie Joe řekl, že je to pravděpodobně ta nejzahořklejší písnička, jakou kdy napsal.


Text a překlad v celém článku.

Sweet 16 - text a překlad

11. listopadu 2012 v 13:32 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
Desátou písničkou na albu Uno! je písnička Sweet 16. Billie Joe ji napsal jako dárek pro Adrienne k jejich šestnáctému výročí. Je to o tom, být ve vztahu hodně dlouhou dobu. První sloka je o jeho vztahu k Adrienne, když se poprvé potkali a druhá sloka je více o jejich vztahu, co mají teď. A o tom, jak čas běžel a oni jsou trochu překvapení z toho, že jsou stále tady a stále spolu.

Text a překlad v celém článku.

Angel Blue - text a překlad

10. listopadu 2012 v 15:41 | Tracy |  Green Day - texty a překlady
Devátou písničkou na albu Uno! je písnička Anel Blue:


Text a překlad v celém článku.