J.K. Rowlingová

Bude film o J.K. Rowlingové?

2. března 2011 v 21:59 | Tracy
J.K <3 - jkrowling iconJeště před patnácti roky byla chudou matkou samoživitelkou na pokraji zhroucení a nesnila si ani o tom, že by jejího Harryho Pottera mohli znát, zbožňovat a v knihách i na plátnech kin hltat miliony fanoušků z celého světa. Fantaskní svět Joanne K. Rowling se ale na filmový materiál dostal osmkrát, teď chtějí producenti převést do filmu také její vlastní životní příběh.
Více v článku

J. K. Rowlingová: "Těšte se! Už zase tvrdě píšu."

15. února 2011 v 21:05 | Tracy
www.tracynka.blog.cz
Spisovatelka J.K. Rowlingová vzkázala svým fanouškům, že se mají na co těšit. Už zase se totiž pustila do psaní a věnuje se mu hodiny týdně. Prý tvoří hned několik projektů, aby uspokojila všechny, jimž dopřávala radost z četby příběhů o Harrym Potterovi.

Filmy o Potterovi přitom byly poctěny na udělování cen BAFTA titulem "Výjimečný britský příspěvek kinematografii".

"Nevím ještě, kdy si to budete schopni přečíst, mám několik různých věcí rozdělaných. Je těžké říct, která z nich vyjde jako první, ale můžu vám říct, že tvrdě píšu," svěřila Rowling televizi BBC.

Sláva a úspěch filmů o Harrym Potterovi je pro ni zdrojem obrovské radosti.

"Je to neskutečné. Nikdy jsem se dost nenasytila tím vzrušením, kdy jsem přišla do studií Leavesden a procházela se fyzicky místy, která jsem si dříve představovala jen v hlavě," dodala jedna z nejčtenějších a nejprodávanějších světových autorek.

Zdroj: weasley-guys.blog.cz

Joanne attended White House Easter Egg Roll (2010)

8. dubna 2010 v 19:01 | Tracy
J.K. Rowling četla svůj první román Harry Potter a Kámen Mudrců a odpovídala na otázky fanoušků v jedné části the Easter Egg Roll 2010 v Bílém domě v USA!

ZDROJ

J.K.R - pomoc pro Haiti

1. února 2010 v 17:03 | Tracy
O strašně katastrofě, kdy se celým ostrovem Haiti prohnala ničivá vlna zemětřesení, které vše zdevastovalo, jistě všichni víte. Po celém světě se konají nejrůznější charitativní sbírky na pomoc obětem této tragédie (kterých je k dnešnímu dni už 110 tisíc.!) . Nemůže chybět ani Joanne Kathleen Rowlingová, spisovatelka slavného bestselleru Harry Potter.

Vlastnoručně napsala děkovný vzkaz všem kteří pomáhají na Haiti, najdete ho v celém článku.

Bude encyklopedie nebo nebude?

7. ledna 2010 v 16:20 | Tracy
Na harryy.blog.cz jsem si přečetla starší článek, který mě potěšil. Týká se encyklopedie o Harrym Potterovi:

Deník Sunday Mail přinesl rozhovor s právníkem J.K. Rowling, Neilem Blairem. Řeč padla i na onu encyklopedii. Podle něj se encyklopedie určitě dočkáme. Datum vydání však stále zůstává neznáme.
Co prozradil Neil Blair pro Sunday Mail:
"Encyklopedie zůstává zkrátka něco, co by paní Rowlingová ráda dokončila někdy v budoucnu"
Dále však zasvěceně dodává: "Všichni doufáme, že se nakonec objeví."
"Ačkoliv fanoušci Harryho Pottera jsou dnes už dospělí, posedlost zůstává a určitě by o ni byl zájem."
"Je zřejmé, že není pod žádným tlakem, takže si může vybírat projekty, jaké chce. Ale Harry je pro ni stále něco víc."

Před časem se objevil jiný rozhovor se skotským spisovatelem Ianem Rankinem. Ten mimo jiné prozradil následující: "Když jsem ji viděl naposled, tak akorát pracovala na encyklopedii pro Harryho Pottera. Kreslila rodokmeny pro každou z postav, takže ty by mohly zabírát celé generace."


Vydražené ruka za 6 000 £.!

8. září 2009 v 19:36 | Tracy
Na konci srpna jsme obdržely zprávu o tom, že JK Rowlingová věnovala kresbu svých rukou na dobročinné účely - její obrázek byl mezi mnoha, které se vydražili s cílem získat finanční podporu na každoroční výměnu protéz pro malou Tilly Lockyovou, která přišla o ruce v následku meningitidy.
Dražba se konala v sobotu a vyzbíralo se celkem 32 000 £. Nejdražším obrázkem byly ruce naší Jo, za které dražebník nabídl 6 000 £.
 ZDROJ

J.K.R. a Robbie Coltrane přispívají charitě nakresleným obrázkem

31. srpna 2009 v 13:20 | Tracy
J.K. Rowlingová se rozhodla pomoci jedné charitativní organizaci, která shání finanční prostředky pro dívku Tilly Lockey, která v 15 měsících (roku 2007) kvůli meningokovému onemocnění přišla o ruce (od zápěstí po prsty) a prsty na nohou.
Dívence budou dávány umělé náhrady každý rok, protože neustále roste, dokud nedovrší 18-ti let. Letos jí jsou přibližně 3 roky.
Mimo J.K. Rowlingové se rozhodli pomoci také Robbie Coltrane a dalších víc než 100 celebrit. Nakreslili proto obrázky rukou, které se budou dražit v aukci.

Výstava kreslených obrázků od celebrit se koná 5. září v Centru pro Život, Newcatle.

free image host free image host free image host
ZDROJ

JKR o epillogu k Relikviím smrti

30. května 2009 v 13:25 | Tracy
K epilogu Relikvií smrti JKR řekla: "Kvůli příběhu jsem ho prečetla jen jednou při korekčních pracích, když jsem přehrabávala sedmičku. Epilog původně zahrnoval víc informací. Měla jsem nutkání napsat, co nejvíc, aby se čtenáři dozvěděli všechno. Bylo to však impresionistické, založené jen z prchavých dojmů. Definitivní verze se mi nakonec líbila víc...
více v celém článku

Rowlingová odpovídá

23. května 2009 v 15:30 | Tracy
Allie: Co skutečně viděl Brumbál v Zrcadle z Erisedu?
J.K. Rowling: Viděl svoji rodinu, živou, šťastnou. Ariana, Percival a Kendra se k něm vrátili a Aberforth se s ním usmířil.
další otázky v článku

Další otázky pro Rowlingovou

7. května 2009 v 17:25 | Tracy
Nikki: Jak se Siriusovo zrcadlo dostalo k Aberforthovi? A nebo existuje ještě nějaké podobné?
J.K. Rowling: Víme o střetnutí Mundunguse a Aberfortha u Prasečí hlavy. To byla příležitost, při které mu ho předal po tom, jak ho vzal z Grimmaldova náměstí 12.

Tierney Roth: Jak měl Moody čarovné oko a Červíček ruku, není také nějaký způsob jak vytvořit Georgovi čarovné ucho, třeba jen na zakrytí díry, aby vypadal víc symetricky?
J.K. Rowling: Ano, mohl by nosit falešné ucho. (Začínám se nad to myšlenkou smát, možná je to s dírou lepší!)
 
 

Reklama