Green Day - koncerty

Green Day hráli písničky na přání

9. října 2016 v 12:44 | Tracy
V pátek, v den vydání alba Revolution Radio, měli Green Day koncert v New Yorku. Koncert zahájili poprvé písničkou Somewhere Now z nového alba, pokračovali klasicky s Bang Bang a Revolution Radio, a pak namísto klasického setlistu nechali fanoušky vybrat si, jaké písničky by chtěli zahrát. Vznikl z toho skutečně unikátní koncert, na kterém zaznělo mnoho rarit - především písničky z alb 1,039/Smoothed Out Slappy Hours, Kerplunk a Insomniac. Na setlist se můžete podívat zde. Některé ze starších písniček se pak Green Day rozhodli zařadit i při včerejším koncertu ve Webster Hall. Tady je pár videí:

Další videa z tohoto koncertu najdete např. zde. Jsem zvědavá, jak se bude setlist postupně proměňovat, a co nám nakonec zahrají v Praze.

Green Day přijedou do Prahy!

6. září 2016 v 15:44 | Tracy
Green Day dnes začali oznamovat zastávky amerického a evropského turné a úžasnou zprávou pro všechny české fanoušky je, že Green Day přijedou po sto letech konečně i do České republiky! Koncert se uskuteční 22. ledna 2017 v Tipsport Areně v Praze. Odkaz na prodej vstupenek a také všechny ostatní zastávky turné naleznete na stránkách greenday.com.


Nejlepší, nejzajímavější a nejznámější koncerty Green Day

26. dubna 2015 v 23:38 | Tracy
Nejsem si úplně jistá, jak tenhle článek pojmenovat, ale napadlo mě, že by bylo hezké se podívat na pár koncertů Green Day, které jsou dostupné na videu, a prostřednictvím nich si projít tu víc jak 25 let dlouhou kariéru Green Day.

Co se týče toho nejlepšího koncertu, tak pro každého to bude asi nějaký jiný, ale pro mě je to rozhodně můj první koncert Green Day, v Praze v roce 2010. Na ten nikdy nezapomenu. No ale teď se tedy pojďme věnovat těm koncertům, které já osobně znám jen z videí.

  • Pinole Valley High School (1990) - začneme asi nejstarším záznamem koncertu Green Day, který znám. Green Day hráli na pozemcích své střední školy, ještě v sestavě s Johnem Kiffmeyerem za bicími. Bylo to někdy krátce po tom, co Billie ze školy odešel. Později ten rok pak Kiffmeyera vystřídal Tré Cool. Při koukání na tenhle koncert mě napadlo, jakou odvahu musí mít zpěvák, alias autor textů, když dokáže o svých emocích a citech zpívat před svými spolužáky a vůbec celým světem..

Pokračování v celém článku.

Fotky z koncertu v The House of Blues

17. dubna 2015 v 17:52 | Tracy
Přidávám několik fotek z koncertu z dnešní noci. Jak je vidět, tak si všichni dokonce tematicky měnili oblečení.


Více fotek v celém článku.

Videa z koncertu v Clevelandu

17. dubna 2015 v 12:07 | Tracy
Zde je několik videí na ukázku, jak to dnes v noci vypadalo:


Další videa v celém článku.

Green Day v noci po dlouhé době koncertovali!

17. dubna 2015 v 11:47 | Tracy
Green Day včera (pro nás tuto noc) asi po roce nebo po jak dlouhé době hráli. Koncert se konal v Clevelandu v prostorách The House of Blues. Pro Green Day to byla příprava na jejich sobotní vystoupení na slavnostním večeru, kde budou uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame (rokenrolové síně slávy).

Podle ohlasů fanoušků, kteří se koncertu zúčastili to byla naprosto neuvěřitelně skvělá show s výborným setlistem. Green Day všechny překvapili tím, když první část tříhodinového koncertu odehráli jako Sweet Children (tak se skupina jmenovala, než se přejmenovali na Green Day), a to dokonce v původním složení, tedy s bubeníkem Johnem Kiffmeyerem! Takto odehráli 11 písniček z té doby, pak Kiffmeyera vystřídal Tré a pokračovali již jako Green Day.

Kromě toho Green Day v druhé části koncertu zahráli další písničky, které již pěkně dlouho nehráli, jako třeba Stuart and the Ave., Privat Ale, či One for the Razorbacks. Další zajímavostí bylo, že při písničce Knowledge se ke Green Day na pódiu připojil Tim Armstrong ze skupiny Operation Ivy a hrál s nimi na kytaru.

