Říjen 2016

Video k písničce Ordinary World

13. října 2016 v 22:35 | Tracy |  Green Day - videoklipy, písničky...
Green Day včera zveřejnili další video s textem, tentokrát k akustické písničce Ordinary World. Jedná se o poslední písničku z alba Revolution Radio a titulní písničku ke stejnojmenému filmu, pro kterou ji Billie Joe původně složil, ale tak se mu zalíbila, že ji chtěl mít i na albu Green Day.


Rozhovor s Billiem o filmu Ordinary World a o Green Day

10. října 2016 v 23:17 | Tracy |  Billie Joe Armstrong
Billie Joe se dnes účastnil rozhovoru pro AOL k filmu Ordinary World (film se původně jmenoval Geezer), ve kterém si zahrál hlavní roli - stárnoucího rockera Perryho. Společně s Billiem tam byl i režisér filmu Lee Kirk. V rozhovoru mluví především o filmu, trochu o volbách a Trumpovi, a také mluví o novém albu Green Day a jejich budoucích plánech. Na rozhovor se můžete podívat zde.


Tady je ještě trailer k filmu Ordinary World:


Rozhovor beze slov

10. října 2016 v 20:27 | Tracy |  Green Day
Green Day udělali pro německou stránku Süddeutsche Zeitung Magazin rozhovor beze slov - své odpovědi měli vyjádřit pouze svým výrazem či gesty. Některé ty fotky = odpovědi jsou opravdu vtipné. Mně se nejvíc líbilo, jak předvedli fanoušky v první řadě :D.

1) Jako skupina fungujete už přes 25 let. Jaké je vaše tajemství, že si vzájemně nelezete na nervy?

Pokračování v celém článku

Green Day odpovídali na otázky fanoušků na Reddit

9. října 2016 v 13:48 | Tracy |  Green Day
Včera po jedenácté večer našeho času odpovídali Green Day fanouškům na jejich otázky na stránce Reddit.com, která funguje jako diskuzní fórum. Green Day odpovídali spíše vtipně, než vážně. Jedna z jejich odpovědí, která se mi líbila, byla na otázku, jaké mají vzpomínky na dobu, kdy jezdili na turné v dodávce přestavěné z pojízdné knihovny. Na to Billie odpověděl, že jednou, když si zrovna kupovali trávu od dýlera, k nim přišla nějaká ženská a chtěla si koupit knížky. A Tré k tomu dodal, že pak s nimi zůstala a kouřila :D.
Všechny jejich odpovědi si můžete přečíst zde, pro zobrazení otázky pak stačí kliknout na "souvislost".


Green Day hráli písničky na přání

9. října 2016 v 12:44 | Tracy |  Green Day - koncerty
V pátek, v den vydání alba Revolution Radio, měli Green Day koncert v New Yorku. Koncert zahájili poprvé písničkou Somewhere Now z nového alba, pokračovali klasicky s Bang Bang a Revolution Radio, a pak namísto klasického setlistu nechali fanoušky vybrat si, jaké písničky by chtěli zahrát. Vznikl z toho skutečně unikátní koncert, na kterém zaznělo mnoho rarit - především písničky z alb 1,039/Smoothed Out Slappy Hours, Kerplunk a Insomniac. Na setlist se můžete podívat zde. Některé ze starších písniček se pak Green Day rozhodli zařadit i při včerejším koncertu ve Webster Hall. Tady je pár videí:

Další videa z tohoto koncertu najdete např. zde. Jsem zvědavá, jak se bude setlist postupně proměňovat, a co nám nakonec zahrají v Praze.

Další rozhovor Green Day pro rádio SiriusXM

8. října 2016 v 14:27 | Tracy |  Green Day
Green Day se včera opět zastavili v rádiu SiriusXm, aby si popovídali s moderátorkou o jejich třicetileté kariéře, nahrávání nového alba a dalších věcech. Článek s rozhovorem si můžete přečíst zde, nebo se podívat na videa níže:
Rozhovory s Green Day v rádiu - Howard Stern Show, 2 hours with Matt Pinfield

8. října 2016 v 13:56 | Tracy |  Green Day
Nastal ten skvělý čas, kdy Green Day uvidíme a uslyšíme všude možně. Kluci na propagaci alba Revolution Radio, které vyšlo včera (7.10.), dělají spoustu rozhovorů, ať už pro internet, časopisy, rádia či televizi.


Ve středu 5. 10. byli Green Day hosty ranní show na rádiu Sirius XM s moderátorem Howardem Sternem. Hodinu a půl dlouhý rozhovor, ve kterém probrali postupně jejich historii a všechna alba a hity Green Day, proložili i hudebním vystoupením. V rádiu naživo zazněli písničky Welcome to Paradise, Holiday, Boulevard of Broken Dreams, Bang Bang a Revolution Radio. Rozhovor je to velmi zajímavý, mluví tam o všem možném, od jejich hudebních začátků, přes Billieho zatčení za svlékání na pódiu v Milwaukee, až po tvorbu nového alba. Také se tam baví např. o tom, jak si Billie vede už čtyři roky bez pití alkoholu. V rozhovoru zaněla i historka, jak Billie Joe přišel k uraženému zubu, těsně před natáčením videoklipu k Good Riddance. Hudební vystoupení a úryvky z rozhovoru je možné poslechnout si na tomto odkazu. Celý rozhovor je pak ke stažení zde, díky jednomu členovi GDC, který ho tam nahrál :).

Další rozhovor pro rádio, tentokrát pro show "2 hours with Matt Pinfield", který absolvovali Mike a Tré (Billie byl v té době nemocný) trvá cca. hodinu. Rozhodně také stojí za poslechnutí. Je zajímavé zase pro změnu slyšet více mluvit Mikea a Trého. Poslechnout si ho můžete tady.


Lyric Video k YoungBlood

7. října 2016 v 22:53 | Tracy |  Green Day - videoklipy, písničky...
Green Day dnes na svém YouTube kanále zveřejnili další video s textem, tentokrát k písničce Youngblood. Písnička je o Billieho ženě Adrienne :).


Dnes vyšlo album Revolution Radio

7. října 2016 v 22:49 | Tracy |  Green Day
Dnes oficiálně vyšlo nové album Green Day - Revolution Radio, což je zajisté důvod k oslavě :D. V ČR album stojí okolo 400 Kč.Lyric Video k Still Breathing

7. října 2016 v 22:48 | Tracy |  Green Day - videoklipy, písničky...
Třetím singlem z alba Revolution Radio se stala písnička Still Breathing: