Listopad 2013

Green Day potřebují dobít baterky

30. listopadu 2013 v 20:00 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Za poslední dobu dělali Billie s Norah několik rohovorů ohledně jejich nedávno vydaného alba Foreverly (např. pro New York Times nebo pro stránku paste.com). Naposledy dělali rozhovor pro rádio BBC, který si můžete poslechnout tady. Kromě všeobecných otázek o novém albu byla Billiemu také položena otázka, co teď plánují s Green Day, a Billie Joe odpověděl, že si po australském turné (které budou mít na začátku příštího roku) udělají pauzu:

"Jedeme do Austrálie na turné a potom si uděláme přestávku. Je fajn dělat i nějaké jiné věci, až budeme připraveni dělat znovu Green Day, naše baterky budou nabité."

Ta přestávka může znamenat, že budou mít volno pár měsíců a pak budou v létě pokračovat s turné k trilogii, nebo to taky může znamenat dlouhou přestávku trvající až do vydání dalšího alba...tak uvidíme, jak to bude. Přestávku si ale rozhodně zaslouží.

Přijedou k nám All Time Low!

27. listopadu 2013 v 19:28 | Tracy |  Moje řeči...
Když by to tu někoho zajímalo (a věřím, že bude xD), tak All Time Low přijedou na začátku příštího roku koncertovat k nám do ČR! Konkrétně se koncert bude konat 26. února 2014 v Praze v klubu Roxy. Lístky se začnou prodávat už zítra - více informací na stránkách ticketpro.

Tak, co? Půjdete někdo? Já rozhodně chci jít! Na tom koncertu ve Vídni, jak hráli jako předkapela Green Day, mě úplně nadchly, takže se na ně hrozně těším! Mám z toho radost, že přijedou! :)


Za info děkuji Nikole Mills a její facebookové stránce All Time Low Czech Republic, protože bez toho bych se o tom dozvěděla možná až za sto let, což už by bylo samozřejmě pozdě :D.

Dnes vychází album Foreverly

25. listopadu 2013 v 23:51 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Dnes 25.11. vyšlo album Billieho a Norah Jones "Foreverly". Album se dá ode dneška zakoupit i v českých obchodech, např. v Bontonlandu - CD při objednání přes internet stojí 379 Kč, jinak 399 Kč. K dispozici je i LP verze, ta už je o trochu dražší, stojí okolo 600 Kč.

Album si můžete poslechnout např. tady.

Deštivý benefiční koncert - Green Day na Dreamforce Conference

21. listopadu 2013 v 19:44 | Tracy |  Green Day - koncerty
Green Day v úterý večer po delší době zase koncertovali - hráli na benefičním koncertu Dreamforce Conference. Výtěžek z koncertu šel na pomoc dětským nemocnicím z Bay Area.

Ještě před začátkem koncertu začalo hustě pršet, což neodradilo fanoušky, kteří se nahrnuli před pódium. Koncert zahájila skupina Blondie v 19:30. Po jejich vystoupení museli organizátoři odstranit vodu ze střechny pódia, a voda se zřejmě vylila i na chudáky fanoušky pod pódiem. Po té už se na pódiu začalo chystat vybavení pro Green Day.

Green Day začali hrát přibližně deset minut před půl desátou a koncert odstartovali klasicky písničkami "99 Revolutions" a "Know Your Enemy". Zajímavější to začalo být, když zahráli "Angel Blue", písničku z Uno!, kterou hráli živě jen jednou, v roce 2012.


O pár písniček později se rozhodli zahrát další neobvyklejší kousek, "Before The Lobotomy", kterou nehráli od turné v roce 2009. Ovšem přibližně 40 sekund po té, co ji začali hrát, přestalo částečně fungovat ozvučení. Voda protrhla plachtu chránící pódium a poničila zvukové vybavení.


Green Day se tak museli obejít bez mikrofonů a pořádného zesílení zvuku, což jim ale nezabránilo v tom, aby dál bavili diváky písničkami, které všichni znají - jako "Good Riddance" (tu hráli dokonce dvakrát), "Basket Case", "Holiday" a další, a fanoušci je tak mohli zpívat sami.Po nějaké době začala alespoň část zvukového vybavení fugnovat, a tak Billie Joe zahrál akusticky "Wake Me Up When September Ends".


Po té Green Day pokračovali stále jen s částečně opraveným zvukem. Během toho času zahráli další nečekané písničky "Wild One" a "Peacemaker". Po té už byl zvuk úplně v pořádku a Green Day mohli v klidu dokončit koncert s plným nasazením - začali s "Nuclear Family", také zahráli písničku "Rusty James" a koncert zakončili s "Minority".

Po koncertu napsal Billie Joe na instagram, že se potkal s Johnem Kiffmeyerem (bývalým bubeníkem Green Day, který skupinu opustil v roce 1990), který na koncert zavítal, a popovídali si spolu o starých časech.

Setlist v celém článku.

Komentáře Billieho a Norah k písničkám z alba Foreverly

21. listopadu 2013 v 11:53 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Billie Joe a Norah Jones ve videu mluví o jednotlivých písničkách z alba Foreverly:


Poslechněte si celé album Foreverly na Amazonu!

19. listopadu 2013 v 17:22 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Na Amazonu si můžeme ode dneška poslechnout celé album Foreverly, které nahrál Billie s Norah Jones. Album tam bude zdarma k poslechu až do dne vydání alba, tedy do 25. listopadu.
Album se dá na Amazonu také předobjednat za 9,99 dolarů.

Video k písničce Silver Haired Daddy Of Mine

19. listopadu 2013 v 17:15 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Na YouTube kanálu Warner Bros Records se objevilo další video k písničce z alba Foreverly - Silver Haired Daddy Of Mine:


Tré a jeho přítelkyně

17. listopadu 2013 v 17:28 | Tracy |  Tré Cool
Tré má již delší dobu novou přítelkyni, jmenuje se Sara a takhle jim to spolu sluší:


Více fotek v celém článku.

Video k písničce Long Time Gone

14. listopadu 2013 v 22:29 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Před chvílí bylo na YouTube zveřejněno video k písničce Long Time Gone:


No pokud tam čekáte Billieho, tak vás musím zklamat, ale nedočkáte se.

Poslechněte si další písničku z alba "Foreverly"

14. listopadu 2013 v 20:31 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Od teď si můžeme poslechnout další písničku z alba Billieho a Norah Jones - Silver Haired Daddy Of Mine. Tady je:


Případně si můžete písničku poslechnout na tomto odkaze. Album "Foreverly" vyjde 25. prosince.