Srpen 2015

GP Maďarska - video

2. srpna 2015 v 21:15 | Tracy |  Moje řeči...
Pokud byste se ještě chtěli podívat, tak jsem ze svého výletu na formule 1 do Maďarska vytvořila i video, ale doporučuji před zhlédnutím přečíst článek :).


"Race of the year" aneb Velká cena Maďarska 2015

2. srpna 2015 v 21:06 | Tracy |  Moje řeči...
Zdravím všechny čtenáře tohoto blogu, pokud tu po tak dlouhé době neaktivity ještě nějací jsou! Pokud ne, tak zdravím alespoň Didi Smějící se. Ráda bych se s vámi podělila o své zážitky ze závodního víkendu formule 1 v Maďarsku, kam jsem se minulý týden vypravila.


Po dvou letech jsem se zase dostala na závod formule 1, tentokrát na velkou cenu Maďarska. Maďarsko jsem vybrala jednak kvůli dostupnosti, jednak kvůli Kimimu, který tento závod považuje téměř za domácí, a to díky množství finských fanoušků, kteří se sem každoročně sjedou. Na výlet jsem vyrazila se sestřenicí a její kamarádkou. Jely jsme opět s cestovkou Prima Italia, se kterou jsem měla dobrou zkušenost z minula, a celý zájezd proběhl opět bez problémů.

Ve čtvrtek o půlnoci jsme vyrazili moc pěkným dvoupatrovým autobusem směr Slovensko, překodrcali se přes stále ještě neopravenou dálnici D1 do Brna a následně Bratislavy, kde jsme nabrali mé slovenské spolucestující, a postupovali dále na jih do Maďarska. V autobuse jsme se dozvěděli, že na nás hned ráno po příjezdu bude čekat televize sport2 v čele s Tomášem Richtrem, který by s některými z nás rád natočil pár rozhovorů. To nás samozřejmě velmi potěšilo, protože kdo by nechtěl jít celý krásný po noci strávené v autobuse hned do televize, že? Komentátor i s kameramanem na nás skutečně čekali, a jen co jsme zastavili na parkovišti u okruhu, začali natáčet náš výstup z autobusu. Následně požádali těch pár lidí, včetně mé sestřenice, kteří se uvolili dělat rozhovory, aby se dostavili k hlavní bráně na Hungaroring, kde proběhne natáčení. Šly jsme se sestřenicí jako doprovod, s plánem, že budeme natáčení sledovat zpovzdálí, ale nakonec jsme se na žádost Tomáše Richtra také připojily k natáčející skupince, s tím, že budeme dělat křoví. Pak proběhly rozhovory s fanoušky na různá témata, vše se vždy natáčelo několikrát, aby pak bylo z čeho vybírat. Překvapilo mě, že tam byl pan Richtr v podstatě jen s maďarským kameramanem, všechno si musel vymyslet i řídit sám. Musím říct, že natáčení bylo zábavné a rozhodně to byla zajímavá zkušenost, a Tomáš Richtr je velmi sympatický člověk. Po natáčení si s námi ještě popovídal, vyfotil a dokonce nás i pozval, abychom s ním šly po tréninku na pivo, ale bohužel jsme ho pak už nenašly.

Pokračování v celém článku.