Leden 2013

Celý rozhovor s Mikem a Trém z premiéry ¡Cuatra!

31. ledna 2013 v 12:24 | Tracy |  Green Day
Jeden fanoušek, co se účastnil premiéry ¡Cuatra! v Aspenu nahrál skoro celý rozhovor s Mikem a Trém, takže se teď na něj můžeme podívat:


Green Day Czech Republic - česká facebooková stránka o Green Day

28. ledna 2013 v 12:41 | Tracy |  Green Day
Jedna z adminek z nové české fanouškovské stránky Green Day na facebooku mě požádala, abych tuto stránku sdílela zde na blogu, takže tady je na ni odkaz: Green Day Czech Republic.
Zatím se to tam tak rozbíhá, ale už teď je tam spousta zajímavých a vtipných fotek a dalších věcí a nechybí samozřejmě ani aktuální informace. Takže tam mrkněte a případně i "lajkněte".
Byla jsem přizvaná, abych tam taky přispívala, za což děkuji, takže třeba se tam dočkáte i něčeho ode mě :).

Video s ukázkou otázek pro Mika a Trého

28. ledna 2013 v 12:05 | Tracy |  Green Day
Mike a Tré byli na premiéře ¡Cuatra! v Aspenu společně s režisérem filmu Timem Wheelerem a producentem Timem Lynchem. Společně odpovídali na otázky, které si pro ně připravili fanoušci. Ve videu níže je pár otázek a odpovědí na ukázku:V první otázce se ptají, jaká je jejich oblíbená písnička a Mike odpovídá, že ten okruh písniček, který hrají živě, a na konci dne je každá písnička jako vaše dítě a nemůžete říct, které je vaše oblíbené...ale všichni víme, že máme oblíbené.
V druhé otázce ve videu se fanoušek ptá, jak dosáhnout úspěchu jako skupina a individuálně a Tré odpovídá, že má jít do American Idol a vyhrát.
Třetí otázka byla pro Mika, fanoušek z publika se ho ptal, za co se převléká na Halloween, a Mike odpověděl, že většinou skončí u zombie, že se převléká za nemrtvé.
Poslední otázkou, na kterou si ve videu můžeme poslechnout odpověď, se týká toho, jak je ¡Cuatro! ovlivněné surfarškými filmy. Mluví tam o jeho vytváření a Tré potom navrhuje i ¡Cinco!.

V dalším videu jsou Green Day asi od poloviny, je tam vidět, jak se baví s fanoušky a rozdávají podpisy, pak je tam i krátký rozhovor s Mikem, Trém a Timem Wheelerem a Timem Lynchem:


Premiéra ¡Cuatro!

27. ledna 2013 v 19:35 | Tracy |  Green Day
Dnes v noci proběhla v Aspenu ve Wheeler Opera house premiéra dokumentárního filmu ¡Cuatro! (zřejmě tedy již oficiálně psáno s C). Zůčastnili se jí nakonec jen Mike Dirnt a Tré Cool, kteří po skončení filmu odpovídali na otázky fanoušků. V celém článku najdete pár fotek z akce. Až se objeví video s těmi otázkami, tak ho sem určitě dám.


Rozhovor s Mikem na stránkách X Games

23. ledna 2013 v 14:29 | Tracy |  Mike Dirnt
Mike dělal rozhovor pro ESPN k příležitosti premiéry dokumentárního filmu ¡Quatro! (nebo ¡Cuatro!?). Mluví tam jak o dokumentu, tak o mnoha dalších věcech. Tady jsou tři zajímavé otázky:

Co může některé fanoušky v dokumentu překvapit?
Dlouhou dobu jsme byli jako zavřená kniha. Hodně z našich fanoušků, ať už nás znají sebevíc, nás ve skutečnosti neznají. Je to vtipné. Ale vždycky jsme potřebovali určité "církev a stát" oddělení, pokud jde o naše soukromé životy.
Takže tam toho trochu uvidíte, ale bude tam vidět hodně z našeho procesu. Můžete opravdu vidět, kolik práce je za těmito nahrávkami. A jak odporní jsme, když píšeme písničky.