Tady je jedno z Billieho prohlášení, které při koncertě pronesl: "Thank you guys so much. What a long, strange trip it's been... Right here, right now I know I'm where I want to be." (Děkuju vám moc lidi. Jaká dlouhá, zvláštní cesta to byla... Přímo tady, přímo teď, vím, že jsem tam, kde chci být.)Setlist najdete v celém článku.

Green Day v Austrálii

15. března 2014 v 19:38 | Tracy
Green Day se už přibližně před dvěma týdny vrátili z Austrálie, kde odehráli pět koncertů v rámci Soundwave Festivalu a tím ukončili turné "99 Revolutions". Setlist hraný na australských vystoupeních byl podobný, jako na celém předchozím turné, ale pár zajímavostí se v něm přeci jen našlo - např. návrat písničky East Jesus Nowhere, jednou zahraná Nuclear Family, Redundant, Let Yourself Go nebo písnička Put My Little Shoes Away z alba Billieho a Norah Jones Foreverly, kterou Billie zahrál na koncertu v Melbourne.


Videa jsou v celém článku.

Green Day odehráli tajný koncert v Sydney

20. února 2014 v 20:01 | Tracy
Green Day zase všechny překvapili - v noci koncertovali v jednom klubu v Sydney. O tom, že tam budou hrát informoval Billie Joe fanoušky přes twitter asi hodinu před začátkem show. Ve videu uvidíte, jak to tam vypadalo:


Fotky v celém článku.

Deštivý benefiční koncert - Green Day na Dreamforce Conference

21. listopadu 2013 v 19:44 | Tracy
Green Day v úterý večer po delší době zase koncertovali - hráli na benefičním koncertu Dreamforce Conference. Výtěžek z koncertu šel na pomoc dětským nemocnicím z Bay Area.

Ještě před začátkem koncertu začalo hustě pršet, což neodradilo fanoušky, kteří se nahrnuli před pódium. Koncert zahájila skupina Blondie v 19:30. Po jejich vystoupení museli organizátoři odstranit vodu ze střechny pódia, a voda se zřejmě vylila i na chudáky fanoušky pod pódiem. Po té už se na pódiu začalo chystat vybavení pro Green Day.

Green Day začali hrát přibližně deset minut před půl desátou a koncert odstartovali klasicky písničkami "99 Revolutions" a "Know Your Enemy". Zajímavější to začalo být, když zahráli "Angel Blue", písničku z Uno!, kterou hráli živě jen jednou, v roce 2012.


O pár písniček později se rozhodli zahrát další neobvyklejší kousek, "Before The Lobotomy", kterou nehráli od turné v roce 2009. Ovšem přibližně 40 sekund po té, co ji začali hrát, přestalo částečně fungovat ozvučení. Voda protrhla plachtu chránící pódium a poničila zvukové vybavení.


Green Day se tak museli obejít bez mikrofonů a pořádného zesílení zvuku, což jim ale nezabránilo v tom, aby dál bavili diváky písničkami, které všichni znají - jako "Good Riddance" (tu hráli dokonce dvakrát), "Basket Case", "Holiday" a další, a fanoušci je tak mohli zpívat sami.Po nějaké době začala alespoň část zvukového vybavení fugnovat, a tak Billie Joe zahrál akusticky "Wake Me Up When September Ends".


Po té Green Day pokračovali stále jen s částečně opraveným zvukem. Během toho času zahráli další nečekané písničky "Wild One" a "Peacemaker". Po té už byl zvuk úplně v pořádku a Green Day mohli v klidu dokončit koncert s plným nasazením - začali s "Nuclear Family", také zahráli písničku "Rusty James" a koncert zakončili s "Minority".

Po koncertu napsal Billie Joe na instagram, že se potkal s Johnem Kiffmeyerem (bývalým bubeníkem Green Day, který skupinu opustil v roce 1990), který na koncert zavítal, a popovídali si spolu o starých časech.

Setlist v celém článku.

Green Day odehrají benefiční koncert na pomoc dětem

14. listopadu 2013 v 20:15 | Tracy
19. listopadu budou Green Day hrát na benefičním koncertu na pomoc dětským nemocnicím - UCSF Benioff Children's Hospital a Children's Hospital Oakland. Koncert se uskuteční v Dreamforce Gala v San Francisku. Společně s Green Day vystoupí ještě skupina Blondie.

 
 

Reklama