Srpen 2016

Video k Bang Bang

12. srpna 2016 v 19:44 | Tracy |  Green Day - videoklipy, písničky...
Dnes se na Green Day účtu na YouTube konečně objevilo video k singlu Bang Bang (předtím bylo jen na jejich facebooku). Písnička je psaná z pohledu masového střelce a Billie o ní v rozhovoru pro Rolling Stone řekl toto: "Je to o kultuře masového střílení, které se odehrává v Americe, spojené s narcistickými sociálními médii. Děje se tady nějaké násilí, ale taky je to všechno natáčeno, všichni máme sebe neustále pod dohledem. Podle mě je to strašně zvrácené. Dostat se do mozku někoho takového bylo bizardní. Strašně mě to vyděsilo. Jediné, co jsem chtěl, když jsem to dopsal, bylo dostat to z hlavy, protože mě to děsilo."


Text a překlad najdete v celém článku.

Green Day zveřejnili singl Bang Bang, nové album vyjde v říjnu!

11. srpna 2016 v 20:39 | Tracy |  Green Day
Dnes měl v rádiích i na internetu premiéru singl Bang Bang a musím říct, že je to pecka! Čekala jsem všechno možné, ale tohle rozhodně předčilo mé očekávání! Green Day k singlu vydali i video s textem, které najdete buď na jejich facebooku, nebo na oficiálních stránkách. Já už jsem písničku slyšela snad stokrát a pokaždé je to lepší a lepší - řekla bych, že teď už si ji prozpěvují i sousedi :D.


Společně se singlem nám byl odhalen i název nového alba a datum jeho zveřejnění - album se bude jmenovat Revolution Radio, bude obsahovat 12 skladeb a vyjde 7. října 2016. Revolution Radio se dá již předobědnat na stránkách Green Day. Zde je tracklist nového alba:

1) SOMEWHERE NOW 4:08
2) BANG BANG 3:25
3) REVOLUTION RADIO 3:00
4) SAY GOODBYE 3:39
5) OUTLAWS 5:02
6) BOUNCING OFF THE WALL 2:40
7) STILL BREATHING 3:44
8) YOUNGBLOOD 2:32
9) TOO DUMB TO DIE 3:23
10) TROUBLED TIMES 3:04
11) FOREVER NOW 6:52
12) ORDINARY WORLD 3:00


Na webových stránkách Rolling Stone vyšel rozhovor s Billiem nejen o novém albu - můžete si ho přečíst zde. Billie tam přibližuje jednotlivé písničky, např. o Bang Bang říká, že je psaná z pohledu masového střelce, a že celé album tak nějak vyjadřuje chaos, který teď v Americe vládne, ale některé písničky budou i osobnějšího rázu.