Green Day

Rozhovor beze slov

10. října 2016 v 20:27 | Tracy
Green Day udělali pro německou stránku Süddeutsche Zeitung Magazin rozhovor beze slov - své odpovědi měli vyjádřit pouze svým výrazem či gesty. Některé ty fotky = odpovědi jsou opravdu vtipné. Mně se nejvíc líbilo, jak předvedli fanoušky v první řadě :D.

1) Jako skupina fungujete už přes 25 let. Jaké je vaše tajemství, že si vzájemně nelezete na nervy?

Pokračování v celém článku

Green Day odpovídali na otázky fanoušků na Reddit

9. října 2016 v 13:48 | Tracy
Včera po jedenácté večer našeho času odpovídali Green Day fanouškům na jejich otázky na stránce Reddit.com, která funguje jako diskuzní fórum. Green Day odpovídali spíše vtipně, než vážně. Jedna z jejich odpovědí, která se mi líbila, byla na otázku, jaké mají vzpomínky na dobu, kdy jezdili na turné v dodávce přestavěné z pojízdné knihovny. Na to Billie odpověděl, že jednou, když si zrovna kupovali trávu od dýlera, k nim přišla nějaká ženská a chtěla si koupit knížky. A Tré k tomu dodal, že pak s nimi zůstala a kouřila :D.
Všechny jejich odpovědi si můžete přečíst zde, pro zobrazení otázky pak stačí kliknout na "souvislost".

Další rozhovor Green Day pro rádio SiriusXM

8. října 2016 v 14:27 | Tracy
Green Day se včera opět zastavili v rádiu SiriusXm, aby si popovídali s moderátorkou o jejich třicetileté kariéře, nahrávání nového alba a dalších věcech. Článek s rozhovorem si můžete přečíst zde, nebo se podívat na videa níže:Rozhovory s Green Day v rádiu - Howard Stern Show, 2 hours with Matt Pinfield

8. října 2016 v 13:56 | Tracy
Nastal ten skvělý čas, kdy Green Day uvidíme a uslyšíme všude možně. Kluci na propagaci alba Revolution Radio, které vyšlo včera (7.10.), dělají spoustu rozhovorů, ať už pro internet, časopisy, rádia či televizi.


Ve středu 5. 10. byli Green Day hosty ranní show na rádiu Sirius XM s moderátorem Howardem Sternem. Hodinu a půl dlouhý rozhovor, ve kterém probrali postupně jejich historii a všechna alba a hity Green Day, proložili i hudebním vystoupením. V rádiu naživo zazněli písničky Welcome to Paradise, Holiday, Boulevard of Broken Dreams, Bang Bang a Revolution Radio. Rozhovor je to velmi zajímavý, mluví tam o všem možném, od jejich hudebních začátků, přes Billieho zatčení za svlékání na pódiu v Milwaukee, až po tvorbu nového alba. Také se tam baví např. o tom, jak si Billie vede už čtyři roky bez pití alkoholu. V rozhovoru zaněla i historka, jak Billie Joe přišel k uraženému zubu, těsně před natáčením videoklipu k Good Riddance. Hudební vystoupení a úryvky z rozhovoru je možné poslechnout si na tomto odkazu. Celý rozhovor je pak ke stažení zde, díky jednomu členovi GDC, který ho tam nahrál :).

Další rozhovor pro rádio, tentokrát pro show "2 hours with Matt Pinfield", který absolvovali Mike a Tré (Billie byl v té době nemocný) trvá cca. hodinu. Rozhodně také stojí za poslechnutí. Je zajímavé zase pro změnu slyšet více mluvit Mikea a Trého. Poslechnout si ho můžete tady.

Dnes vyšlo album Revolution Radio

7. října 2016 v 22:49 | Tracy
Dnes oficiálně vyšlo nové album Green Day - Revolution Radio, což je zajisté důvod k oslavě :D. V ČR album stojí okolo 400 Kč.


Green Day zveřejnili singl Bang Bang, nové album vyjde v říjnu!

11. srpna 2016 v 20:39 | Tracy
Dnes měl v rádiích i na internetu premiéru singl Bang Bang a musím říct, že je to pecka! Čekala jsem všechno možné, ale tohle rozhodně předčilo mé očekávání! Green Day k singlu vydali i video s textem, které najdete buď na jejich facebooku, nebo na oficiálních stránkách. Já už jsem písničku slyšela snad stokrát a pokaždé je to lepší a lepší - řekla bych, že teď už si ji prozpěvují i sousedi :D.


