Prosinec 2012

Zpráva od Billieho

31. prosince 2012 v 10:19 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Billie Joe dnes poslal přes instagram všem fanouškům tuto krásnou zprávu Usmívající se:

Drazí kamarádi
Chtěl jsem vám všem jen poděkovat za tu láskyplnou podporu, kterou jste projevili za posledních pár měsíců. Věřte mi, nezůstalo to nepovšimnuto a já jsem neskonale vděčný, že mám tak úžasnou skupinu přátel a rodiny.
Je mi den ode dne lépe.

Takže teď, bez dalších průtahů, show musí pokračovat.. Nemůžeme se dočkat, až se dostaneme na cestu a budeme žít naplno! Naše vášeň jen zesílila.
Šťastný nový rok
Všechny vás milujeme
Rage and Love
XX
BILLIE JOE

P.s..
Turné Green Day v březnu

Další zastávky evropského turné Green Day

30. prosince 2012 v 15:37 | Tracy |  Green Day - koncerty
Na oficiální stránce Green Day stále přibývají data zastávek jejich evropského turné, ale Česká republika mezi nimi zatím bohužel stále chybí. Nejbližším místem pro nás, kde se budou vyskytovat, je Vídeň, kde budou hrát 29. května. Lístky se dají koupit zde, lístek na stání u pódia stojí 84,50 Eur (2124 Kč) a normální lístek na stání 49,50 Eur, což je teď 1257 Kč.

Dále budou např.18. června v Lodz v Polsku. Také budou mít letos rovnou čtyři koncerty v Itálii, aby fanouškům vynahradili už dva zrušené koncerty (jednou z důvodu vychřice, podruhé kvůli Billiemu v nemocnici). Dále budou koncertovat v Srbsku, Finsku, Dánsku, Španělsku a Francii.

Na všechna data jejich turné po Evropě a informace o koupi lístků se podívejte v tour sekci na GreenDay.com - zde.

Nový design

29. prosince 2012 v 13:33 | Tracy |  Moje řeči...
Po sto letech jsem se konečně dokopala k tomu, abych změnila vzhled blogu. Skoro půl roku jsem se na to chystala a měla jsem k tomu připravený úplně jiný design, který jsem ovšem nebyla schopná dokončit, takže jsem včera udělala tenhle - je takový hodně blogový a jednoduchý, jednodušší už asi nejde a celý je založený na té krásné fotce Billieho na pozadí :).

Tak doufám, že se moc neleknete, až sem přijdete poprvé, a snad se vám design bude aspoň trochu líbit :). Změnu to už rozhodně potřebovalo, řekla bych.

Náhled předchozího designu, který tu vydržel úctyhodného třičtvrtě roku, je v celém článku.

Vymazaná scéna s Billiem z filmu "This is 40"

28. prosince 2012 v 12:02 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Nedávno se na internetu objevila zpráva, že si Billie Joe zahrál ve filmu This is 40 (Čtyřicítka na krku). Jedná se o americkou komedii, která měla v Americe premiéru již 21.12. 2012, do českých kin se film však dostane až 9.5.2013.
Billie Joe si zahrál ve více scénách, jedna se však do konečného střihu nedostala. Včera ovšem na YouTube zveřejnili smazané scény z filmu, a mezi nimi samozřejmě i tu s Billiem, takže se na to teď můžeme podívat:


Billie Joe ve scéně mluví o novém vedlejším projektu, kde doufá, že neprodá žádné nahrávky, protože jeho hlavní frustrací v životě je, že "prodává příliš mnoho nahrávek". xD
No celá ta scéna je vtipná :). Pokud tohle smazali, tak ty ostatní scény, co se do filmu skutečně dostaly musí být vynikající.

¡Quatro!

22. prosince 2012 v 22:54 | Tracy |  Green Day
Pokud jste ještě ¡Quatro! neviděli, můžete se na něj podívat třeba ve videu níže:


Štve mě jen, že je to cenzurované.

Do you wanna play the game of chicken?

22. prosince 2012 v 12:35 | Tracy |  Green Day
Omlouvám se za moji neaktivitu v poslední době, ve škole to bylo tenhle měsíc dost hektické, psali jsme zápočtové testy, dodělávali jsme projekty, vybírali si téma bakalářky atd. no znáte to (nebo třeba teprve poznáte). V blízké době to asi moc lepší nebude, vzhledem k tomu, že hned po Novém roce začne zkouškové období. No jinak se mi ale nic špatného neděje, konec světa jsme zřejmě přežili, takže dobrý :).

Ještě k tomu nadpisu - Billie Joe musí být asi opravdu hodně chytrý, když zná něco, o čem spousta lidí ani neslyšela. Minimálně ten název "hra na kuře" byl pro mě do nedávné hodiny psychologie naprosto neznámý. Ale v americe je to asi známější věc. Mimochodem, když by to někoho zajímalo, tak nejznámějším příkladem té hry je, když jedou proti sobě dva lidi v autech, a vyhraje ten, co neuhne (tedy buď vyhraje, nebo umře, záleží na reakci soupeře). No nic, nebudu tu rozebírat hru na kuře xD, jen mě to na té přednášce z psychologie zaujalo, když jsem si vybavila, že se o "game of chicken" zpívá v "Makeout Party".

Jó Green Day. Já je mám tak ráda :). Opravdu doufám, že už bude Billie v pořádku. Je mi líto, že teď nemůžou alba pořádně prezentovat, ale co se dá dělat, jsou důležitější věci. Ale už se těším, až s tím začnou, až zase začnou koncertovat a hrát všechny ty nové písničky!

Tenhle článek, i když to tak zatím možná nevypadá (ach jo xD), píšu, protože bych ráda vyjádřila, co si myslím o celé trilogii, teď, když už máme všechna alba vydaná. Jsem strašně ráda, že vydali celou trilogii, tři alba. Byl to risk, mohli udělat jedno album nabité jen těmi nejlepšími písničkami, ale neudělali to a já jsem ráda, že to tak neudělali. Teď máme 37 kvalitních písniček k prozkoumání. Byla by strašná škoda, když by ty ostatní písničky nespatřily světlo světa třeba jen proto, že to nejsou vyloženě hity. Na celé trilogii je úžasně vidět, jak to hraní Green Day baví, jak mají ty písničky rádi, i fanoušci je mají či budou mít rádi, a to je nejdůležitější. Všechna tři alba jsou skvělá a každé je úplně jiné, ale všechno jsou to Green Day. Každý si z těch alb vybere to svoje nejoblíbenější.

Jestli jsem na něco čekala, tak to bylo Tré. I když je vlastně trochu jiné, než jsem očekávala, že bude. Je totiž mnohem veselejší a hravější. Oblíbila jsem si ho, když jsem ho poslouchala zrovna když jsem měla tu nejlepší náladu, tak možná i proto na mě působí tak vesele. Vůbec z celé trilogie má člověk pocit, že by měl prostě vyrazit ven, zamilovat se a užívat si života. I když teda některé písničky jsou dost pochmurné, ale i tak xD.

Protože jsem to dřív nestihla udělat, tak tady je mé zhodnocení písniček na Tré:

Brutal Love - 8/10 - u téhle písničky se mi moc líbí Billieho hlas, strašně dobře se poslouchá
Missing You - 9/10 - tohle je taková hezká malá písnička, moc se mi líbí, i když nemůžu říct, že bych si ji oblíbila zrovna na první poslech, získala si mě postupně, má moc pěkný text :)
8th Avenue Serenade - 8/10 - tahle písnička má hrozně pěknou melodii
Drama Queen - 7,5/10 - taková odpočinková písnička, hezky se poslouchá
X-Kid - 10/10 - podle mě nejlepší písnička na albu a minimálně jedna z nejlepších z celé trilogie
Sex, Drugs & Violence - 9/10 - english, math and science - nic jiného se za to doplnit nedá xD, můj oblíbený text je "too dumb to die I guess but that's the way it goes" a nejoblíbenějsí část je jak Mike zpívá "Well I don't wanna be an imbecile, but Jesus made me that way", prostě skvělý :D
A Little Boy Named Train - 9/10 - moje oblíbená písnička, líbí se mi i hudba, ale hlavně ten text a příběh
Amanda - 7,5/10 - pěkná, taková rytmická, i když si myslím, že Watsername byla lepší xD
Walk Away - 7,5/10 - líbí se mi hlavně začátek, ke konci je už na mě moc toho "walk away"
Dirty Rotten Bastards - 10/10 - když Green Day odpustím to sebeplagiátorství, tak musím říct, že je to prostě naprosto úžasná písnička, a toho "Shopliftra" už tam teď ani nevnímám. Řekla bych, že tahle písnička časem dostane naprosto každého, je hrozně chytlavá a skvěle se s ní zpívá, a ta část "California's burning to the ground" je naprosto geniální. No a samozřejmě to "jé jée jé jeé" je nejlepší xD.
99 Revolutions - 9/10 super písnička, líbí se mi, takoví klasičtí Green Day, co znovu zpívají o politice jako na AI
The Forgotten - 8,5/10 nádherný konec k celé trilogii

