Květen 2013

Fotky Green Day z Vídně

31. května 2013 v 16:54 | Tracy |  Green Day - koncerty
A tady jsou profesionální fotky, ze stránek kurier.at a volume.at. Tam jich také najdete víc :).


Více fotek v celém článku.

Moje fotky Green Day z Vídně

31. května 2013 v 16:03 | Tracy |  Green Day - koncerty
Tady je mých pár mizerných fotek z celého koncertu, zatím jsem je nijak neupravovala. Předkapely ještě ujdou, ale Green Day byli asi na můj mobil až moc pohybliví Smějící se:


Fotky jsou v celém článku.

Na koncertě Green Day ve Vídni

31. května 2013 v 12:53 | Tracy |  Green Day - koncerty
Wow, no tak už jsem zpátky a dopředu musím říct, že to bylo prostě perfektní! Celou akci zahájili svým vystoupení All Time Low, kteří byli naprosto skvělí, dělali různé vtípky, zorganizovali moshpit a crowdsurfing a celý dav hezky rozpohybovali. Snad všechny písničky, co hráli od nich znám, takže jsem byla naprosto spokojená. Jestli někdy přijedou do Prahy, tak na ně rozhodně půjdu. Tady je moje video z poslední písničky "Dear Maria, Count Me In":


Po nich následovali němečtí The Baseballs, při kterých většina lidí zase usnula. Sice hráli docela pěkně, ale je to poněkud jiný styl hudby, než ten, na který byli fanoušci navnadění. Oni sice taky dělali vtípky, ale v němčině, takže jsem jim houby rozuměla. Taky jsem je pro ukázku natočila, když by jste se chtěli mrknout:


Pak po nich upravili pódium a my už jsme netrpělivě čekali na hlavní hvězdu večera. Nejprve začla hrát tradiční písnička "Blitzkrieg Bop" se kterou na pódium za hlasitého potlesku nastoupil růžový králíček, no a po jeho odchodu se už rozezněla znělka, která teď začíná všechny jejich koncerty a na stage vtrhli Green Day! A začal jeden z nejlepších okamžiků v mém životě! Začli s 99 Revolutions, poté hned následovala Know Your Enemy, při které šel na pódium fanoušek, aby si mohl zazpívat a následně skočit do diváků. Pak přišla na řadu Stay The Night a v ní samozřejmě Billieho úžasné Hey Oh!, které nás provázelo celým večerem. Billie se mi ze začátku nějak nezdál úplně ve své kůži, byl takový roztržitý, nebo unavený nebo nevím jak to popsat. Možná že to bylo způsobeno i tím vichrem, co tam fučel a vál na všechny hory písku a prachu. Ale časem se to zlepšovalo a začal se na nás usmívat :). Po Stay The Night následovalo Stop When The Red Lights Flash a Letterbomb, což je fakt úžasná písnička pro koncerty, skvěle se na ni paří. Potom následovala Oh Love, která zní naživo moc hezky, pak "Do you wanna star a war" při Holiday a davové zpívání při Boulevard Of Broken Dreams. Tento blok pak zakončili další novou písničkou Stray Heart :).

No a pak to přišlo, Billie nám oznámil, že pro nás mají něco speciálního - že nám zahrají Dookie! Hráli ho už na minulém koncertě v Srbsku, ale stejně, prostě Dookie! To bylo neuvěřitelný, slyšet ho úplně celý naživo. To se opravdu člověku často nestane, že by mu kapela odehrála celé album, a zvlášť když se jedná o Dookie, na kterém jsou výborné úplně všechny písničky! Jsou na něm ty největší hity Green Day a vždycky jsem chtěla naživo slyšet Longview a Welcome to Paradise, což se mi tím taky splnilo :). Billie tam zase dělal nějaký vtípek s Mikem při When I Come Around, to se mu nějak zalíbilo xD. Při She vzali Green Day na pódium fanouška, aby hrál na kytaru a pak mu ji dali :). I při Longview šla na pódium fanynka - sice jí to zpívání vůbec nešlo, ale užila si to, a to je přece hlavní xD. No a Chump byla skvělá, a Coming Clean a Having A Blast a In The End a F.O.D. a já nevím, prostě všecko! xD Natočila jsem video s "Having A Blast":


Po Dookie následoval St. Jimmy, King For A Day/Shout při čemž nám zazpíval i Tré se svojí typickou růžovou podprsenkou xD. Nevím jistě, jestli to bylo tady nebo někde v jiné části koncertu, ale Billie použil svůj oblíbený "toaleťákovač", který obvykle zahrne toaleťákem diváky, ale vítr se doslova obrátil proti němu a na pódiu z toho vznikla hotová toaleťáková katastrofa xD. Vlastně ani nevím, jak se jim pak většinu toho bordelu povedlo tak rychle uklidit, každopádně ale útržky toaleťáku vlály po stagi až do konce koncertu xD. Billie pak ještě do davu střílel trička a protože to má strašně dlouhý dolet, tak se to snažil taky vystřelit co nejvíc nad sebe do vzduchu, aby taky nějaké spadlo dopředu, až to jednou přehnal a to třičko vystřelil někam do stropu pódia a následně mu málem přistálo na hlavě, no sranda xD. Také pak zazpívali část Satisfaction a Hey Jude a pak už přišla Minority, po které se Green Day odebrali do zákulisí. Tady je krátká ukázka ze "saxofonové části" při "King For A Day":


Po chvilce byli zase zpátky a odpálili závěr koncertu s American Idiot - první sloku nechali zpívat divákům. Potom zahráli celou devítiminutovou Jesus Of Suburbia (miluju tu písničku) a definitivně se s námi rozloučili dojemnou Brutal Love, při které mi skutečně vhrkli slzy do očí, protože už byl konec a tahle písnička zní naživo fakt nádherně. Time Of Your Life to sice není, ale zase jsou při ní na pódium všichni z kapeli, takže se s námi můžou rozloučit hezky všichni společně :). No a byl konec.

Celé to uteklo strašně rychle, vůbec, doopravdy mi to připadalo všechno hrozně rychlé, mělo to spád. Připadalo mi to o hodně jiné, než v Praze, byl to prostě zase mnohem víc koncert než show, což podle mě není vůbec na škodu.

Co mě před koncertem trochu zarazilo byl fakt, že jsme po celé Vídni neviděli ani jeden bilboard, plakát či aspoň pidi nápisek, který by oznamoval, že se tam nějaký koncert Green Day bude konat, to mi přišlo fakt zvláštní. Nicméně lidé jsou chytří a zjistí si to jinak, takže tam celkově bylo prý něco přes 25 000 lidí.

Momentálně asi trpím pokoncertovou depresí - přijela jsem domů, rodiče se mě ptali, jaké to bylo: Já "Úžasný" a začla jsem brečet. Mamka hned "Co je? Stalo se ti tam něco? A já "Ne, ale když...ono už to skončilo." xD ...hrozný no xD. Takže doufám, že hodně brzo přijedou k nám do ČR, protože je chci urychleně vidět znova (nejlepší hned)! xD

Snad jste si to všichni, kdo jste tam byli taky tak svěle užili, jako já, a ve zdraví jste dorazili domů! :)

Koncert Green Day ve Vídni už se blíží!

26. května 2013 v 17:19 | Tracy |  Green Day - koncerty
Tak už se nám to blíží co? Ve středu touhle dobou už nám snad budou hrát předkapely :). Na stránkách Krieau Wien už je k dispozici plánek areálu koncertu i s nějakými dalšími pokyny k akci.


Do areálu budou pouštět od 16:00. Vchod pro lidi s lístek do golden circle je "Eingang E" (nalevo z Trabennstrasse) a je společný i pro lidi s obyčejnou vstupenkou na stání. Což mi připadá trošku zvláštní, třeba na tom koncertě Green Day v Praze jsme, jestli si teda dobře vzpomínám, šli rovnou před pódium, takže teď se asi budeme muset u toho vchodu do golden circle ještě jednou prokázat vstupenkou nebo náramkem nebo něčím.

Pokud se budete na místo koncertu přepravovat veřejnou dopravou, tak pořadatelé doporučují vystupovat na stanici "Stadion", protože stanice "Krieau" bude uzavřena, protože není stavěna na takovéhle velké akce.

Součástí některých vstupenek jsou i dvě jízdenky, ale nevím, jestli je využiju, protože jsem se nikde nedozvěděla, na jak dlouho platí nebo na kolik přestupů jsou a tak. Když by jste o tom věděli něco víc, tak mi prosím napište do komentářů! :)

Už se vážně nemůžu dočkat! Přeci jen to jsou už téměř tři roky, co jsem je viděla naposledy. A těším se i na All Time Low. :) Nakonec tam před tím koncertem budeme čekat asi tak někdy od dvou, tak jsem zvědavá, jak blízko nebo daleko budeme. A třeba se tam s někým z vás, co tam taky jedete uvidíme - i když se asi nepoznáme no xD. Koukala jsem se, jaké nám hlásí na středu počasí, a mělo by být okolo 22°C a občas nějaký ten déšť. Ale řekla bych, že se to ještě změní - doufám, že k lepšímu! xD

Video ze včerejšího koncertu

24. května 2013 v 15:28 | Tracy |  Green Day - koncerty
Green Day přidali na YouTube video ze včerejšího tajného koncertu v Miláně:


V celém článku je ještě video, ve kterém je Mike a Tré, kteří se šli pozdravit s italskými fanoušky, kteří na ně čekali před hotelem.

Green Day měli včera večer tajný koncert v Miláně

23. května 2013 v 12:58 | Tracy |  Green Day - koncerty
Green Day včera dorazili do Evropy, aby zde odehráli další část turné k albům Uno!, Dos! a Tré! a hned si sřihli neplánovaný koncert! Mike jen napsal na instagram: Ohibo'. Via Branco 1. Milan Show tonight! Primadonna Green Day. Now! a bylo to. Hráli tedy v Itálii v Milánu, kde už zítra (24.5.) budou mít oficiální koncert. Odehráli patnáct písniček.

Trochu mě děsí představa, že když by včera ohlásili ten koncert mně přímo před barákem tak bych si toho nevšimla...musím to začít víc sledovat - co kdyby náhodou? xD

Billie s pejskem - v New Yorku

18. května 2013 v 15:03 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Omlovám se, že tu teď vůbec nejsem, ale nemám čas - nejdřív byly zápočty, teď hokej, zkoušky, bakalářka...no znáte to xD. Ale tuhle fotku sem dát prostě musím, protože je nádherná:


Mike Dirnt má dnes narozeniny!

4. května 2013 v 13:13 | Tracy |  Mike Dirnt
To to zase uteklo. Dneska je už 4. května a to znamená, že dnes slaví své 41. narozeniny Mike Dirnt! Tak všechno nejlepší Miku! :) V noci se mi o něm dokonce zdálo xD.


Obrázek je z tumblr.