Společně se singlem nám byl odhalen i název nového alba a datum jeho zveřejnění - album se bude jmenovat Revolution Radio, bude obsahovat 12 skladeb a vyjde 7. října 2016. Revolution Radio se dá již předobědnat na stránkách Green Day. Zde je tracklist nového alba:

1) SOMEWHERE NOW 4:08
2) BANG BANG 3:25
3) REVOLUTION RADIO 3:00
4) SAY GOODBYE 3:39
5) OUTLAWS 5:02
6) BOUNCING OFF THE WALL 2:40
7) STILL BREATHING 3:44
8) YOUNGBLOOD 2:32
9) TOO DUMB TO DIE 3:23
10) TROUBLED TIMES 3:04
11) FOREVER NOW 6:52
12) ORDINARY WORLD 3:00


Na webových stránkách Rolling Stone vyšel rozhovor s Billiem nejen o novém albu - můžete si ho přečíst zde. Billie tam přibližuje jednotlivé písničky, např. o Bang Bang říká, že je psaná z pohledu masového střelce, a že celé album tak nějak vyjadřuje chaos, který teď v Americe vládne, ale některé písničky budou i osobnějšího rázu.

Nové album Green Day by mohlo vyjít na podzim

20. dubna 2016 v 16:11 | Tracy
Různé zdroje neustále potvrzují, že Green Day momentálně nahrávají ve studiu nové album. Naposledy to potvrdil tiskový mluvčí Green Day, Brian Bumbery. (článek zde). Nahrávání nového alba potvrdil i Billie Joe Armstong, když na něj minulý týden na ulici narazil jeden z fanoušků. Billie také řekl, že by album "snad mělo vyjít na podzim tohoto roku". Takže se máme na co těšit! :)

Trailer na vysílání Rock and Roll Hall of Fame na HBO

9. května 2015 v 21:19 | Tracy
HBO bude 30. května vysílat záznam z ceremoniálu Rock and Roll Hall of Fame, takže to celé konečně budeme moci vidět (doufám, že se nějaká dobrá verze dostane i na internet, jelikož HBO nemám). Zatím se můžeme podívat na trailer:

Rozhovor s Billiem o síni slávy a novém albu

3. května 2015 v 18:11 | Tracy
Na stránkách Rolling Stone byl nedávno zveřejněn rozhovor s Billiem, ve kterém mluví o jejich "neskutečném" víkendu v Clevelandu - o koncertu v House of Blues, o Sweet Children a uváděcím ceremoniálu do rokenrolové síně slávy. V rozhovoru Billie mluví i o budoucnosti kapely:

"Rozhodně jsme ve skvělém rozpoložení. Vždycky jsme byli pěkně nabití. Předtím, než jsme se o čemkoliv z tohohle dozvěděli, jsem měl už napsáno pár písniček a všichni z nich byli opravdu nadšení. A pak jsme slyšeli o síni slávy, a byli jsme úplně ohromení. Jo, chci říct, že si dáme na čas. Nebudeme se z toho snažit vytáhnout něco jako vítězné kolo, protože já rozhodně chci, aby muzika přišla ve správný čas a byla inspirovaná, ne jen proto, že jsme byli oceněni, nebo něco takového, ale protože oceňujeme muziku. Chceme na tom pracovat, a chceme udělat skvělé album.

Momentálně mám asi čtyři nebo pět písniček. Vezmu to opravdu pomalu. Chci se prostě ujistit, že každý moment je inspirovaný, a že máme něco, co je pro nás opravdu speciální. A právě teď s těmi písničkami, které máme, to jde tím správným směrem."

Na dotaz, jestli můžeme očekávat nové album příští rok, Billie odpověděl, že to nemůže říct.
Celý rozhovor si přečtěte zde.

Green Day s ostatními uvedenými do síně slávy

25. dubna 2015 v 14:44 | Tracy
Ve videu se můžete podívat na několik závěrečných písniček, které si zahráli a zazpívali společně všichni, kteří byli ten večer uvedeni do rokenrolové síně slávy. Kromě Green Day tam tak můžete vidět Joan Jett se skupinou The Blackhearts, bubeníka Ringo Starra nebo třeba soulového zpěváka Billa Witherse. Připojili se k nim i někteří hosté, kteří na této události vystupovali, jako Paul McCartney, skupina Fall Out Boy nebo Miley Cyrus.


Další video a fotky v celém článku.
 
 

Reklama