Červen 2013

Koncert Green Day v Moskvě

23. června 2013 v 19:35 | Tracy |  Green Day - koncerty
V pátek večer Green Day koncertovali úplně poprvé v životě v Rusku. Je to zvláštní, ale opravdu tam ještě nikdy předtím nebyli. V pátek tedy hráli v Olympic Aréně v Moskvě.

Největší zajímavostí z tohoto koncertu asi je, že zase hráli část Wake Me Up When September Ends uprostřed setu a na konci akusticky celou Good Riddance, Billie měl nové tričko, Tré má stále zelené vlasy a na začátku Waiting na pódium vběhla fanynka (nechápu, jak se jí tam vlastně podařilo dostat), aby objala Billieho, ale ochranka ji hned chytila a odvedla.

Tady je video s Waiting:


Další videa a setlist v celém článku.

Vyhodnocení ankety o nejoblíbenější album z trilogie

23. června 2013 v 19:13 | Tracy |  Green Day
Poté, co vyšla všechna tři alba - ¡Uno!, ¡Dos! a ¡Tre!, jsem do menu dala anketu s otázkou, jaké je vaše nejoblíbenější album z trilogie. Anketa byla v menu dost dlouho a hlasoval v ní pro mně až neuvěřitelný počet lidí (i když někdo hlasoval určitě i víckrát) - zatím je tam celkem 2414 hlasů. Anketa dopadla následovně:


Je to hodně vyrovnané, což mě vůbec nepřekvapuje, protože ani já si nejsem jistá, které je to moje nejoblíbenější album. Vyrovnané to bylo už od začátku hlasování, s tím, že nejprve vedlo tuším Uno!, pak Tré! a pak celkem dlouho Dos! a pak zase Uno! - prostě zjednodušeně řečeno se ve vedení vystřídala všechna alba, ale teď v poslední době začalo Tré! za ostatními o něco zaostávat (i když ne o moc), takže se umístilo na krásném třetím místě a o první místo se podělila alba Uno! a Dos! se stejným počtem hlasů.

Děkuju moc, že jste hlasovali! :) Anketu nechávám nadále otevřenou, ale už ji nenajdete v menu. Do menu teď dám novou anketu s otázkou, jestli jste už navštívili nějaký ten koncert Green Day.

Green Day v Moskvě

21. června 2013 v 12:58 | Tracy |  Green Day
Green Day se monentálně nacházejí v Rusku, kde je dnes večer čeká koncert. Včera se byli projít po Moskvě:


Více fotek v celém článku.

Koncert Green Day v Polsku

21. června 2013 v 11:46 | Tracy |  Green Day - koncerty
Green Day hráli 18.6. v Atlas Aréně v Lodz v Polsku. Billie měl po dlouhé době na sobě něco jiného, než červeně prouhaté triko - sláva, já už myslela, že se nikdy nepřevlíkne xD. Největší zajímavostí z tohohle koncertu je, že hráli část Wake Me Up When Septemer Ends :). Zase jako minule Good Riddance - po Stray Heart. Že by měl Tré zase rozbitý pedál? xD


Setlist je v celém článku.

Green Day na Pinkpop festivalu

17. června 2013 v 22:25 | Tracy |  Green Day - koncerty
Green Day včera večer hráli na Pinkpop festivalu v Nizozemí. Odehráli celkem klasický setlist, ale po Stray Heart se Billie rozhodl, že zahraje Good Riddance - ta tedy zazněla netradičně uprostřed setlistu, zahraná na elektrickou kytaru. Prý to bylo proto, že se Trému rozbil pedál u bicích, tak potřebovali zabavit diváky, než mu to vymění. Tady je video:


Na koncertu byla i celá Mikova rodina. Napravo u Mika na podiu stojí Brittney s Ryan Ruby Mae a Brixton prý někdy během koncertu vběhl na pódium :).

Setlist je v celém článku.

Joey a Ramona úspěšně zakončili studium na střední škole

14. června 2013 v 13:21 | Tracy |  Green Day
Máme rok 2013, a to znamená, že naše "class of 13" - Billieho syn Joey a Trého dcera Ramona dokončili střední školu a úspěšně odmaturovali či odpromovali, nebo co to v Americe vlastně dělají xD. Každopádně jim moc gratuluju! :)

Hrdí tatínci se pochlubili fotkami svých absolventů na instagramu:

Happy graduation to Joey. My ultimate inspiration #family

No more teachers, no more books....Ramonapalooza! #yourrealDad #classof13 #NYC

Im so Proud of you! #Class of 13 #Graduation!

Už mám prázdniny :)

13. června 2013 v 21:31 | Tracy |  Moje řeči...
Od středy už mám konečně prázdniny! V úterý jsem udělala se štěstím poslední, šestou zkoušku (ze statistiky - jó to nejlepší nakonec) a teď už si můžu užívat volna :). Sice budu muset ještě do školy jednou zajít, abych vrátila nějaká skripta do knihovny a na konzultaci kvůli bakalářce, jejíž velkou část budu asi muset napsat přes léto, ale to už snad nebude tak hrozné.

Na léto toho zatím moc naplánovaného nemám, tak musím něco vymyslet, nějaké výlety, festivaly a tak. Zatím to vypadá klasicky na návštěvu příbuzných na Slovensku a návštěvy babičky, dovolenou v Krušných horách, brigádu a na začátku září zájezd na formule do Itálie - joj na to už se strašně těším, ale to bude až za dlouho! A co vy? Máte už nějaké plány na prázdniny? :)

Když mám teď tolik volného času, tak jsem se rozhodla, že zase začnu trošku kreslit, protože mě to vždycky bavilo, ale za poslední tři roky jsem nenakreslila ani čárku, protože jsem trávila spoustu času na počítači nebo nevím, co jsem vlastně s tím časem dělala. A taky chci začít trochu víc číst, protože to jsem taky poslední dobou dost zanedbávala. No tak jsem s tím vším radši rovnou začala. Tady se můžete mrknout na mé první nejisté pokusy:

Pokud vás to neodradilo, tak další jsou v celém článku.

Druhé album Emily's Army - Lost in 17

13. června 2013 v 20:17 | Tracy |  Emily's Army
Emily's Army, skupina, kterou tvoří bratři Cole a Max Beckerovi (kteří zpívají a hrají na kytaru a basu), kytarista Travis Neumann a bubeník Joey Armstrong, vydala už druhé album s názvem "Lost in 17", což je zároveň i jméno poslední písničky na albu. Album jim opět produkoval taťka Joeyho - Billie Joe Armstrong.

Album vyšlo v úterý. Kluci ho odprezentují na koncertním turné po USA a Velké Británii. Celé si ho můžete poslechnout na stránkách Rolling Stone - zde.

Video ze včerejšího koncertu

10. června 2013 v 12:54 | Tracy |  Green Day - koncerty
Ve videu níže se můžete podívat na celý záznam ze včerejšího koncertu Green Day na Rock am Ring. Koncert tam tedy není úplně celý, je tam jen to, co jsme mohli včera vidět online - live stream skončil při písničce "She".

Ale teda byl to skvělý koncert! Kluci vypadali naprosto šťastně a spokojeně a úžívali si to :). Billie měl víc proslovů než obvykle a dělal různé vtípky. Třeba "We're gonna party like it's 1999. I don't even know what that means. But it makes me feel good!" xD a "Do you wanna star a brand new war?", cowboy, "Mike Dorent" při Longview, Deutschland tím vysokým hlasem atd. už ani nevím, co tam všechno prováděli xD. A bylo super slyšet Nice Guys Finish Last, Waiting a Missing You <3.

No koukněte se sami, pokud jste to neviděli už včera:


Jo a St. Jimmy je od teď asi Going To Pasalaqua, tak se nedivte xD.

Setlisty z Rock am Ring a Rock im Park

10. června 2013 v 12:17 | Tracy |  Green Day - koncerty
Setlist ze včerejšího koncertu na Rock am Ring:

Green Day Setlist Rock am Ring 2013 2013, 99 Revolutions
Druhý setlist v celém článku.