No tak to by bylo Tré!, a protože jsem nestihla napsat nic ani o Dos!, tak to tu samozřejmě taky nesmí chybět xD. Vždycky jsem si říkala, že je celkem škoda, že Foxboro Hot Tubs jsou od Green Day oddělení, že pak na koncertech třeba musí dělat "cover" vlastních písniček a tak. Nadruhou stranu to oddělení mělo své opodstatnění, protože Green Day obvykle hrají poněkud jiný styl hudby, každopádně jsem ráda, že to teď takhle spojili v podobě Dos, protože je jasně vidět, jak moc je ten rock 'n' roll baví. Tady je zase mé "zhodnocení" písniček:

See You Tonight - 7,5/10 - pěkný úvod, je to taková poloviční písnička, ale něco takového podobného bych mohla poslouchat častěji
Fuck Time 10/10 - fuck time je prostě fuck time, co na to říct xD, jsem ráda, že ji tam dali
Stop When The Red Lights Flash 8/10 - líbí se mi část "Out of sight, out of mind I'm not the hurting kind"
Lazy Bones - 10/10 - úžasná písnička, jedna z mých nejoblíbenějších z celé trilogie a podle mě nejlepší na tomhle albu
Wild One 8,5/10 - dobrá písnička, vždycky čekám na to "vá vá"
Makeout Party - 8/10 - takhle si představuju rock 'n' roll, nachází se tam to kuře
Stray Heart 8,5/10 - dobrá písnička, vždycky si vybavím ten videoklip a to chodící srdce
Ashley 10/10 - po Lazy Bones moje druhá nejoblíbenější písnička na albu, je taková úžasně bláznivá, hrozně se mi líbí jak to zní, když Billie zpíva "But time comes around and I'm not so naive", ale vážně by mě zajímalo, kdo je k čertu ta Ashley :D
Baby Eyes 9/10 - skvělá písnička, taková rychlá, je prostě dobrá
Lady Cobra - 7/10 - tuhle písničku zatím moc nemusím, ale líbí se mi třeba část "Do you wanna play a game of Twister
like a dirty old man with a babysitter"
Nightlife 7/10 - hm...ani nevím, jestli se mi líbí nebo nelíbí, rozhodně je to zas něco úplně jiného, než co kdy Green Day stvořili, vždycky v těch částech, kde zpívá Billie, si ho představuju, jak jde a vleče za sebou nějaký pytel a tohle zpívá xD, a ten hlas té ženské (Lady Cobry) mi připomíná hlas Gossip girl (když by jste to náhodou někdy viděli), taky je takový protivný
Wow! That's Loud 8,5/10 - strašně se mi líbí ta melodie u slok, je taková hrozně pěkná a veselá
Amy 9/10 - pěkná, jednoduchá a zároveň silná písnička, skvělé zakončení tohohle alba

Když bych měla říct, které album je mé nejoblíbenější, tak já vlastě nevím. Mám je ráda všechny. Možná, že bych řekla, že Tré, ale nevím, bez Una by to nešlo. Pokud bych měla naopak vybrat to nejneoblíbenější, řekla bych asi Dos, protože já ten rokenrolový zvuk zas tak moc nemusím, jenže ona by to asi nebyla pravda. Nějak se mi zdá, že ho totiž poslouchám nejčastěji, ono je to album totiž fakt dobré. No prostě celá trilogie se povedla a je úžasná, tečka xD.

Jo a ještě jako úplně nejlepší tečka na konec je pustit si ¡Quatro! :).

Video k písničce X-Kid

19. prosince 2012 v 23:30 | Tracy |  Green Day - videoklipy, písničky...
Green Day dnes na YouTube dali video k písničce z alba Tré! (které vyšlo 11.12.) - "X-Kid". Doufám, že to znamená, že dalším singlem bude právě tahle úžasná písnička:


Jó, pokud čekáte na nějakou změnu, tak té se teda nedočkáte xD, opravdu je tam jen ta kazeta :D.

Tré Cool má dnes narozeniny!

9. prosince 2012 v 23:20 | Tracy |  Tré Cool
Dnes, 9. prosince, slaví Tré 40. narozeniny! Tak mu k těm kulatinám přeji jen to nejlepší! :)


Oficiální trailer k albu ¡Tré!

7. prosince 2012 v 0:24 | Tracy |  Green Day
Green Day před chvílí zveřejnili na YouTube trailer k poslednímu albu trilogie - ¡Tré!:


¡Tré! u nás vyjde už v pondělí (10.12.), poslechnout si ho ale můžete už teď, a to zde.

¡Tre! k poslechnutí už dnes!

4. prosince 2012 v 22:58 | Tracy |  Green Day
Green Day dali k poslechnutí o týden dřív na internet i poslední album z jejich trilogie - ¡Tre!. Odedneška si ho tak můžeme poslechnout na webové stránce iHeartRadia.

Album oficiálně vyjde už příští týden 11.12. (u nás v pondělí 10.12.).