Duben 2015

Celý film Like Sunday, Like Rain online ke shlédnutí

27. dubna 2015 v 11:18 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Nějaký dobrák dal na YouTube celý film Like Sunday, Like Rain, ve kterém si Billie Joe zahrál vedlejší postavu, takže se teď na to můžeme podívat. Film je tedy v angličtině bez titulků (taky by se mi hodily, ale šlo to i bez nich). Nevím, jak dlouho to tam vydrží, takže radši případně koukejte co nejdřív.


AKTUALIZACE: No tak tamto video už smazali. Nahradila jsem ho dalším, ale to už je bohužel v o dost horší kvalitě.

Nejlepší, nejzajímavější a nejznámější koncerty Green Day

26. dubna 2015 v 23:38 | Tracy |  Green Day - koncerty
Nejsem si úplně jistá, jak tenhle článek pojmenovat, ale napadlo mě, že by bylo hezké se podívat na pár koncertů Green Day, které jsou dostupné na videu, a prostřednictvím nich si projít tu víc jak 25 let dlouhou kariéru Green Day.

Co se týče toho nejlepšího koncertu, tak pro každého to bude asi nějaký jiný, ale pro mě je to rozhodně můj první koncert Green Day, v Praze v roce 2010. Na ten nikdy nezapomenu. No ale teď se tedy pojďme věnovat těm koncertům, které já osobně znám jen z videí.

  • Pinole Valley High School (1990) - začneme asi nejstarším záznamem koncertu Green Day, který znám. Green Day hráli na pozemcích své střední školy, ještě v sestavě s Johnem Kiffmeyerem za bicími. Bylo to někdy krátce po tom, co Billie ze školy odešel. Později ten rok pak Kiffmeyera vystřídal Tré Cool. Při koukání na tenhle koncert mě napadlo, jakou odvahu musí mít zpěvák, alias autor textů, když dokáže o svých emocích a citech zpívat před svými spolužáky a vůbec celým světem..

Pokračování v celém článku.

Green Day s ostatními uvedenými do síně slávy

25. dubna 2015 v 14:44 | Tracy |  Green Day
Ve videu se můžete podívat na několik závěrečných písniček, které si zahráli a zazpívali společně všichni, kteří byli ten večer uvedeni do rokenrolové síně slávy. Kromě Green Day tam tak můžete vidět Joan Jett se skupinou The Blackhearts, bubeníka Ringo Starra nebo třeba soulového zpěváka Billa Witherse. Připojili se k nim i někteří hosté, kteří na této události vystupovali, jako Paul McCartney, skupina Fall Out Boy nebo Miley Cyrus.


Další video a fotky v celém článku.

Rozchodová scéna s Billiem z filmu Like Sunday, Like Rain

24. dubna 2015 v 16:47 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Film Like Sunday, Like Rain, ve kterém si zahrál Billie Joe, je k pronajmutí (či jak to vyjádřit) na Amazonu a iTunes. Snad to funguje i pro naši zemi, ale nevím, nezkoušela jsem to, i když bych ten film už opravdu rána viděla. Škoda, že ho nedávali u nás v kinech.
Ve videu níže se můžete podívat na rozchodovou scénu:


Nechápu, jak se s ním Leighton mohla rozejít, když se tam tváří tak roztomile :D.
Když byste se chtěli podívat na Billieho dřívějjší herecké výkony, tam můžete zkusit videa z Haunted, This is 40 nebo z Nurse Jackie.

Billie Joe už pracuje na písničkách pro další album Green Day

23. dubna 2015 v 17:49 | Tracy |  Green Day
V aktuálním čísle časopisu Kerrang!, který bohužel nevychází v České republice, je několikastránkový článek, který se věnuje nedávnému koncertu Green Day v The House of Blues v Clevelandu a jejich historii. Článek také obsahuje rozhovory s několika lidmi, kteří mají ke Green Day blízko, např. s Robem Cavallem, Butchem Vigem a Jessem Malinem.

Nejzajímavější je část článku, ve které se mluví o budoucnosti kapely. Rob Cavallo, producent téměř všech alb Green Day, tam říká: "Nedávno jsem slyšel pět nových písniček, které Billie napsal a na ukázku nahrál. Můžu vám říct, že byly prostě fantastické. Je absolutně na vrcholu svých schopností. Fanoušci si mohou být jistí, že až se (Green Day) vrátí, hudba bude úžasná."

Takže se asi máme na co těšit! Scany z časopisu najdete v celém článku.

Rock and Roll Hall of Fame: Billie, Mike a Tré s rodinami

21. dubna 2015 v 21:27 | Tracy |  Green Day
Green Day si na slavnostní večer jejich uvedení do síně slávy samozřejmě vzali s sebou své rodiny, aby je podpořily.

Tré s manželkou Sarou, dcerou Ramonou a synem Frankitem

Billie s manželkou Adrienne a syny Joyem a Jakobem

Mike Dirnt s manželkou Brittney a dcerou Estelle

Více fotek v celém článku.

Krásné poděkování od Billieho

21. dubna 2015 v 20:18 | Tracy |  Billie Joe Armstrong

Možná jste si všimli, že nervózní Billie Joe nějak zapomněl ve své děkovné řeči při uvádění do rokenrolové síně slávy poděkovat fanouškům. Myslím, že mu to můžeme vklidu odpustit, protože tímhle nádherným poděkováním, které napsal na instagram nám to kompletně vynahradil!

dear you

I can't express enough how much love is in my heart for all of you in our green day community.
for me to try to put it into words almost feels awkward.
sometimes I don't always like to use the word "fan". I think I can speak on behalf of me mike and Tre when I call you family or community. Because you all truly grew up together with us and shared this journey together.
this is more than an award. it's the privilege to play music, write songs and follow this psychotic passion called rock n roll.

and We share this honor together. because honestly YOU ARE our rock n roll hall of fame.
idiot nation forever

rage and love
Billie Joe

Překlad v celém článku.

Nejlepší punková párty: děkovné řeči a vystoupení Green Day

20. dubna 2015 v 23:26 | Tracy |  Green Day
Přeložila jsem část článku ze stránek rollingstone.com, protože podle mě docela hezky vystihuje celé uvádění Green Day do síně slávy:

Uvádění Green Day bylo výjimečným osobním oknem do rodin kapely. Zatímco obrazovky ukazovaly jeho matku, ženu Adrienne a dva syny křenící se v davu, Billie Joe Armstrong prošel historii kapely, od vyrůstání jako nejmladší ze šesti dětí, a oblíbení si rokenrolu díky sledování Alice Coopera na Showtimeu, až po potkání Mikea Dirnta ("má hudební spřízněná duše") poté, co se jejich školy sloučily, a potkání Tré Coola, když hrál pro místní kapelu, jménem Lookouts. "Jeden z mých nejoblíbenějších bubeníků vůbec" řekl Armstrong. "On je ten nejnebezpečnější bubeník na planetě."

V kouzelných proslovech Tré Cool děkoval své rodině a dlouhému seznamu bubeníků, od Buddyho Riche po Keithe Moona, zatímco Dirnt poděkoval společnosti Ford motor za "vytvoření dodávky Ford Econoline, té zatraceně nejlepší dodávky, jakou jakákoliv smradlavá kapela na turné může mít." Také poděkoval své ženě Brittney. "Jsi úžasná matka. Minulý rok jsi rakovině nakopala zadek," řekl, zatímco ona propukla v smích, s očima zalévajícíma se slzami.

Pak kapela rozburácela sál s American Idiot, When I Come Around a Basket Case, zatímco se kluci z Fall Out Boy bavili v zákulisí, Patrick Stump bubnujíc do rytmu na svých džínách.

"Když se podíváte na jejich dosavadní výsledky, v každé fázi hry dělají tu nejlepší věc, kterou můžou udělat," vysvětluje. "Nemyslím jen braní děcek na pódium, aby si s nimi zahrály, ale tu nejúžasnější, nejupřímnější věc, kterou můžete jako umělec udělat: vydat lidovou nahrávku, vydat American Idiot - to bylo odvážné album."


Fotky a úryvky z proslovů

20. dubna 2015 v 11:11 | Tracy |  Green Day
Přidávám několik fotek z proslovů, které jste mohli vidět ve videu v článku níže. Obzvlášť Billie Joe vypadal před a při proslovu hodně dojatý a nervózní :). K fotkám jsem ještě přidala nějaké úryvky z proslovů, které se mi extra líbily.


Více fotek v celém článku.

Uvádění do síně slávy, děkovné řeči

19. dubna 2015 v 22:36 | Tracy |  Green Day
Green Day byli do Rock and Rollové síně slávy uvedeni skupinou Fall Out Boy, která na jejich počest pronesla uvítací proslov. Poté co jim byly předány ceny, Tré, Mike a Billie pronesli krásné děkovné řeči, ve kterých děkovali rodině, fanouškům, sobě navzájem, těm, co je ovlivnili a všem, co jim na jejich úžasné hudební cestě pomáhali.


Přepis děkovných řečí v celém článku.