Green Day nedávno udělali kytaristu z turné, Jasona Whita, součástí kapely. Dotklo se to kapely nějak?
Je s námi strašně dlouho. Je pro nás takovým Ronniem Woodem; má správný cit. Pokud jde o jeho styl hraní, tak hraje jako my. Je to dobrý hudebník. Když se ho zeptáme na názor, je vzdělaný, ale subjektivní.

Billie Joe se nedávno šel léčit. Jak je na tom?
Daří se mu skvěle. Všichni máme hlavy vztyčené. Všechno je připraveno. Máme to naplánované a jsme připraveni ke startu, vynahradit to některými těmito show a znova se dostat blíž a osobně k našim fanouškům.

Celý rozhovor si přečtěte buď na stránkách X Games nebo v češtině na blogu u Magnumky.

Billie a Rocky

23. ledna 2013 v 13:47 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Adrienne dala na svůj instagram tuhle nádhernou fotku Billieho s Rockym :). Fotka je focená asi před měsícem:
Friends..

¡Quatro! bude mít premiéru na X Games, poté budou Green Day odpovídat na otázky od fanoušků

20. ledna 2013 v 22:28 | Tracy |  Green Day
Dokument o vytváření trilogie, ¡Quatro!, bude mít premiéru v sobotu 26. ledna na X Games v Aspenu. Bude to poprvé, kdy bude ¡Quatro! odvysíláno v celé své délce (to co jsme zatím mohli vidět, např. zde, byly jen nejlepší momenty).

Green Day budou na premiéře přítomní, a po odvysílání budou odpovídat na otázky od fanoušků. Otázky můžete pokládat přes facebookovou stránku X Games.

Na GDA se můžete podívat na nový trailer k tomuto dokumentu.

¡Quatro! by mělo oficiálně vyjít 12. února.

Billie si nechal opravit kytaru z iHeartRadio festivalu

17. ledna 2013 v 16:44 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Billie Joe si nechal opravit kytaru, kterou roztřískal na iHeartRadio festivalu, aby ji mohl používat na turné:

Zpět z hrobu.. Skládám všechny kousky zpátky dohromady. Díky Hansi

To je tak krásný a symbolický, že to udělal :) :).

Rozhovor s Mikem Dirntem dnes večer v rádiu

16. ledna 2013 v 21:23 | Tracy |  Mike Dirnt
Dnes večer okolo naší jedenácté hodiny budou na newyorském studentském rádiu WBER dělat rozhovor s Mikem. Je to druhý rozhovor s Mikem od té doby, co bylo oznámeno, že se Billie bude léčit - první rozhovor Mike dělal na rádiu BBC Radio 1 při premiéře písničky Stray Heart - více se o tom dočtete zde.

Pokud chcete dnešní rozhovor slyšet online naživo, stáhněte si tady jakousi aplikaci do počítače (stačí kliknout na odkaz a stáhne se vám to, pak už jen stačí spustit přehrávač a můžete poslouchat).

AKTUALIZACE: Pokud jste interview zmeškali, můžete si ho poslechnout na GDA.

Hlasujte pro Green Day

14. ledna 2013 v 19:32 | Tracy |  Green Day
Pokud by jste třeba zrovna neměli co dělat, tak můžete na různých místech hlasovat pro Green Day, hlavně aby je bylo co nejvíc slyšet :).

- Evropa 2 Music Chart - zde pro Green Day s písničkou Stray Heart
- t-music chart - hlasujte zde pro Green Day s písničkou Stray Heart
- MTV Wishlist - hlasujte zde pro Green Day s písničkou The Forgotten
- rádio RockZone - hlasujte tady pro Green Day s písničkou Let Yourself Go
- zde hlasujte pro Green Day za nejočekávanější rockové turné začátku roku 2013
- tady hlasujte za muzikál American idiot na turné (kategorie The TICKETS.COM Best Regional Production)